Jei ne garso juosta, ką daryti? Kaip

Garso juosta šiuo metu yra populiariausias būdas gauti geresnį garsą iš televizoriaus, tačiau jis nėra vienintelis. Aukščiausio lygio namų kino sistemoje galite sugalvoti visą garsiakalbių rinkinį su specializuotu imtuvu. Yra ir kitų būdų, kaip gauti gerą garsą ir įdomų garsą savo svetainėje. Aktyvūs garsiakalbiai, galios garso kolonėlės, o gal kažkas „Apple“ gerbėjams? Čia yra keletas patikrintų idėjų.

Kodėl verta pasirūpinti garsu iš televizoriaus?

Kiekviename televizoriuje yra įmontuoti garsiakalbiai, gamintojai dažnai giria jų garso galimybes. Tiesą sakant, yra nedaug televizorių su tikrai geru garsu, tačiau apie juos vėliau.

Televizoriaus garsas dažniausiai sklinda iš galo arba apačios. Manoma, kad ekranai yra ploni, todėl tinkamiems garsiakalbiams nėra vietos. Garsas pagaliau yra lygus, o kartais dėl paties televizoriaus padėties jis nėra labai natūralus, ir mes galime pamiršti erdviškumą. Tuo tarpu filmų, serialų ir sporto pasaulis reikalauja gero, aiškaus garso, turinčio efektingą žemųjų dažnių garsą ir tiek pat geros erdvės.

Tokios technologijos kaip „Dolby Atmos“ ar „DTS: X“ reiškia, kad turėdami gerus garsiakalbius galime gauti itin tikroviškų efektų, pavyzdžiui, lietaus, pūgos ar pravažiuojančio sraigtasparnio. Tai sustiprina mūsų filmų peržiūros įspūdžius ir priverčia filmą suvokti dar geriau. Mes galime jaustis kaip namie kaip kine, pakanka užtikrinti gerą garsą. Juk garsas beveik 100 metų buvo neatskiriamas filmų elementas.

„Soundbar“ – privalumai ir trūkumai

Laikas atsakyti į klausimą, kodėl gi ne garso juosta? Apskritai garso takeliai šiais laikais yra ne tik populiarūs, bet ir geriausias būdas gauti garsą naudojant nedidelį įrenginį ir priimtiną kainą. Tačiau reikia atsiminti, kad nė viena garso juosta be galinių garsiakalbių negali visiškai atkurti erdvinio ar objekto garso. Taigi, jei norime pasinaudoti visomis jų galimybėmis, turime sutelkti dėmesį į garso juostas su galiniais garsiakalbiais, tokiais kaip „Samsung HW-T950“ ar „JBL Bar 9.1“, arba komplektuojamas namų kino sistemas.

Kiti prietaisai, kuriuos pateiksiu žemiau, yra tiesioginės garso juostų alternatyvos. Priešingai, jie neužima daug vietos tiesiai po televizoriumi. Jie taip pat neturi didelės sijos formos ir siūlo skirtingas garsines savybes.

Pirkdami daugumą garso juostų, turite atsižvelgti į tai, kad šie garsiakalbiai puikiai tinka TV dialogams ir filmų žiūrėjimui. Tačiau jie dažniausiai visiškai nesusitvarko su muzika. Garsai iš transliacijos paslaugų ar kompaktinių diskų bus iškraipyti. Taigi garso juostos nėra universali įranga.

Didžiausias garso juostų privalumas yra garso kokybės, kainos ir vietos santykis. Tačiau tarp trūkumų turėtume paminėti silpnesnę garso kokybę grojant muzikai ir tai, kad šie prietaisų matmenys ir jų išvaizda ne visada turi atitikti mūsų svetainės išdėstymą.

Televizoriai su įmontuota garso juosta – tiesioginė alternatyva

Yra keletas televizorių modelių, kuriuose gamintojai daugiausia dėmesio skiria garso kokybei. Norėdami tai pasiekti, jie tiesiog integravo garso juostas į ekraną. Todėl mes gauname nuoseklaus dizaino įrangą viename korpuse, nors verta prisiminti, kad toks televizorius ne visada užima mažiau vietos nei atskiras ekranas ir garso juosta.

Tokie ekranai siūlo neabejotinai geriausią garso kokybę, be to, juos lengviau prijungti ir naudoti nei du nepriklausomus įrenginius. Tačiau jie dažniausiai turi ribotas galimybes. Prie jų nepridėsime išorinių garso įrenginių, tokių kaip patefonas, arba negalėsime greitai gauti tik „Bluetooth“ garso.

Šiuo atveju, išmesti televizorių, mes taip pat prarandame garso juostą. Tačiau tai yra įdomi idėja ir alternatyva.

Keletas televizorių modelių su įmontuota garso juosta yra verti jūsų dėmesio:

„Power audio“ – sprendimas vakarėlių žmonėms

Pagal slaptažodį galios garsas galime rasti įvairių tipų vakarėlių kalbėtojų. Šią įrangą vis dažniau lengva nešiotis, kartais net maitinama baterijomis. Garsiakalbiai yra gana didesni ir turi būdingą dizainą, primenantį muzikos klubus, scenos garso sistemas ir kt. Maitinimo garso kolonėlės yra sukurtos taip, kad teiktų vakarėlius namų vakarėliuose, kepsninėse ir kituose mažesniuose ir didesniuose socialiniuose susibūrimuose.

Mes galime prijungti juos prie televizoriaus per „Bluetooth“. Tai nėra sprendimas, kurį verta naudoti kiekvieną dieną, ir jis yra netinkamas filmų peržiūroms, tačiau verta prisiminti, kad renginio metu tokiu būdu galite sustiprinti garsą iš televizoriaus. Koncertas iš kompaktinio disko ar interneto, „YouTube Party“, o gal karaoke su draugais? Norėdami tai padaryti, galite sėkmingai naudoti „Power Audio“ įrangą, prijungtą prie televizoriaus.

Štai keletas tokių įrenginių pavyzdžių:

„Sony MHC-V83D“

Aktyvūs garsiakalbiai – kažkas minimalistams ir gero garso gerbėjams

Aktyvūs garsiakalbiai yra labai įdomi garso juostų alternatyva – tai stereofoniniai garsiakalbiai su įmontuotu stiprintuvu. Dėl šio sprendimo mes turime tik du garsiakalbius, iš kurių bent vienas turi būti prijungtas prie maitinimo šaltinio. Yra ir stovo garsiakalbių, t. Y. Tų, kurie dedami ant spintelės, ir grindų laikiklių, t.

Aktyvių garsiakalbių pranašumas yra tai, kad, atsižvelgiant į įrangos klasę, geras arba labai geras stereofoninis garsas. Jie puikiai tinka muzikai ir kasdien žiūrint televizorių bei serialus. Filmuose mes nepatiriame erdvės paprastai, kaip namų kino sistemoje ar dar geresnėse garso juostose, tačiau šis garsas vis tiek gali būti efektyvus.

Aktyvūs garsiakalbiai užima šiek tiek vietos, tačiau taip pat atrodo kitaip nei garso juosta, o tai daugeliui gali būti didelis privalumas. Ypač tada, kai muzika vaidina svarbų vaidmenį jų kasdieniame gyvenime, o filmai yra tik kartais papildomi dalykai.

Štai keletas aktyvių stulpelių, tinkančių visiems biudžetams, pavyzdžių

„HomePod“ – sprendimas, pritaikytas „Apple“ ekosistemai

„HomePod“ arba „Apple“ garsiakalbis taip pat gali veikti kaip televizoriaus garsiakalbis – su sąlyga, kad visas turinys atkuriamas iš „Apple TV“. Galime naudoti „HomePod Mini“, „HomePod“ arba „HomePod Mini“ ar „HomePod“ porą. Be to, didelis „HomePod“ siūlo „Dolby Atmos“ palaikymą, kuris su dviem garsiakalbiais jau suteikia tikrai gražius garso efektus.

Dėl apribojimų ir oficialaus platinimo trūkumo Lenkijoje tai yra sprendimas, skirtas griežčiausiems „Apple“ ekosistemos vartotojams. Tačiau tai yra įdomi alternatyva tiek aktyviems garsiakalbiams, tiek garso taktams.

„Apple HomePod Mini“
„Apple HomePod Mini“

Sukomplektuotos namų kino sistemos

Visą namų kino sistemą sudaro imtuvas (stiprintuvas) ir garsiakalbiai – dvi priekinės kolonos, dvi galinės kolonos, centrinis garsiakalbis ir žemų dažnių garsiakalbis. Tai yra minimalus rinkinys. Šiais laikais po „Dolby Atmos“ verta pridėti du ar keturis efektinius garsiakalbius, pastatytus ant lubų arba naudoti garso atspindį nuo lubų. Sistema taip pat gali būti išplėsta. Pagrindinė šiuolaikinė konfigūracija yra 5.1.2, tačiau ji taip pat gali būti 7.1.2, 7.2.4 ar net 11.2.4.

Naudodami namų kino sistemą, gauname aukštos klasės garsą. Be to, tai yra erdvinis garsas. Geras namų kino teatras leidžia atlikti tikrai fenomenalius garso efektus per tokius pasirodymus kaip „Gladiator“, „Tarpžvaigždės“, „Žvaigždžių karai“, „Išgelbėti eilinį Ryaną“ ir daugelį kitų. Tai galimybė pajusti filmus dažnai iš naujo, išties kinematografiškai. Tačiau ši įranga užima vietos, o mažiau techniškai išmanantiems žmonėms jos valdymas ir konfigūravimas nėra intuityvus. Tačiau sąmoningas pasirinkimas garantuos didelį pasitenkinimą.

Namų kino komponentai, t. Y. Imtuvas, garsiakalbiai ir kabeliai, dažniausiai parenkami atskirai. Verta pasikonsultuoti su ekspertais, pavyzdžiui, iš specializuotų garso parduotuvių, kurios taip pat siūlo galimybę klausytis.

Tačiau žemiau pateikiu du įdomius rinkinius, iliustruojančius, kaip atrodo namų kino sistemos:

  • „Focal Sib EVO 5.1.2“ + „Marantz NR1710“,
  • „Denon AVR-X1600H Wilson Raptor 7 + 1 + X + Vocal + SUB-10“.

Žemiau pateikiamas paminėtų įrenginių sąrašas:

Modelis Prietaiso tipas HDMI ARC buvimas Kaina Pasiūlymas
TCL 65C815 Televizorius su integruota garso juosta Taip (galimybė prijungti kitus garso įrenginius) 4199 zlotai nuoroda
„Panasonic 55HZ2000“ Televizorius su integruota garso juosta Taip (galimybė prijungti kitus garso įrenginius) 10 899 – nuoroda
„Philips 65PUS9435“ Televizorius su integruota garso juosta Taip (galimybė prijungti kitus garso įrenginius) 5 990 zlotų nuoroda
„Philips 55OLED935“ Televizorius su integruota garso juosta Taip (galimybė prijungti kitus garso įrenginius) 9370 zlotų nuoroda
„Sony MHC-V83D“ „Power Audio“ TAIP 2799 – nuoroda
„Blaupunkt PS10DB“ „Power Audio“ NE 999 zlotai nuoroda
„Sharp PS-919“ „Power Audio“ NE 499 zlotai nuoroda
„Jamo S 801 PM“ Aktyvūs garsiakalbiai NE 898 zlotai (rinkinys)
„Kruger & Matz Journey 2.0“ Aktyvūs garsiakalbiai NE 1299 – nuoroda
„Teufel ULTIMA 40 Active“ Aktyvūs garsiakalbiai TAIP 3719 zlotų
Klipschas Penketas Aktyvūs garsiakalbiai TAIP 3499 zlotai
„Apple HomePod Mini“ Protingas garsiakalbis NE 99 eurai
„Apple HomePod“ Protingas garsiakalbis NE 329 eurai
„Focal Sib EVO 5.1.2“ + „Marantz NR1710“ Namų kino rinkinys TAIP 7999 zlotų
„Denon AVR-X1600H Wilson Raptor 7 + 1 + X + Vocal + SUB-10“ Namų kino rinkinys TAIP 6666 zlotai

O tu, kokį variantą naudoji?