Geriausios hibridinių arbatos rožių veislės – aprašymas, nuotraukos, apžvalgos

Tokios įspūdingos, arbatos hibridinės rožės nėra itin populiarios Centrinio regiono gėlių augintojams. Pasak forumo narių, jie nepateisina pastangų, kurias reikia dėti, kad krūmas būtų išsaugotas. Juos užtikrintai keičia floribundas, angliškos rožės ir kanadiečiai. Tačiau tikri rožių žinovai supranta hibridinių arbatinių rožių žiedų grožį. Vidurinės juostos rožių augintojams pavyksta išlaikyti puikias kolekcijas. Tiesiog veislių pasirinkimas griežtesnis, į naujus produktus žiūrima atidžiau, atsakingiau renkamas pardavėjas. Pateikiame jums geriausių hibridinių arbatos rožių veislių aprašymą ir nuotraukas – pagal patyrusių sodininkų atsiliepimus. Kainos apytikslės – už dviejų metų sodinuką konteineryje.

Kodėl myliu hibridinę arbatos rožę:

  • neprilygstama didelės gėlės kokybė;
  • nuolatinis žydėjimas nuo birželio iki rugsėjo:
  • turtinga aromatų gama;
  • aukštas dekoratyvinis krūmas;
  • ypatingo žavesio kirpime.

Perkant geriau rinktis skiepytus sodinukus. Savarankiškai įsišaknijusios rožės vidurinėje juostoje prastai auga, prastai žydi ir pirmą žiemą dažnai iššąla. Taip yra dėl to, kad hibridinių arbatinių rožių šaknų sistema vystosi lėtai ir ilgai išlieka paviršutiniška. Pietiniuose regionuose ir šiltnamiuose galima auginti savo šaknis sodinukus. Išimtis, ko gero, yra sena naminė veislė Morning of Moscow, kuri gerai vystosi ir gerai žiemoja ant šaknų.

Arbatos hibridinių rožių veislės stebina įvairiomis spalvomis ir spalvų pasirinkimais. Pagal žiedo formą išskiriamos taurės ir taurės formos veislės. Pagal krūmo aukštį išskiriami vidutinio dydžio (60 – 70 cm) ir aukšti (80 – 120 cm).

Geriausių hibridinių arbatos rožių Pasirinkimas

Visoms hibridinių arbatos rožių veislėms vidurinėje juostoje reikia patikimos pastogės žiemai. Galbūt tai yra atskiro straipsnio tema. Atkreipiame dėmesį tik į tai, kad yra 3 pagrindiniai slėpimo būdai:

  1. rėmas – kupolo sukūrimas iš metalinių lenktų strypų ir dengiamosios medžiagos;
  2. su tvora – aukštos medinės tvoros statyba aplink krūmą, užpildytą sausais lapais ar pjuvenomis;
  3. piramidinis kokonas – kokono įtaisas iš metalinių plokščių ar strypų, padengtų lutrasil.

Visų tipų apatinė konstrukcijos dalis yra apibarstyta žeme arba medžiaga presuojama lentomis, kad po pastogėmis nepatektų šaltas oras. Skaitydami daugybę atsiliepimų apie sėkmingą hibridinių arbatos rožių auginimo patirtį Maskvos ir Leningrado srityse, nustojate tikėti kaprizingo grožio neįveikiamumu. Nesunku rasti priėjimą prie augalo – jei tik turi laiko ir noro.