Ką verta nusipirkti OLED televizorių

OLED geriausi televizoriai tai beveik nepriklausoma kategorija tarp ekranų. Jie išsiskiria tuo, kad tai vienintelė rinkoje išpopuliarinta savaiminio išmetimo technologija. Be to, visos OLED televizorių matricos yra pagamintos vienos įmonės gamykloje. Ar tai reiškia, kad visi OLED geriausi televizoriai yra vienodi? Žinoma, ne ir todėl šiandien patariame, kurį OLED televizorių verta pirkti.

Kas yra OLED technologija?

Šios technologijos pavadinimas kilęs iš organinių šviesos diodų. Būtent šie maži diodai, naudojantys organinius junginius, yra atsakingi už kiekvieną ryškų televizoriaus pikselį. Šviesos diodai šviečia baltai, o specialūs filtrai suteikia mums visavertį vaizdą. Tai, kad kiekvienas pikselis šviečia atskirai, be jokio papildomo apšvietimo, kaip LED skystųjų kristalų ekranuose, daro televizorius itin plonus.

Šis sprendimas leidžia pasiekti „visiškai juodą“ spalvą (tiesiog pikselis nešviečia), taigi beveik neribotą kontrastą. Tai yra pagrindiniai privalumai OLED geriausi televizoriaikad visi vaizdo filmai, orientuoti į vaizdo kokybę, veržiasi jais.

„Xiaomi Mi TV Master 65“ televizorius" OLED
„Xiaomi Mi TV Master 65“ OLED (šaltinis: „Xiaomi“)

Ar OLED geriausi televizoriai perdega?

Kiekviena technologija turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų. OLED televizorių atveju trūkumai yra ribotas ryškumas ir skydelio gyvenimo problema ryškių ir stabilių elementų atveju, kurie gali išlikti organinėje matricoje po ilgo naudojimo.

Bėgant metams šis trūkumas tapo mitu, tačiau iš tikrųjų tai buvo labai varginantis pirmosiose televizorių kartose. Šiuo metu pažangūs vaizdo atpažinimo algoritmai ir matricų atnaujinimo sistemos reiškia, kad tinkamai naudojant OLED televizorių vaizdo įrašymo pavojus yra mažas.

Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, išjungus televizorių, jis turėtų likti budėjimo režimu, kai tik įmanoma. Jį iš lizdo atjungiame tik išimtinėmis aplinkybėmis. Taip pat nepaliekame televizoriaus su įjungtais informaciniais kanalais ar statinėmis nuotraukomis visai dienai.

Įsigyti OLED televizorių įmonei, kurioje turėtų būti rodoma reklaminė medžiaga, bus bloga mintis, tačiau universaliam naudojimui namuose viskas turėtų būti gerai.

Skaidrus OLED ekranas iš „LG Digital Signage“ linijos
Skaidrus OLED ekranas iš „LG Digital Signage“ linijos (LG nuotrauka)

Kokia yra OLED televizorių alternatyva?

Žemiau pateikiame įdomiausius OLED televizorius, kuriuos verta įsigyti 2021 metų rudenį. Jei ne OLED, tai kas?

Tikroji OLED televizorių konkurencija bus „microLED“ ekranai. Tačiau vartotojų rinkoje jų nėra ir nežinoma, kada jie pasirodys. „MicroLED“ atveju mes taip pat užsiimame savaiminio išmetimo technologija, paremta labai mažais šviesos diodais.

„MiniLED“ geriausi televizoriai su apšvietimu pamažu pasirodo rinkoje. Pirmasis toks modelis yra TCL X10. „MiniLED“ technologija pagrįsta šimtais apšvietimo zonų ir santykinai mažais šviesos diodais. Kita vertus, tikra OLED televizorių alternatyva yra LCD geriausi televizoriai. Kalbant apie vaizdo kokybę, galima konkuruoti daugiausia su geriausiais modeliais, kuriuose įrengtas kelių zonų apšvietimas, sutrumpintai vadinamas FALD. Tokios televizijos yra, pavyzdžiui „Sony XH95“ ar „Samsung Q90T“.

Įdomiausių OLED televizorių apžvalga (2021 m. Rugsėjis)

Nors OLED televizorių plokštės yra gaminamos LG. Ekrano gamyklose, OLED geriausi televizoriai skiriasi. Daugiausia išvaizda, papildomos funkcijos, bet ir detalės atvaizduojant vaizdą.

Tai daugiausia lemia naudojami procesoriai, atsakingi už turinio apdorojimą. Tai niuansai, tačiau labiausiai įžvalgiems jie gali paveikti galutinį paveikslo priėmimą.

Žemiau pateiktoje apžvalgoje pateikiame mūsų 2021 m. Modelių pasirinkimą. Kaip atspirties tašką, mes taip pat nustatėme sau pagrindinį 55 colių dydį.

„LG OLED CX“

LG yra OLED televizorių sinonimas. Būtent šis gamintojas pradėjo siūlyti šiuolaikinius, organinėmis technologijomis pagrįstus televizorius. Tai yra susijusios bendrovės „LG“ ekranas. Pateikiami visų rinkoje esančių televizorių skydai. C modelis yra serija, kuri buvo išleista kelerius metus. Buvo C7, C8, C9 modeliai, o 2021 m. Atėjo laikas CX (skaityti kaip C10).

C serija pasižymi visomis pagrindinėmis savybėmis, tačiau yra pakankamai prieinama už savo galimybes. Tai taip pat nuoroda į kitus OLED televizorius ir iš tikrųjų visą televizorių rinką. Taigi, jei priklausysime nuo OLED ekrano, tai bus pirmasis pasirinkimas.

Kas kalba apie „LG OLED CX“? Pirmiausia, žaidėjai įvertins HDMI 2.1 jungčių rinkinį, užtikrinantį naujos kartos konsolių veikimą be problemų. Mes turime 120 Hz palaikymą 4K, VRR palaikymą, o kompiuterių vartotojams – „Nvidia G-Sync“ ir „AMD FreeSync“. Žinoma, taip pat yra mažas įvesties atsilikimas. „Apple“ gerbėjai įvertins „HomeKit“, „AirPlay 2“ palaikymą ir „Apple TV“ programos buvimą. Televizorių galima valdyti naudojant balso komandas lenkų kalba, ateityje taip pat turėtų būti „Google“ padėjėjas lenkų kalba (nors čia „Google“ jau seniai atidėlioja visišką lenkų kalbos palaikymą išmaniuosiuose įrenginiuose).

Pati išmanioji „WebOS“ sistema yra įskaitoma, nors ir labai saldi. Jo navigaciją palengvina stebuklingas nuotolinio valdymo pultas, leidžiantis valdyti žymeklį ore kaip kompiuterio pelę. Kalbant apie vaizdo kokybę, tai labai gera, puikus spalvų atkūrimas, geras judesio atkūrimas ir būdingas OLED giliai juodiems, stiprus kontrastas. Deja, paprastai OLED televizorius yra vidutiniškai šviesiame kambaryje. Tačiau kino sąlygomis jis parodo viską, ką tik gali, ypač ant aukštos kokybės šaltinių.

„LG OLED CX“ medijos eksperte

„Philips“ OLED 805, 855, 865

„Philips“ OLED geriausi televizoriai yra įdomi „LG CX“ alternatyva panašiomis kainomis. 2021 m. „Philips“ pasiūlė tris modelius su dviem dvyniais, kurie išsiskiria dizainu. Tai šauni koncepcija. Mes turime ekranus už tą pačią kainą, su tais pačiais techniniais parametrais, tačiau galime pasirinkti, kuris stendas mums labiau patinka. „865“ modelio modelis turi materialių elementų, „805“ modelio modelis yra labai minimalistinis, o „855“ modelyje turime chromuotą pėdą.

Visuose modeliuose naudojama „Ambilight“ technologija, t. Y. LED žibintai televizoriaus galinėje dalyje, kurie projektuoja šviesą ant sienos. Atrankos metu jis suteikia atmosferos efektą. Galite reguliuoti „Ambilight“ efekto intensyvumą arba jį išjungti.