Mes įtraukiame produktus, kurie, mūsų nuomone, yra naudingi mūsų skaitytojams. Jei perkate per nuorodas šiame puslapyje, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Štai mūsų procesas.

Medicinos naujienos šiandien rodo tik tuos prekių ženklus ir produktus, už kuriuos stovime.

Mūsų komanda kruopščiai ištiria ir įvertina mūsų svetainėje pateiktas rekomendacijas. Norėdami įsitikinti, kad produktų gamintojai laikėsi saugos ir efektyvumo standartų, mes:

  • Įvertinkite ingredientus ir sudėtį: Ar jie gali pakenkti?
  • Patikrinkite visus teiginius apie sveikatingumą: Ar jie atitinka dabartinį mokslinių įrodymų rinkinį?
  • Įvertinkite prekės ženklą: Ar ji veikia sąžiningai ir laikosi geriausios pramonės praktikos?

Mes atliekame tyrimus, kad galėtumėte rasti patikimų produktų, skirtų jūsų sveikatai ir gerovei.

Skaitykite daugiau apie mūsų tikrinimo procesą.

Makšties žvakutės yra kietos, ovalo formos medicininės procedūros, kurios įdedamos į makštį naudojant plastikinį aplikatorių. Jie tampa skysti makštyje, kai sušyla iki kūno temperatūros.

Makšties žvakutės tikslingai palengvina makštį veikiančias sąlygas. Jie taip pat greitai veikia dėl greito įsisavinimo.

Šiame straipsnyje pateikiamas žingsnis po žingsnio vadovas, kaip naudoti makšties žvakutes. Taip pat apžvelgiama, kada žmonės gali naudoti makšties žvakutes, ir pateikiama informacija, ko kiekvienu atveju tikėtis.

Makšties žvakučių naudojimas: žingsnis po žingsnio

Šis žingsnis po žingsnio vadovas parodo, kaip teisingai paruošti ir naudoti makšties žvakutes.

Papildomi patarimai

Užkirsti kelią nuotėkiui

  • Makšties žvakutes geriausia naudoti prieš einant miegoti. Gulint sumažinsite gaminio nutekėjimą, kuris gali atsirasti sėdint ar stovint.
  • Higieninių įklotų dėvėjimas apsaugos apatinius ir patalynę nuo pratekėjimo.

Tinkamos dozės užtikrinimas

  • Žmonės gali vartoti makšties žvakutes menstruacijų metu. Tačiau jie turėtų naudoti higieninius įklotus, o ne tamponus, nes tamponai gali absorbuoti kai kuriuos vaistus.
  • Asmuo turi vartoti vaistus tiek laiko, kiek nurodyta, net jei simptomai išnyksta.

Jei žmogus praleido dozę, prieš vėl įdėdamas žvakutę, jis turi palaukti iki kitos numatytos dozės.

Kam naudojamos makšties žvakutės?

Pasidalinkite Pinterest
Makšties žvakutės gali gydyti tam tikras ligas, pvz., mielių infekcijas.

Makšties žvakutės gali padėti gydyti grybelines infekcijas ir makšties sausumą.

Kontraceptinės žvakutės yra dar viena makšties žvakučių rūšis, kurią kai kurie žmonės naudojo kaip kontracepcijos formą.

Priklausomai nuo jų paskirties, žvakutės veiks skirtingai. Žvakutės dydis ir cheminė sudėtis taip pat nulems jos tirpimo greitį.

Kontracepcija

Kontraceptinėse žvakutėse yra spermicido, kuris apsaugo nuo nėštumo dviem būdais:

  1. Jis sukuria putplasčio medžiagą, kuri blokuoja įėjimą į gimdos kaklelį, todėl spermatozoidai negali prasiskverbti.
  2. Jis imobilizuoja ir žudo spermatozoidus, todėl jie negali keliauti į gimdą.

Žmonės turėtų įkišti žvakutę į makštį bent 10 minučių prieš seksą. Tai darant suteikia pakankamai laiko vaistui ištirpti ir spermicidui išsisklaidyti.

„Planned Parenthood“ duomenimis, 18 procentų moterų, vartojančių kontraceptines žvakutes, kasmet pastoja, nepaisant to, kad jas naudos teisingai. Netobulai naudojant šis skaičius gali siekti net 28 procentus.

Mielių infekcijos

Makšties mielių infekcija, kuri taip pat žinoma kaip makšties kandidozė, yra a bendra būklė. Infekcija atsiranda dėl organizmo Candida albicans.

Žmonės gali gydyti makšties mielių infekcijas su nereceptinėmis (OTC) žvakutėmis ir natūraliomis žvakutėmis.

OTC žvakutės

Kai kurie priešgrybeliniai vaistai yra tiek kremų, tiek žvakučių pavidalu, pavyzdžiui, klotrimazolas ir mikonazolas. Jie yra skirtingo stiprumo ir juos galima įsigyti be recepto.

Priklausomai nuo stiprumo, vaistas dažnai gali būti vartojamas tarp 3 ir 7 dienos pašalinti esamą infekciją. Žvakutės paprastai reikalauja mažiau dozių nei kremai ir dažniausiai palengvina simptomus.

Gydytojas gali paskirti 14 dienų žvakučių kursą esant sunkesnėms ar komplikuotoms mielių infekcijoms.

Naudojant makšties žvakutes nuo mielių infekcijos, būtina baigti rekomenduojamą kursą, net jei simptomai išnyksta prieš baigiant vartoti visus vaistus.

Natūralios žvakutės

Daugelį dešimtmečių žmonės naudojo boro rūgšties žvakutes kaip alternatyvų pasikartojančių makšties mielių infekcijų gydymą. Jų taip pat galima įsigyti be recepto daugelyje sveikatos parduotuvių ir prisijungęs.

A 2011 m. apžvalginis dokumentas ištyrė boro rūgšties veiksmingumą gydant pasikartojančią makšties kandidozę. Per 14 tyrimų moterų, išgydytų nuo infekcijos, skaičius svyravo nuo 40 iki 100 procentų.

Naujausias 2018 m. laboratorinis tyrimas parodė, kad boro rūgštis riboja augimą Candida albicans ir Candida glabrata padermių, kurios tapo atsparios įprastiniam gydymui vaistais.

Boro rūgšties žvakutės gali būti ypač naudingos žmonėms, kurių makšties kandidozės simptomai nepalengvėja po ilgesnio įprastinio gydymo kurso.

Makšties sausumas

Makšties sausumas gali pasireikšti bet kokio amžiaus žmonėms, bet dažniau pasireiškia tiems, kuriems pereina į menopauzę. Tam tikros žvakutės gali padėti palaikyti makšties drėgmę ir sveiką pH lygį.

Hormoninės žvakutės

Pasidalinkite Pinterest
Hormoninės žvakutės gali gydyti makšties sausumą.

Neseniai atliktas klinikinis tyrimas parodė, kad hormoninės žvakutės gali būti veiksmingas makšties sausumo gydymas, ypač moterims, kurios negali vartoti hormonų pakaitinės terapijos (HRT).

Per 12 savaičių 325 moterys vartojo hormonines žvakutes Prasterone, o 157 – placebą.

Pasibaigus 12 savaičių moterims, kurios vartojo šį vaistą, makšties sausumas žymiai pagerėjo, palyginti su tomis, kurios vartojo placebą.

Prasteronas taip pat veikė lokaliai makšties ląstelėse, todėl sukėlė nedaug šalutinių poveikių.

Vitamino E žvakutės

Kitas neseniai atliktas tyrimas nustatė, kad 12 savaičių trukmės vitamino E žvakučių kursas gali būti naudingas gydant makšties sausumą ir kitus makšties atrofijos simptomus.

Mažame tyrime, kuriame dalyvavo 52 moterys, buvo lyginamas vitamino E žvakučių ir makšties kremo, kuriame yra hormono estrogeno, veiksmingumas.

Abu gydymo būdai žymiai pagerino simptomus po 4 savaičių, nors estrogenų kremas buvo veiksmingiausias.

Tačiau vitaminas E gali veikti lėčiau nei kremas su estrogenais, nes 8 ir 12 savaičių nebuvo reikšmingų skirtumų tarp dviejų gydymo būdų.

Moterims, kurios yra jautrios hormonų terapijai, vitamino E žvakutės gali būti tinkama ir saugesnė alternatyva.

Atimti

Makšties žvakutės kontracepcijai paprastai yra mažiau veiksmingos nei įprasti kontracepcijos metodai.

Tačiau makšties žvakutės, skirtos grybelinėms infekcijoms ir makšties sausumui gydyti, paprastai laikomos saugiomis ir veiksmingomis. Daugeliu atvejų jie taip pat gali suteikti greitesnį ir tikslingesnį palengvėjimą nei geriamieji vaistai, taip pat mažiau šalutinių poveikių.

Makšties žvakučių naudojimas yra gana paprastas ir turėtų sukelti tik minimalų diskomfortą. Taikydami jas žmonės gali norėti išbandyti įvairias pozas, kad nustatytų, kuri jiems labiausiai tinka.