Geriausių monitorių akims Pasirinkimas

Prieš pradėdami populiarių, geriausiai akims tinkančių monitorių apžvalgą, pažvelkime į technines charakteristikas, kuriomis turėtumėte pasikliauti renkantis saugų akims įrenginį.

Matrica

Šiandieninėje skystųjų kristalų ekranų (LCD) rinkoje yra trys matricinių plokščių šeimos: TN, IPS ir *VA. Pats naudojamos matricos tipas neturi įtakos akių nuovargiui. Nemalonūs pojūčiai gali sukelti neteisinga ekrano padėtis akių atžvilgiu, pavyzdžiui, per didelis jo pasvirimas arba per didelis nukrypimas nuo statmenos vertikalioje plokštumoje. Pirmasis turi stipresnį poveikį regėjimui monitoriuose su TN plokštėmis, o antrasis būdingas IPS įrenginiams (Švytėjimo efektas). Pastarajai ekranų įvairovei svarbus ir kristalizacijos kiekis dėl apsauginės dangos savybių. Apskritai, kuo „matiškesnis“ ekrano paviršius, tuo stipresnis kristalo efektas ir didesnė akių nuovargio tikimybė dėl jį lydinčio nežymaus neryškumo arba vadinamojo kibirkščiavimo. Ne be išimčių, kiek daug kas priklauso nuo neatspindinčios plėvelės šlifavimo kokybės ir gaunamo „grūdelio“ dydžio.

Foninis apšvietimas

LCD monitoriai, kuriuose buvo naudojamas šaltojo katodo liuminescencinės lempos (CCFL) foninis apšvietimas, pagaliau užleido vietą įrenginiams, naudojantiems šviesos diodus (LED), ir jų nebeprekiaujama. Yra nuomonė, kad monitorių LED foninis apšvietimas sukelia didelį akių nuovargį. Tai iš dalies tiesa, tačiau tokia priklausomybė būdinga monitoriams su W-LED, kurių bangos ilgio konvertavimas yra nepakankamas. Kadangi „baltų“ šviesos diodų gamtoje nėra, naudojami „mėlyni“, o norima spalva gaunama dėl specialios fosforo kompozicijos ir plėvelinių filtrų. Akių nuovargis atsiranda dėl didelio nekompensuoto švytėjimo intensyvumo ilgosios bangos ilgio spektro srityje. Geriausias akims, bet ir brangesnis sprendimas yra foninis apšvietimas, pagrįstas dviem (GBLED) arba trys (RGBLED) spalvos. Įperkamesnės galimybės grindžiamos fosforo, kuris neišspinduliuoja didelės energijos spektro dalyse, kurios yra pavojingos akims, parinkimu.

Dažnis

Ekrano atnaujinimo dažnio didinimas yra dviprasmiškas veiksnys. Pati matricos veikimas turi mažai įtakos akių nuovargiui. Kitas dalykas – siekdami greičio rekordų, gamintojai stengiasi kuo labiau peršokti skydelį. Tuo pačiu metu pikseliai, kurie nespėja pakankamai greitai perjungti, sukelia matomą pėdsaką už ekrane judančių objektų, o tai sulieja vaizdą. Jautrių akių savininkams tokių monitoriaus režimų geriau vengti.

Ryškumas

Fiziologiškai saugus optimalus savaime šviečiančių monitorių ryškumas yra 100 nitų. Natūralaus ar intensyvaus dirbtinio apšvietimo sąlygomis 150–200 nitų vertė laikoma normalia, ir bet kuris modernus monitorius gali užtikrinti tokį lygį. Kuo didesnis ryškumas, tuo labiau pavargsta akys. Ypač prieblandoje. Jei ketinate nemiegoti prie monitoriaus, sutelkite dėmesį į modelius, kurių minimalus šviesumas (arčiau 50 cd / m²). Kita vertus, maksimalus ryškumo sumažėjimas ne visada yra pageidautinas dėl impulso pločio moduliacijos (PWM), per kurią jį galima valdyti. Net branginamo žodžio buvimas Mirgėjimas nemokamas negarantuoja, kad gamintojas įdiegė esamą kontrolės schemą.

Spalvos gylis

Kuo daugiau atspalvių monitorius sugeba atkurti, tuo mažesnė tikimybė, kad ekrane bus matyti „žingsniai“. Ir, deja, toks modelis yra brangesnis, tiek, kiek išplėsti paletę, reikia matricos su didesniu bitų gyliu kanale. Kadrų dažnio valdymo technologija padeda sutaupyti (FRC). Paprastais žodžiais tariant, norint gauti reikiamą, bet nepavaizduotą esamame bitų gylyje, atspalvis formuojamas kaitaliojant leistinus gretimus atspalvius. Tiesą sakant, kalbame apie kai kurių subpikselių ryškumo kaitą kadras po kadro, kurį normaliai suvokia paprastos akys (dėl jų inercijos), tačiau jautrūs gali reaguoti skausmingai (nes mirgėjimas vis dar žemo dažnio). ). Jei tai yra jūsų atvejis, laikykitės atokiau nuo monitorių, kurie padidina spalvų gylį naudojant FRC.

Leidimas

Nepriklausomai nuo monitoriaus dydžio, jis yra optimalus, kad regėjimas veiktų „gimtoji“ raiška.. Vaizdas su mažiau pikselių rodomas dėl vaizdo interpoliacijos ir neišvengiamo aiškumo praradimo. Tai darant, turėtų…