Įdomiausi faktai ir mitai apie t

Ar kada susimąstėte, kodėl kai kurie vaistinių klientai prašo kavos pupelių? Kodėl dauguma žmonių trina kvepalus ant riešo? O gal vyriški kvepalai skirti tik vyrams? Mes paėmėme populiariausius kvapų pareiškimus mikroskopu! Patikrinkite, kurie iš paplitusių įsitikinimų yra teisingi ir kuriuose aptikome kvepalų melą.

Kvepalai - faktai ir mitai apie juos

1. Kvepalų bandytojai turi intensyvesnį kvapą

MITAS! Neabejotinai bent kartą išgirdote pasaką, kurią gamintojai sąmoningai mums siūlo bandytojams stipresnius ir kokybiškesnius nei kvepalai, nes jie nori paskatinti pirkti savo produktą. Jei tokia praktika tikrai įvyktų, kvepalų gamintojai tyčia klaidindami savo klientus pažeistų įstatymus. Niekas iš garsių kvepalų gamintojų negalėjo sau leisti tokio skandalo. Taigi, kaip gaminami testeriai? Lygiai tas pats, kas įprasti produktai. Buteliai, kuriuos reikia išbandyti, yra parenkami atsitiktinai iš parduodamų paruoštų kvepalų.

2. VONIOS KAMBARYJE TURĖTŲ LAIKYTI PARFUMAI

MITAS! Iš pirmo žvilgsnio atrodo logiška – juk būtent šiame kambaryje laikome didžiąją dalį savo kosmetikos. Deja, didelė drėgmė, temperatūros svyravimai (kuriuos sukelia karštos vonios ar džiovyklės veikimas) ir ryški šviesa (dienos šviesa ar dirbtinė) nėra palankūs buteliuose užfiksuotiems kvapams. Sąlygos vonios kambaryje sumažina kvepalų kokybę ir ilgaamžiškumą. Kai kurie žmonės kvepalus laiko šaldytuvuose. Deja, tai nėra geriausia idėja. Kodėl? Per žema temperatūra yra kvepalų patvarumo priešas. Jei nusprendėte atšaldyti savo kvepalus, rinkitės vyno aušintuvą.


Kur laikyti kvepalus?

Geriausia vieta yra sausa ir tamsi vieta, pavyzdžiui, spintos ar komodos vidus.


3. Moterys taip pat gali naudoti vyrų kvepalus

FAKTAS! Skirstymas į moteriškus ir vyriškus kvepalus yra įprastas – jei jums patinka sunkių, medingų natų aromatas, niekas netrukdo siekti kvapo iš vyriškų kvepalų skyriaus. Galite rinktis unisex kvepalus – tinkamus abiem lytims. Daugelis pirmaujančių kvepalų gamintojų nusprendė pristatyti tokio tipo kvapus, t. Tomas Fordas, Dolce & Gabbana ar Calvinas Kleinas.

4. NEGALIMA IŠPLĖSTI PARFUMO PATVARUMO

MITAS! Yra daugybė būdų, kaip ilgai mėgautis kvepalų aromatais. Populiariausi iš jų yra:

  • Naudokite papildomas kosmetikos priemones, tokias kaip losjonai, odekolonai ir dezodorantai, iš tos pačios kvapų linijos kaip ir jūsų mėgstamiausi kvepalai.
  • Kosmetikos tepimas tinkamose kūno vietose: ant riešų, alkūnių ar ant kaklo.
  • Kvepalų purškimas ant drabužių – kvapas ilgiau išlieka ant audinių. Tačiau verta būti atsargiems dėl dėmių, kurios gali atsirasti ant medžiagos užtepus parfumuoto vandens. Mūsų gudrybė: pabarstykite kvepalų, pavyzdžiui, sijono krašte – kiekvienu jūsų judesiu kvapas bus labiau pastebimas aplinkai 🙂
  • Kvepalai plaukams – kvepalų aromatas ilgiau išlieka ant plaukų nei ant odos. Tačiau verta prisiminti, kad dėl alkoholio kiekio kvepaluose gudrybę geriau naudoti tik ypatingomis progomis. Taip pat yra specialių plaukų rūkų – pavyzdžiui, „Chanel Chance Eau Fraiche“.
  • Drėkina odą – jei ji bus per sausa, kvapas greitai išsisklaidys. Prieš purškiant kvepalus, galima patepti bekvapį drėkinamąjį kremą ar vazeliną – ant taip paruoštos odos aromatas išliks ilgiau!

Ar tu tai žinai…

Patvariausi kvepalai yra tie, kurių etiketėse yra parfum – tinkami kvepalai (15–43% kvapiųjų aliejų) pavadinimai. Parfumuotas vanduo – EdP (tualetinis vanduo) yra 10–20% eterinių aliejų. Populiarūs tualeto vandenys pažymėti kaip EdT (tualetinis vanduo) – juose yra nuo 5 iki 15% eterinių aliejų.


5. Kvepalai gali sukelti alerginę reakciją

FAKTAS! Kaip ir dauguma kosmetikos priemonių, kvepalai taip pat gali sukelti alerginę jūsų odos reakciją. Todėl prieš pirmą kartą naudodami naują aromatą visada turėtumėte atlikti alergijos testą. Kaip tai atlikti? Papurškite pasirinktus kvepalus ant riešo ar alkūnės vidinės pusės ir palaukite valandą. Jei po šio laiko nepastebite nemalonių simptomų (tokių kaip paraudimas, niežėjimas ar bėrimas), drąsiai naudokite produktą.

6. PARFUMAI NETURI TINKAMUMO DATOS

MITAS! Kvepalų galiojimo laikas visada nurodomas ant kvepalų buteliuko ar pakuotės. Tačiau jūs turite žinoti, kur jo ieškoti. Norėdami patikrinti, kiek laiko kvepalus bus galima naudoti, ant buteliuko ar popierinės pakuotės raskite atsuktą stiklainį – šalia jo turėtų būti raidė M ir skaičius, nurodantis produkto naudingumą nuo jo atidarymo. . Paprastai šis skaičius yra nuo 12 iki 36 mėnesių. Dažnai atsitinka taip, kad kvepalai nepraranda savo savybių net 5 metus ar ilgiau. Įrodymai? Pakanka sekti kolekcionierių, turinčių kvepalų „perliukus“, tai yra produktus, buvusius iki reformacijos (kvepalų sudėties ar kvapų ingredientų proporcijų pokyčius), kolekcijas ir sėkmingai juos naudoti. Dėl alkoholio kiekio kvapiųjų medžiagų kompozicijose, taip pat sandarios pakuotės ir tinkamo laikymo, kvepalai vis dar kvepia gražiai.

7. PARFUMAI GERIAU BANDOMI Rytą

FAKTAS! Naktinis „atstatymas“ teigiamai veikia visą kūną ir visus jusles. Ryte jūsų uoslė yra efektyvesnė ir jautresnė nei vakare. Lengviau užfiksuoti ir atskirti atskiras kvapų natas. Tačiau pailsėjusi nosis nėra vienintelis kvepalų išbandymas ryte – šiuo metu vaistinėse dažniausiai nėra daug klientų, sugebėjusių užpildyti kambarį įvairių kvapų mišiniu, todėl galite atsidėti ieškokite tobulų kvepalų ir nusipirkite pigiau internetinėje parfumerijoje. 🙂


Iš kur parfumerijoje atsiranda kavos pupelių?

Norėdami išvalyti nosį ir uoslę, daugelis žmonių pamirkę nosį kavos pupelėse bando vienas po kito einančius kvapus. Pasak ekspertų, tačiau šis metodas neveikia – geriausias būdas pailsėti dėl kvapo yra tiesiog … išeiti į gryną orą.


8. PARFUMAS TURĖTŲ ŠLAPTI RAIŠKAS

MITAS! Kai kurie žmonės mano, kad šios procedūros dėka „išsiskiria“ tikrasis kvepalų kvapas. Kiti mano, kad jis priverčia kvepalus prasiskverbti giliau į odą. Deja, nė viena iš šių teorijų neturi nieko bendro su tiesa – trinantis aromatas greičiau išgaruoja ir išgaruoja.

Jūs jau žinote, kaip pasirinkti, laikyti ir dėvėti kvepalus. Jūs žinote, kurie įsitikinimai yra teisingi, o kurie geriau pasakose. Apsiginklavęs naujomis žiniomis, eik apsipirkti ir užuosk kažką gražaus! 🙂