Geriausi šunų DNR tyrimai – išmintis Pa

DNR tyrimai šuniui ?! Koks laikas būti gyvam! Dar geriau – jūs galite patikrinti savo šuns DNR niekada neišeidami iš namų. Teisingai, galite surinkti seilių mėginį savo namuose, išsiųsti jį į laboratoriją ir gauti rezultatus paprastai per kelias savaites.

Kai kam tai gali pasirodyti absurdiška, tačiau iš tikrųjų yra nemažai svarių priežasčių, kaip atlikti šuns DNR tyrimą. Pagrindinės priežastys, kodėl reikia atlikti šunų DNR testą, yra šios:

  • Sužinokite, kokios veislės yra jūsų šuo
  • Ieškote galimų genetinių sveikatos problemų, kurios gali turėti įtakos jūsų šuniui vėliau gyvenime
  • Patvirtinti, kad jūsų šuo yra grynaveislis (mano šunys tikrai nėra, bet tai gerai!)

Kaip mišrių veislių šunų savininkas, visa tai man pasirodė įdomu, todėl nusipirkau keletą šunų DNR testavimo rinkinių, kad galėčiau pamatyti, kaip jie gerai veikia.

Leiskite pakalbėti apie geriausias šunų DNR testavimo įmones ir tada išsamiau susipažinti su visu bandymų procesu.

„Embark vs Wisdom Panel“ – koks geriausias šuns DNR tyrimas?

Šiandien JAV yra du pagrindiniai šunų DNR testavimo žaidėjai – „Embark“ ir „Wisdom Panel“. Abi siūlo labai panašias paslaugas, čia pateikiamas greitas suskirstymas –

Pradėti Išminties skydelis
Veislės bandymai Naudoja 200 000 genetinių žymenų ir identifikuoja daugiau nei 250 unikalių veislių Naudojama daugiau nei 15 000 grynaveislių DNR mėginių daugiau nei 250 veislių identifikavimui
Sveikatos tikrinimas Daugiau nei 160 genetinių ligų tyrimai Narkotikų ir fizinio krūvio jautrumo testai atliekant visus testus, ekranai, skirti daugiau nei 150 kitų genetinių sveikatos sutrikimų (jei įsigijote „Wisdom Panel Health“ rinkinį)
Palaukite, kol pasieksite rezultatų Nuo 3 iki 6 savaičių Nuo 2 iki 3 savaičių
Kaina
Geriausias pasirinkimas … Žmonės, kurie nori kuo išsamesnės ir išsamesnės genetinės informacijos apie savo šunį Žmonės, kuriems labiausiai rūpi sužinoti savo šuns veislę ir (arba) greitai norėti rezultatų

Atsižvelgiant į tai, abi testavimo tarnybos veikia labai panašiai. Procesas yra labai paprastas –

  • Paimkite savo testavimo rinkinį paštu ir naudodamiesi medvilniniu tamponu, iš šuns skruosto paimkite seilių mėginį.
  • Nusiųskite tamponą į laboratoriją naudodami pateiktas siuntimo medžiagas
  • Laukite kantriai – po kelių savaičių rezultatai bus pasidalinti su jumis

Pakalbėkime šiek tiek daugiau apie kiekvieną įmonę ir jų DNR tyrimus.

Pradėti

įsitraukti veterinaro logotipą

„Embark“ įkūrė 2016 m. Du broliai Ryanas ir Adomas Boyko. Jis gali pasigirti įspūdinga partneryste su Kornelio universiteto veterinarijos koledžu. Remdamiesi savo mokslo žiniomis ir patirtimi, jie gali patikrinti daugiau nei 200 000 genetinių žymenų, kuriuos jums suteiks tiksliausias galimas veislės identifikavimas. Jų bandymai taip pat leis įvertinti jūsų šuns idealų suaugusiojo kūno svorį, kuris gali būti įdomus tiems, kurie išbando šuniuką.

leiskis tampyti šunį

Kalbant apie genetinius sveikatos tyrimus, jie tikrina, ar nėra daugiau nei 160 ligų. Testas taip pat ieško genetinių bruožų, kuriuos jūsų šuo gali turėti savo DNR, serijos, pavyzdžiui, susijusios su kailio tipu, kaukolės forma, užpakalinės rasos nagais ir netgi kai kuriomis akivaizdžiomis savybėmis, pavyzdžiui, didesne tolerancija aukšto lygio aplinkoms. Tai gali būti aktualu, jei planuojate veisti savo šunį, kitaip šie rezultatai man pasirodė „meh“.

Kitas mano manymu labai šaunus dalykas buvo tai, kad visi iš jūsų šuns surinkti duomenys iš tikrųjų bus naudojami kaip duomenys tolesniems moksliniams tyrimams šunų sveikatos gerinimo srityje. Nuostabu!

„Embark“ šiuo metu siūlo tik vieno tipo testą, kuris apima visų aukščiau išvardytų – veislės, sveikatos ir bruožų – testavimą. kaina gana didelė – 200 dolerių.

Kitas svarbus „Embark“ trūkumas yra tas užtrunka visas 3-6 savaites, kad rezultatai būtų grąžinti! Mano atveju rezultatai buvo grąžinti maždaug po 4 su puse savaitės. Gal aš dramatiška, bet man jaudulys atlikti bandymus užgeso, kai laukiau rezultatų sugrįžimo.

Pradėkite ataskaitos pavyzdį

Štai „Kartoffel“ veislės ID ataskaitos viršūnė. Norėdami sužinoti maksimalią jo pilnos ataskaitos informaciją, peržiūrėkite visą mūsų „Embark“ apžvalgą.

kartoffelio veislės

Išminties skydelis

išminties skydelio logotipas

„Wisdom Panel“ yra kitas pagrindinis šios srities žaidėjas, turintis šiek tiek kitokį užnugarį ir požiūrį. „Wisdom Panel“ veikia nuo 2005 m., Siekiant atlikti DNR tyrimus, siekiant nustatyti skirtingų šunų veislių žymenis. Išminties skydelis iš pradžių buvo prieinamas tik veterinarijos gydytojams, tačiau netrukus po to, kai išplito į vartotojų rinką. Nuo to laiko jie tobulino savo „Išminties skydo“ testus, kad būtų tikslesni ir aptiktų daugiau sveikatos problemų.

išminties skydelio dėžutė

„Wisdom Panel“ turi daugiau nei 250 skirtingų veislių duomenų bazę, kurioje yra daugiau nei 15 000 DNR mėginių, kad būtų galima tiksliai nustatyti jūsų šuns veislę. Jie žiūri į daugiau nei 1800 žymenų jūsų šunų DNR ir atlieka milijonus skaičiavimų, kad nustatytų, koks jūsų šuns paveldas yra labiausiai tikėtinas trims kartoms. Panašiai kaip „Embark“, šis testas taip pat parodys jūsų šuns įvertintą idealų suaugusiojo kūno svorį.

Išminties skydelis yra daug prisidedantis prie šunų genetinių tyrimų pažangos su daugybe paskelbtų straipsnių ir netgi sukūręs puikią viešą duomenų bazę „Mano veislės duomenys“. Duomenų bazė leidžia jums ieškoti skirtingų veislių, kurias jie išbandė, ir pateikia dažniausiai pasitaikančius veislės sutrikimus, taip pat paplitimo dažnį arba tuos, kuriems yra genetiška rizika.

pidgy dna tamponu išminties skydelis

Kalbant apie sveikatos patikrinimą, „Wisdom Panel“ šiek tiek skiriasi nuo „Embark“, nes „Wisdom Panel“ siūlo du skirtingus sveikatos tikrinimo lygius. Tiek „Wisdom Panel 4.0“ testas (85 dolerių), tiek „Wisdom Panel Health Test“ (150 dolerių) testas dėl narkotikų ir fizinio krūvio jautrumo, tačiau brangesnis sveikatos testas taip pat vykdo pažangų sveikatos patikrinimą, kad būtų galima rasti daugiau nei 150 genetinių sveikatos būklių.

Išminties skydelio pavyzdinė ataskaita

Norėdami pamatyti išsamų visa, kas yra „Išminties skydo“ ataskaitoje, išsamią informaciją, siūlau peržiūrėti visą mūsų „Išminties skydelio“ DNR testo apžvalgą.

Čia yra Pidgy veislės mišinių diagramos viršūnė. Kituose jos ataskaitos skyriuose buvo numatomas šeimos medis ir sveikatos ataskaita.

„pikgy“ išminties skydelio rezultatai

Kokią šuns DNR tyrimo tarnybą turėčiau naudoti?

Atlikęs abi testavimo paslaugas, turiu pasakyti, kad nuoširdžiai man labiau patinka „Wisdom Panel“. Tai daug prieinamesnis pasirinkimas – jei tiesiog norite sužinoti savo šuns veislę, „Wisdom Panel 4.0“ yra geriausia vertė iki 85 dolerių.

Jei norite išsamesnio savo šuns genetinės sveikatos patikrinimo, vis tiek rekomenduočiau „Wisdom Panel Health“ rinkinį per „Embark“ rinkinį. Tai ~ 50 dolerių (darant prielaidą, kad nė vienas nevykdo jokių reklamų), o rezultatai grįš 3-4 savaites anksčiau. Nors „Embark“ teigia atlikęs pažangesnius bandymus, sunku pasakyti, kad taip yra žiūrint į jūsų gautas ataskaitas. Atrodo, kad jie apima 99% tų pačių testų.

Dažni DNR testavimo klausimai

Mes susidūrėme su daugybe klausimų, susijusių su DNR tyrimais su šunimis, čia pateikiamas apibendrintas dažniausiai užduodamų klausimų ir atsakymų sąrašas.

Ar DNR tyrimas man pasakys, kokia veislė (s) yra mano šuo?

Absoliučiai, išskyrus keletą nedidelių išimčių. Daugumos šunų savininkų pagrindinis DNR tyrimo tikslas yra išsiaiškinti, iš kokios veislės jų šuo susideda. Jei priėmėte šunį iš prieglaudos, yra tikimybė, kad apytiksliai atspėsite, kokios veislės yra jūsų šuo, tačiau neturite galutinio atsakymo. Jei norite sužinoti kartą ir visiems laikams, vienintelis būdas yra atlikti DNR testą.

Šiandien rinkose atlikti bandymai gali iššifruoti šimtus šunų veislių ir pateikti jums išskaidytą informaciją apie tai, kas yra jūsų šuns unikalus fonas (20% auksaspalvis retriveris, 15% čiau ir kt.). Rezultatai kartais gali šokiruoti!

Jei jūsų šuo yra palyginti nauja veislė, tada jo unikalūs DNR žymenys šiuo metu gali būti nežinomi. Tai labai labai maža šunų veislių dalis, tačiau, jei jums įdomu, tiek „Embark“, tiek „Wisdom Panel“ pateikia savo aptinkamas šunų veisles savo atitinkamose svetainėse.

Ar galima patikrinti mano šunį dėl genetinės rizikos sveikatai?

DNR tyrimai jau keletą metų buvo populiarūs profesionalių šunų augintojų tarpe, kai jie bando kovoti su grynaveisliais kenkiančiais sveikatos klausimais. Idėja yra ta, kad nustatydami žymenis šuns DNR, kurie, kaip manoma, atitinka degeneracines sveikatos problemas, galite selektyviai veisti šunis su geresne genetika ir judėti link sveikesnės šunų populiacijos.

Jei nesate šunų augintojas, jus vis tiek gali dominti tai, ką jūsų šuns DNR sako apie galimas ilgalaikes sveikatos problemas, kad žinotumėte, ko reikia stebėti, kai jie sensta.

Tai iškelia dar vieną svarbų klausimą …

Ar šunų DNR tyrimai tikrai tikslūs?

Man kilo šis klausimas, kai sužinojau apie šuns DNR tyrimus. Aš labai įtariai vertinau mokslinius teiginius, tačiau pasirodo, kad šunų DNR tyrimai yra teisėti, kaip tik būna! Nacionalinis sveikatos institutas turi visą šunų genomo projektą, kuris jau atvaizdavo visą šunų genomą ir paviešino duomenis. Tai buvo padaryta norint suprasti evoliucinius bruožus ir genetinius tyrimus / diagnozę, kurie kada nors gali padėti žmonėms geriau suprasti savo genomą.

Ką tai iš tikrųjų reiškia jums, paprastai yra taip, galite pasitikėti šuns DNR testais, kad nustatytumėte veislę nes juos remia kruopštus dešimtmečių tyrimas.

sašos šeimos medis

Tai sakant, trumpai pakalbėkime apie sveikatos tikrinimą.

Ar šuns DNR tyrimas gali man pasakyti, ar mano šuo susirgs liga?

Būtų malonu, jei galėtumėte perskaityti savo šuns DNR tyrimo rezultatus ir pasakyti ateitį, ar ne? Deja, mokslas dar nėra to taško ir gali niekada nebūti. Šiuo metu tiesiog per daug nesuprantame, kad galėtume pasakyti, kokie geri ar tikslūs yra šie sveikatos patikrinimai, ir, žinoma, net jei tyrimas parodo, kad jūsų šuo yra jautrus tam tikrai ligai, tai nereiškia, kad jie garantuoja iš tikrųjų susirgti šia liga.

2017 m. Vokietijos tyrimas, kuriame dalyvavo 1000 vokiečių aviganių, parodė, kad naujas genetinis tyrimas, naudojant 17 šunų klubų displazijos genetinių žymenų, negalėjo numatyti, ką šunys iš tikrųjų patyrė klubo displaziją per trejus metus.

Dar vienas 2011 m. Tyrimas parodė, kad šimtams šunų palyginus platesnį genetinių žymenų spektrą, jie sugebėjo rasti kelis šimtus žymenų, kurie, atrodo, koreliuoja su klubo sąnario displazija ir todėl galbūt galėtų būti naudojami prognozuojant ligą ~ 70% tikslumu.

Taigi, ką rodo šie, atrodytų, prieštaringi tyrimai? Kad dar per anksti skaityti specialius genetinės sveikatos patikrinimus jūsų šuniui, patys nedarant gilesnių tyrimų. Jei gausite pranešimą, kuriame sakoma, kad jūsų šuo gali būti linkęs į glaukomos išsivystymą, pabandykite išsiaiškinti, koks konkretus žymeklis paskatino tą prognozę, ir sužinokite, ar galite rasti aplink jį atliktų tyrimų. Nustebsite, kokius mokslinius tyrimus „Google“ paieška gali pagilinti!

Ar DNR testas mano šuniui juos sužeis?

Ne su bandymais, reikalaujančiais tik skruosto tampono, nes dauguma (jei ne visos) internetinės testavimo paslaugos siūlo išskirtinai. Gali būti, kad veterinarijos gydytojo atliktas DNR tyrimas gali paimti kraujo mėginį, tačiau DNR kokybė nesiskiria nuo kraujo mėginio ir tampono, todėl siūlome, jei įmanoma, naudoti tamponą ar seilių mėginį.

Ką kainuoja šuns DNR tyrimai?

Bet kur nuo 85 dolerių iki 200 dolerių. Testai gali būti labai įvairūs ir skirtingi, atsižvelgiant į tai, kokio lygio informaciją apie savo šunį norite gauti. Jei jus domina tik veislės išsiaiškinimas, tada „Wisdom Panel 4.0“ yra puiki galimybė, kainuojanti 85 dolerių. Jei norite išsamesnio savo …