Geriausių 2019 metų kreatino Pasirinkimas

Pastebimas siurbimas, greitas kūno atsigavimas, maksimali Apolono koncentracija, Heraklio jėga ir Dzeuso ištvermė – apie ką dar svajoja pradedantieji kultūristai? Kreatinas yra vienas iš labiausiai ištirtų papildų kultūrizmo pasaulyje, turintis daug įrodymų ir teigiamų atsiliepimų. Trumpai tariant, kreatinas yra gryna energija. Sportinės mitybos įmonės siūlo daugybę kreatino, kad pasiektų šiuos mega tikslus. Belieka tik išsiaiškinti, kieno prekės ženklo gaminiui priskirti atsakingą misiją … Daugiau apie geriausius kreatinus skaitykite šiame reitinge.

Kas yra kreatinas, jo vaidmuo ir savybės

Kreatinas yra azoto turinti rūgštis, dalyvaujanti energijos apykaitoje ir organizme gaminama iš trijų aminorūgščių – arginino, glicino ir metionino. Kreatino taip pat galite gauti iš maisto, mėsos ir žuvies arba kaip atskirą priedą.

Raumenų ir nervinių audinių ląstelėse kreatinas jungiasi su fosforu, todėl susidaro kreatino fosfato arba fosfokreatino molekulė. Jo biologinis vaidmuo vykstant reakcijai su ADP (adenozino difosfatu) yra palaikyti pastovią ATP (adenozintrifosfato) koncentraciją ląstelėse – universalų energijos šaltinį visiems biocheminiams procesams. Tuo pačiu metu kreatino fosfatas turi didesnį energijos potencialą lyginant su ATP, nors yra „tarpininkas“ energijos apykaitos procesuose.

Raumenų poilsio laikotarpiu fosfokreatino koncentracija kelis kartus viršija ATP koncentraciją. Raumenų aktyvumo laikotarpiu ATP, gaunamas kreatino fosfato atsargų pagalba, suvartojamas kaip energijos šaltinis raumenų darbui atlikti. Atlikus darbą raumenyse vėl prasideda poilsio (poilsio) periodas, kurio metu glikolizės procese iš gliukozės jau sintetinamas ATP, ko pasekoje atstatoma kreatino fosfato koncentracija.

Pagal fizines savybes kreatinas yra bespalviai milteliai, blogai tirpstantys vandenyje kambario temperatūroje, sumaišius su kuriais nusėda, bet visiškai tirpsta karštame vandenyje arba esant rūgštims, pavyzdžiui, askorbo rūgščiai (vitaminui C).

Kreatino vartojimo poveikis

Kai auga raumenų masė

Visų pirma, kreatinas kaip priedas įdomus tuo, kad būdamas ergogeninis, gali padėti padidinti jėgą, o tai galioja tik kultūrizmo ir jėgos kilnojimo sričiai.

Papildu padidinus kreatino fosfato koncentraciją skeleto raumenų ląstelėse, galima padidinti susintetinamų ATP molekulių kiekį, o tai reiškia, kad galima gauti daugiau energijos raumenų atliekamam darbui. O jei yra papildomas energijos šaltinis, tada raumenys galės dirbti daugiau, pavyzdžiui, vienu priėjimu pakelti / nuleisti kartelę ne 6, o 10 kartų arba atlikti kitą priėjimą 6 kartus viršijant įprastą treniruotę. programa. Sukeldamas didesnį įtampą raumenims, sportininkas taip pasiekia stipresnį hormoninį organizmo atsaką, o tai paskatins daugiau testosterono ir augimo hormono, reikalingo naujų raumenų ląstelių sintezei, gamybą. Taigi, kreatinas naudojamas jėgai padidinti, o tai galiausiai prisideda prie raumenų masės padidėjimo.

Metant svorį

Būtent šis kreatino poveikis, jėgos padidėjimas, gali būti įdomus metant svorį. Jei numesite svorio tiesiog sumažindami dietos kaloringumą, dėl to kūno svoris sumažės ir dėl riebalų masės, ir raumenų masės praradimo. Dėl to galite išgauti „lieso storo žmogaus“ efektą – nėra perteklinio svorio, tačiau nėra ir atletiškų proporcijų, kurios pakeistų figūrą. Būtent todėl metant svorį rekomenduojama sportuoti. Sporto pagalba galite ne tik greičiau numesti svorio (dėl energijos trūkumo padidėjimo, kurį sukelia sumažėjęs dietos kalorijų kiekis), bet ir gauti gražią tonizuotą figūrą.

Kreatino principas metant svorį yra toks pat kaip ir priaugant svorį, skiriasi tik dietos kaloringumas – augant svorį reikia susikurti energijos perteklių (perteklių) svorio augimui, o metant svorį reikia energijos trūkumas (trūkumas) kūno svoriui mažinti.

Energijos trūkumo sąlygomis organizmas savo raumenis naudoja kaip aminorūgščių šaltinį. Naudodami kreatiną tokiais laikotarpiais galite jei ne priaugti, tai bent jau išlaikyti esamą raumenų masę. Be to, raumenims reikia daug energijos, kad vyktų visi biocheminiai procesai, o tai savo ruožtu…