Geriausių 2019 m. skaitmeninių fotoaparatų Pasirinkimas

Nors karas tarp kompaktinių „skaitmeninių fotoaparatų“ ir mobiliųjų telefonų, kurie jau spėjo duoti pradžią savo fotografijos (mobilografijos) kryptimi, nesiliauja, net ir paprastas kišeninis skaitmeninis fotoaparatas vienu dalyku pranoks mobilųjį flagmaną: sutalpinkite optinio priartinimo objektyvą ir įprasto dydžio matricą į itin ploną formatą, kuris dabar toks populiarus, tiesiog neįmanoma. Būtent nuo matricos labai priklauso kainos ir nuotraukos kokybės santykis: esant vienodai raiškai, didesnė matrica užtikrins geresnį jautrumą ir mažesnį triukšmo lygį, o mobiliojo telefono kameros kūrėjams teks susidurti ir su triukšmu, ir su įmantrybėmis. tikslesnis techninis procesas. Tai yra, pigesnis kompaktinis fotoaparatas galės pateikti geresnį vaizdą, ypač esant silpnam apšvietimui.

Šiandieniniame geriausių skaitmeninių fotoaparatų reitinge svarstysime tik beveidrodinius fotoaparatus – „DSLR“, patalpinti į atskirą reitingą, net ir mėgėjiškame lygmenyje išlieka gana specifiniai ir brangūs dalykai.

Geriausių 2019 m. skaitmeninių beveidrodinių fotoaparatų reitingas

Kaip išsirinkti skaitmeninį fotoaparatą?

Jei juostiniam fotoaparatui svarbiausia buvo optikos ir užrakto kokybė, o jau filmo pasirinkimas, kūrimo ir spausdinimo būdai galėjo žymiai skirtis kadrų kokybei, tada skaitmeninei kamerai pirmas dalykas yra matrica: jo, deja, pakeisti negalima.

Prisiminkime šiek tiek fizikos: dirbant maksimalia raiška, kiekvienas fizinis pikselis atitinka vieną vaizdo pikselį. Kuo didesni tikrieji šio pikselio matmenys, tuo geresnis jo signalo ir triukšmo santykis, tuo mažiau vaizdo kokybei įtakos turės gretimi matricos pikseliai ir net jo kabelis (jis visada rinks tam tikrus trukdžius, ypač plastikinis dėklas).

Taigi, kuo didesnė matrica ir kuo mažiau pikselių joje, tuo geriau. Bet čia jau įsigalioja poreikis turėti pakankamai jų, ypač jei planuojate spausdinti nuotraukas didelio formato ar publikuoti nuotraukas didelės raiškos. Kalbant apie matricos dydį, „atskaitos taškas“ yra visas kadras, kitaip tariant, įprasto mažo formato filmo kadro, 24 * 36 mm, matmenų matrica. Visos mažesnės matricos apibūdinamos apkarpymo koeficientu, dydžio ir viso kadro santykiu – tai yra, jei FF matricos apkarpymo koeficientas yra 1, tai matrica, kurios apkarpymo koeficientas yra 1,5, bus lygiai pusantro karto. mažesnis. Tobulėjant šiuolaikinėms technologijoms, APS-C matricos su 1,5-1,6, Four Thirds (dažniausiai naudojamos Olympus) ir net colių matricos su 2,7 pasėliu užtikrina daugiau nei padorią kokybę. Mažesni dydžiai jau reikalauja dėmesio, ypač tie, kurie taip dažnai naudojami nebrangiuose 1/2,3 colio kompaktiniuose įrenginiuose (6 kirpimas).

Kai kurie filmų analogai skaitmeninėje fotografijoje yra RAW formatas – iš tikrųjų neapdoroti duomenys iš matricos yra saugomi faile, atveriant plačias šaltinio redagavimo galimybes. Fotografuoti JPEG formatu yra lengviau, ypač pradedantiesiems fotografams, tačiau dažnai nuotrauka arba suglaudinama dėl neišvengiamo kokybės praradimo, arba „susilieja“ naudojant anti-triukšmo programinę įrangą, kuri užmaskuoja žemą matricos kokybę.