Himalajų šunų kramtymo apžvalga

Galbūt esate girdėję apie „Himalajų šunų kramtuką“ – greičiausiai tai matėte savo mėgstamiausių naminių gyvūnėlių svetainėje. Bet ar girdėjote ar bandėte jako pieno? Koks reikalas duoti šuniui kieto sūrio graužti?

Panašu, kad vyksta gana pamišimas, bet kodėl? O ar saugu gydyti savo šunį?

Mes parengėme išsamią Himalajų šunų kramtymo apžvalgą, kuri atsakys į visus jūsų klausimus!

Kas iš tikrųjų yra Himalajų šunų kramtymas?

Himalajų šunų kramtukai (HDC) – tai šunų skanėstai, pagaminti iš tradicinio kietojo sūrio, kilusio iš Nepalo Himalajų regionų. Himalajų šunų kramtukai, gaminami iš jakų pieno, karvės pieno, druskos ir žaliosios citrinos sulčių, yra natūralūs, kupini baltymų, lengvai virškinami ir nepaprastai ilgai išliekantys.

Paprasčiau tariant, „Himalayan Dog Chews“ yra kietasis sūrio kramtukas, kuris yra puiki alternatyva kitiems skanėstams rinkoje, tokiems kaip žalios ar kiaulės ausys. Jame nėra glitimo, pieno produktų, grūdų, kukurūzų ir laktozės – tai tik SŪRIS. Šiame sūrio malonumo malonume nėra jokių priedų ar konservantų, todėl galite jaustis gerai, padovanoję tai savo geriausiam pūkuotam draugui!

„Originalaus“ Himalajų šunų kramtymo istorija

2007 m. Du draugai, vardu Nishas Shrestha ir Sumanas Shrestha, emigravo iš Nepalo į JAV ir pristatė savo pirmąjį šunų gydymą – Himalajų šunų kramtuką. Viskas kilo iš ten, kai abu draugai įkūrė naminių gyvūnėlių gamybos įmonę „Himalaya Corp.“ Mukilteo, Vašingtone.

Bendrovė pirmoji pasiūlė alternatyvų šunų skanėstą, pagamintą iš Himalajų kietojo sūrio naminių gyvūnėlių savininkų JAV.

„Himalaya Corp.“ naudoja sąžiningos prekybos gamybos ir žemės ūkio kooperatyvus Nepale. Jakai ir karvės ganosi ant šviežios žolės atviruose laukuose, o jų piene niekada nebuvo pridėta hormonų, antibiotikų ar kitų cheminių medžiagų. O ir iš jų atsiveria nuostabūs nuostabių kalnų ruožų vaizdai, o tai gali būti tik geras dalykas!

Maždaug 3000 Nepalo ūkininkų tiekia pagrindinius ingredientus, reikalingus gaminant Himalajų šunų kramtukus. Bendrovė taip pat turi gamybinę patalpą Nepale, kur papildomi nepalo darbuotojai kuria ir gabena galutinius produktus į JAV ir kitas šalis.

„Himalaya Corp.“ naudoja sąžiningos prekybos gamybos ir žemės ūkio kooperatyvus Nepale. Pieną kuriančios karvės ir jakai ganosi atvirame lauke arba ant šviežios žolės. Jie neturi pridėtų hormonų, antibiotikų ar kitų cheminių medžiagų, o tai reiškia, kad iš jų gaunate kokybišką pieną.

HDC naudojamo sūrio istorija

Himalajų šunų kramtukų sūris atsirado iš Nepalo, Tibeto, Sikkimo, Darjeelingo, Kalimpongo ir Butano ir yra žinomas kaip chhurpi arba durkha.

Tradicinis sūris gali būti kietas arba minkštas. Minkštas chhurpi dažniausiai valgomas su ryžiais ar kitu garnyru.

Kietasis chhurpi, rūkytas sūris, paprastai kramtomas iki dviejų valandų, o laikui bėgant jis bus gumos, kramtomos konsistencijos. Himalajų kalnus supančiuose regionuose žmonės kramto sūrį – jis yra aštrus, šiek tiek dūminis ir apibūdinamas kaip panašus į parmezaną. Skirtingai nuo kai kurių sūrių, chhurpi neturi stipraus kvapo.

Kietasis chhurpi yra 52% baltymų, jame yra daug sveikų riebalų ir jame yra daug omega-3 riebalų rūgščių. Didžiąją dalį to lemia chururyje randamas jakų pienas, kuriame tų sveikų riebalų yra daugiau nei karvės piene. Jakai leidžia laiką nuostabiuose Himalajų kalnuose ir dėl natūralios, laisvai laikomos dietos gaunamas sveikas pienas.

Kaip gaminami Himalajų šunų kramtukai?

Himalajų šunų kramtukai gaminami iš 100% natūralaus jakų sūrio, kuris sukietinamas naudojant senovinį rūkymo procesą, kuris gali užtrukti iki trijų mėnesių.

Pažvelkime, kaip tiksliai gaminami tie skanūs, sūrūs patiekalai.

„Himalayan Dog Chews“ sudėtyje yra šių natūralių ingredientų:

 • Jakų pienas ir (arba) karvės pienas
 • Žaliųjų citrinų sultys
 • Druska (konservavimui)

Šiuose kramtukuose yra tik trys – keturi ingredientai, iš kurių nė vieno nereikia ieškoti, kad suprastumėte. Taip pat nesudėtinga pasigaminti patį kietąjį sūrį!

Himalajų šunų kramtukai gaminami tokiu būdu:

 1. Virinamas jakų ir karvių pienas.
 2. Konservavimui dedamos kalkių sultys kartu su druska.
 3. Tada mišinys kelias savaites džiovinamas arba rūkomas.
 4. Sukietėja sukietėjęs mažai drėgmės sūris.

Nors nedaug ingredientų sudaro šį sūrų patiekalą, eidami pirkti „Himalayan Dog Chews“, galite tikėtis, kad jūsų ieškomas prekės ženklas šiek tiek skiriasi.

Todėl, kaip ir bet kurį šunų gydymą, būtinai patikrinkite ingredientų sąrašą. Nenorite nusipirkti skanėstų, kurio negalite padovanoti šuniukui dėl alergijos, arba dar blogiau, padovanokite jam jį ir tada turite kovoti su nepageidaujamais šalutiniais poveikiais.

Palaukite – ar pieno produktai nėra blogi šunims?

Nors „Himalaya Dog Chews“ prasideda nuo jakų ir karvės pieno, sukietėjusių į sūrį, pieną šunys gali lengvai suvirškinti. „Himalaya Dog Chews“ neturi laktozės!

Kam tai skirta?

Himalajų šunų kramtukai gaminami visų veislių ir dydžių šunims. Nesvarbu, ar turite chihuahua, ar vokiečių aviganį, yra šunų kramtukas, kuris yra puikiai tinkamas jūsų šuniukui.

Nors šis gydymas gali būti puikus ir sveikas pasirinkimas jūsų šuniui, jis gali neveikti kažkieno šuniuko.

Pažvelkime į tai, ką šunims gali būti naudinga šerti Himalajų šunų kramtuką ir kokie šunys turėtų rasti kitą sveiką gydymą.

Himalajų šunų kramtukas puikiai tinka:

 • Naminių gyvūnėlių savininkai ieško natūralaus gydymo be paprastų, sveikų ingredientų
 • Šunys, linkę kramtyti, greitai gydo – HDC yra ilgalaikiai!
 • Šunys, kurie galėtų šiek tiek panaudoti, padeda išvalyti apnašas nuo dantų
 • Šunys, kuriems gali būti naudinga psichinė stimuliacija

Himalajų šunų kramtukas tikriausiai netinka:

 • Šuniukas, turėjęs rijimo ligą, lengvai gydo ar smaugia
 • Bet kuris šuo, turintis alergiją Himalajų šunų kramtymo ingredientams
 • Šunys, turintys dantų problemų, pavyzdžiui, trūkę ar suskilinėję dantys ar jautrios dantenos
 • Šunys, kurie nebus prižiūrimi kramtant skanėstą

Iki šuns kramtymo pabaigos jūsų šuo turėtų trukti kelias valandas. Tada, lėtai, skanėstas suminkštėja ir gali būti sukramtytos mažos dalys.

„Himalaya Corp.“ nustatė, kad maždaug 10% šunų kenčia nuo virškinimo problemų; tačiau bet koks meteorizmas ar viduriavimas buvo trumpalaikis.

Kaip ir bet kuris šuns skanėstas, Himalajų šunų kramtukai gali būti netinkami jūsų pūkuotam draugui dėl alergijos ar užspringimo.

Žiūrėkite susijusį straipsnį: „Patyčių lazdos“ nei „Rawhide“: kuris iš jų yra geriausias jūsų šuniui?

Kur galėčiau rasti Himalajų šunų kramtukus?

Himalajų šunų kramtukai yra plačiai prieinami prisijungęs. Jų dydžiai svyruoja nuo ypač mažų iki ypač didelių.

Kai kurie iš mūsų mėgstamiausių Himalajų šunų kramtukų:

Yra daugybė skanių sūrių patiekalų, laukiančių, kol jūsų šuniukas mėgausis.

Ką mums patinka Himalajų šunų kramtukai

Himalajų šunų kramtukai turi būti labai mylimi. Pažiūrėkime!

Visų pirma…

Himalajų šunų kramtukai yra puiki alternatyva kitiems natūraliems skanėstams rinkoje. Mes galime atsilikti nuo bendrovių, kurios naudoja sąžiningą prekybą ir paprastus, natūralius ingredientus. Naminių gyvūnėlių savininkams darosi vis svarbiau dovanoti sveikus, natūralius ir saugius skanėstus, todėl HDC yra žaidimo viršuje.

Sveikatos privilegijos!

Sveikatos privilegijos, atrodo, yra begalinės, nes kramtukai yra supakuoti su baltymu, juose nėra jokių priedų ar konservantų, jie gali pasigirti sveikais riebalais, o visa tai papildo – šunys juos myli.

Mažyliams, besilaikantiems ribotos sudedamosios dalies dietos, „Himalajų šunų kramtukai“ yra puikus pasirinkimas. Iš tikrųjų tik keturi ingredientai sudaro HDC – jako ir karvės pieną, druską ir kalkių sultis. Viskas! Visi ingredientai, kuriuos žinote ir kuriuos iš tikrųjų galite perskaityti!

Himalajų šunų kramtukai tęsiasi ilgiau!

Nors Himalajų šunų kramtukai yra šiek tiek brangesni nei kiti skanėstai, jie tarnauja daug ilgiau. Žinoma, ilgis galiausiai priklauso nuo jūsų šuns dydžio ir nuo to, kaip agresyviai jis kramto, tačiau apskritai jie paprastai trunka ilgiau nei kitos alternatyvos, natūralūs skanėstai.

HDC yra įvairių dydžių!

Žinoma, HDC yra įvairių dydžių, nuo mažų iki ypač didelių, todėl greičiausiai yra galimybė, kad jūsų šuo negalės per greitai sukramtyti.

Himalajų šuo elgiasi NETUOKK blogai!

Augintinių savininkai dažnai skundžiasi, kaip tam tikri šunų elgesys, pavyzdžiui, kiaulės ausys, turi siaubingą kvapą. Tačiau HDC yra daug švelnesnio, beveik dūminio, sūrio kvapo, kurio kvapas ne toks įkyrus.

HDC nepaliks netvarka!

Ar jums patinka išlaikyti švarų namą? Ar nusipirkote skanėstų, kurie palieka likučius ir dėmė jūsų kilimą? Himalajų šunų kramtukai yra daug švaresni ir nepalieka jokių nepageidaujamų dėmių.

Kas mums nepatinka dėl Himalajų šunų kramtukų

Nors Himalajų šunų kramtukų nauda yra didžiulė, yra ir keletas neigiamų aspektų.

Užspringti

Didžiausias rūpestis dovanojant šunų draugui bet kokį malonumą yra užspringimo pavojus. Būtinai atkreipkite dėmesį į savo šuniuko Himalajų šunų kramtuko dydį – kai jis tampa mažas, tai gali sukelti užspringimą. Tačiau galite mikrobangų krosnele išsikišti mažą likusį kramtuko gabalėlį ir jis susprogdins pūstą, saugų skanėstą.

Kaina

Šunų skanėstai kainuoja įvairiai, o Himalajų skanėstai nėra pigiausi rinkoje. Jei nerimaujate dėl išlaidų ir vis tiek norite išbandyti HDC, ieškokite didelių prekių ar išpardavimų ir tada jų sandėliuokite.

Himalajų šunų kramtukai iš tiesų yra sunkūs

Himalajų šunų kramtukai iš tikrųjų yra sunkūs. Jie gali būti sunkūs vyresniems šunims ar šunims, turintiems dantų problemų, pavyzdžiui, jautrioms dantenoms ar trūkstamiems dantims kramtyti.

Nors HDC yra ypač kieti, didesni šunys ar šunys su stipriais žandikauliais gali sugadinti gabalą ir užspringti. Atminkite – visada prižiūrėkite savo šunį, kai jis mėgaujasi skanėstais. Net saugiausias šunų skanėstas gali sukelti užspringimą arba sukelti pavojingą šalutinį poveikį.

Šunų skanėstų kainos svyruoja, o himalajiečiai nėra pigiausi rinkoje. Jei rūpi kaina ir vis tiek norite išbandyti HDC, ieškokite didelių prekių ar išpardavimų.

PASIŪLYMAI

 • Himalajų šunų kramtukai yra ilgalaikis gydymas net ir agresyviausiems kramtomiesiems
 • HDC yra visiškai natūralūs, be dirbtinių kvapiųjų medžiagų, dažiklių ar rišamųjų produktų, be grūdų, kukurūzų, laktozės, glitimo ir sojos.
 • Himalajų šunų kramtukai skatina sveikus dantis ir dantenas, natūraliai nuvalydami apnašas nuo šunų dantų.
 • HDC neturi aštraus kvapo, kaip kai kurie kiti šunų skanėstai.
 • Himalajų šunų kramtukai yra švaresni nei kiti šunų skanėstai – rečiau palieka likučių, sukeldami dėmių.

MINUSAI

 • HDC, kaip ir visi šunų skanėstai, kelia pavojų užspringti. Visada prižiūrėkite savo šuniuką, kai duodate jam kokį nors skanėstą! Būtinai stebėkite, ar nėra mažų gabalėlių.
 • Yra alerginių reakcijų tikimybė. Visada perskaitykite ingredientus prieš suteikdami šuniui kokių nors malonumų.
 • Yra alerginių reakcijų tikimybė. Visada perskaitykite ingredientus prieš suteikdami šuniui kokių nors malonumų.
 • Augintinių savininkai pranešė, kad dantys lūžta dėl Himalajų šunų kramtukų kietumo. Nors gydymas laikui bėgant minkštėja, jis prasideda sunkiai.

Himalajų šunų kramtukų laikymas

Tinkamas Himalajų šunų kramtukų laikymas yra labai svarbus, nes per didelis drėgmės kiekis gali sukelti pelėsį. Kramtukus laikykite sandarioje pakuotėje kambario temperatūroje. Norite vengti …