Mes įtraukiame produktus, kurie, mūsų nuomone, yra naudingi mūsų skaitytojams. Jei perkate per nuorodas šiame puslapyje, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Štai mūsų procesas.

Medicinos naujienos šiandien rodo tik tuos prekių ženklus ir produktus, už kuriuos stovime.

Mūsų komanda kruopščiai ištiria ir įvertina mūsų svetainėje pateiktas rekomendacijas. Norėdami įsitikinti, kad produktų gamintojai laikėsi saugos ir efektyvumo standartų, mes:

 • Įvertinkite ingredientus ir sudėtį: Ar jie gali pakenkti?
 • Patikrinkite visus teiginius apie sveikatingumą: Ar jie atitinka dabartinį mokslinių įrodymų rinkinį?
 • Įvertinkite prekės ženklą: Ar ji veikia sąžiningai ir laikosi geriausios pramonės praktikos?

Mes atliekame tyrimus, kad galėtumėte rasti patikimų produktų, skirtų jūsų sveikatai ir gerovei.

Skaitykite daugiau apie mūsų tikrinimo procesą.

Daugelis žmonių retkarčiais patiria apatinės nugaros dalies skausmą. Tačiau apatinės nugaros dalies skausmas, atsirandantis kartu su sėklidžių skausmu, yra mažiau paplitęs ir gali rodyti pagrindinę būklę, dėl kurios reikia gydymo.

Šiame straipsnyje aptariame kai kurias galimas apatinės nugaros ir sėklidžių skausmo priežastis. Taip pat aptariame, kada kreiptis į gydytoją.

Juosmens spondilolistezė

Vyras, turintis apatinės nugaros dalies ir sėklidžių skausmą, sėdi lovoje.Pasidalinkite Pinterest
Sužalojimai ar įtampa gali sukelti juosmens spondilolistezę.

Juosmens spondilolistezė yra būklė, kai vienas iš slankstelių apatinėje stuburo dalyje, vadinamas juosmens sritimi, išslysta iš vietos. Spondilolistezė gali atsirasti dėl traumų, pasikartojančio stuburo įtempimo arba bendro nusidėvėjimo žmogui senstant.

Juosmens spondilolistezė gali sukelti apatinės nugaros dalies skausmą, jei paslydęs slankstelis spaudžia vieną iš stuburo nervų. Šis skausmas kartais gali plisti į sėklides ar kojas.

Kiti simptomai gali būti:

 • tirpimas ar dilgčiojimas nugaroje, sėdmenyse ar kojose
 • silpnumo jausmas kojose stovint ar einant
 • sustingimas ar jautrumas nugaroje

Šie simptomai gali pablogėti, kai žmogus sėdi arba pasilenkia į priekį.

Gydymas

Juosmens spondilolistezės gydymo galimybės apima fizinę terapiją, skirtą apatinės nugaros dalies raumenims stiprinti, ir priešuždegiminius vaistus, mažinančius skausmą ir patinimą. Žmonėms, kuriems yra sunkesnių simptomų, gydytojas gali skirti steroidų injekcijas.

Chirurginis gydymas gali būti reikalingas žmonėms, sergantiems juosmens spondilolisteze, kuri nepagerėja kitais gydymo būdais, ir tiems, kurių nervų funkcija netenka.

Šlapimo takų infekcija

Šlapimo takų infekcijos (UTI) gali atsirasti, kai šlapimo takuose, įskaitant šlapimo pūslę, inkstus, šlapimtakius ir šlaplę, kaupiasi bakterijos.

UTI gali sukelti skausmą ar deginimo pojūtį šlapinantis, ir šis skausmas gali plisti į sėklides. Asmuo taip pat gali jausti nuolatinį norą šlapintis.

Stiprus apatinės nugaros ar pilvo skausmas kartu su karščiavimu, pykinimu ir vėmimu gali rodyti inkstų infekciją, kuri yra rimčiausias UTI tipas.

Gydymas

Žmonės su UTI simptomais, ypač inkstų infekcija, turėtų kuo greičiau kreiptis į gydytoją.

Gydytojai paprastai skiria antibiotikus asmenims, sergantiems bakterine UTI. Vartojant antibiotikus svarbu laikytis gydytojo nurodymų ir baigti visą kursą.

Daug vandens gėrimas ir dažnas šlapinimasis gali padėti greičiau atsigauti. Be recepto (OTC) vaistai taip pat gali padėti sumažinti skausmą ir diskomfortą.

Epididimitas

Pasidalinkite Pinterest
Ibuprofenas gali gydyti epididimito skausmą.

Epididimitas yra prielipo, latako, kuris kaupia ir transportuoja spermatozoidus iš sėklidžių į kraujagysles, patinimas.

Prielipo patinimas gali sukelti kapšelio ir sėklidžių skausmą, kuris kartais spinduliuoja į kitas kūno vietas, įskaitant kirkšnį ir apatinę nugaros dalį ar šonus.

Galimos epididimito priežastys yra lytiniu keliu plintančios infekcijos, tokios kaip chlamidija ir UTI. Tačiau ne visada yra akivaizdi priežastis, o kai kuriems žmonėms epididimitas gali būti lėtinė liga.

Priklausomai nuo priežasties, epididimitu sergantis asmuo taip pat gali patirti tokius simptomus kaip skausmingas šlapinimasis, karščiavimas ir dažnas noras šlapintis.

Gydymas

Epididimito gydymo būdas priklauso nuo priežasties. Gydytojas paprastai skiria antibiotikų žmonėms, sergantiems bakterine infekcija.

Poilsis ir kapšelio pakėlimas gali padėti sumažinti patinimą. Nereceptiniai vaistai nuo uždegimo, tokie kaip ibuprofenas ir naproksenas, taip pat gali palengvinti skausmą ir diskomfortą. Ibuprofenas yra prieinamas pirkti internetu.

Inkstų akmenys

Inkstų akmenys yra kietos mineralinės nuosėdos, kurios gali susidaryti inkstuose. Maži inkstų akmenys ne visada sukelia simptomus, tačiau didesni akmenys gali blokuoti šlapimo nutekėjimą iš inkstų.

Užblokavimas gali sukelti aštrų apatinės nugaros dalies ir šonų skausmą, kuris taip pat gali plisti į apatinę pilvo dalį, kirkšnies sritį ir varpos galiuką.

Kiti inkstų akmenų simptomai gali būti:

 • kraujas šlapime
 • skausmas ar sunkumas šlapinantis
 • stiprus noras šlapintis
 • pykinimas ir vėmimas

Gydymas

Gydymo galimybės priklausys nuo simptomų sunkumo ir akmenų dydžio.

Mažesni akmenys ne visada reikalauja gydymo ir gali palikti kūną su šlapimu. Geriant daug skysčių, akmenys gali greičiau išnykti. Gydytojai taip pat gali skirti skausmą malšinančių vaistų ir vaistų, tokių kaip tamsulozinas, kad atpalaiduotų šlapimtakį.

Gydytojas gali rekomenduoti medicininę procedūrą inkstų akmenims, kurie yra dideli, labai skausmingi arba turi įtakos inkstų funkcijai, pašalinti. Pašalinimo procedūros gali apimti operaciją arba smūginės bangos terapijos naudojimą, kad akmuo būtų suskaidytas į mažesnius gabalus, kuriuos žmogus gali perduoti.

Sėklidžių vėžys

Pasidalinkite Pinterest
Kiekvienas, pastebėjęs gabalėlių ant sėklidžių, turėtų pasitarti su gydytoju.

Retai apatinės nugaros dalies ir sėklidžių skausmas gali būti sėklidžių vėžio požymis.

The dažniausias pirmasis simptomas yra gumbas ant sėklidės arba sėklidė patinsta arba padidėja. Sėklidžių vėžys kartais gali sukelti skausmą sėklidėje ir sunkumo jausmą kapšelyje ar pilvo apačioje. Kai kurie žmonės taip pat gali pastebėti krūtų skausmą arba neįprastą krūtų augimą dėl hormoninių pokyčių.

Jei sėklidžių vėžys išplinta į kitas kūno dalis, jis gali sukelti papildomų simptomų, toks kaip:

 • apatinės nugaros dalies skausmas
 • pilvo skausmas
 • galvos skausmas ar sumišimas

 • kvėpavimo pasunkėjimas ir krūtinės skausmas

Gydymas

Gydymas skiriasi priklausomai nuo sėklidžių vėžio tipo ir stadijos, kai gydytojas nustato diagnozę. Gydymo parinktys gali apimti:

 • chirurgija
 • terapija radiacija
 • chemoterapija

Dubens dugno disfunkcija

Dubens dugno disfunkcija apima sunkumus kontroliuoti dubens dugno raumenis. Tai verčia aplinkinius raumenis susitraukti, o ne atsipalaiduoti.

Asmeniui, turinčiam dubens dugno disfunkciją, gali būti sunku kontroliuoti šlapinimąsi ir atsirasti skausmas sėklidėse. Šis skausmas ypač tikėtinas esant jaunesnių pacientų.

Šiuo metu būklė paveikia aplink 100 000 vyrų Jungtinėse Valstijose kiekvienais metais.

Kiti simptomai gali būti:

 • skausmingas šlapinimasis
 • vidurių užkietėjimas
 • skausmas ir spaudimas dubens srityje
 • raumenų spazmai dubens srityje

Gydymas

Gydymo galimybės apima dubens dugno pratimus, akcentuojant susitraukimus, ir biologinį grįžtamąjį ryšį, kuris apima mokymąsi kontroliuoti kūno procesus, kurie paprastai yra nevalingi.

Gydytojai taip pat gali skirti raumenų relaksantų, kad padėtų išvengti dubens raumenų susitraukimo.

Jei asmuo turi tam tikrų susijusių problemų, tokių kaip tiesiosios žarnos prolapsas, gydytojas gali rekomenduoti operaciją, kad atlaisvintų dubens organus.

Kada kreiptis į gydytoją

Žmonės, kenčiantys nuo apatinės nugaros dalies ir sėklidžių skausmo, turėtų kreiptis į gydytoją, jei skausmas yra stiprus, negerėja arba trukdo kasdieniam gyvenimui. Taip pat svarbu kreiptis į gydytoją, jei skausmas pasireiškia kartu su kitais simptomais, tokiais kaip nepaaiškinamas gumbas ar sėklidžių patinimas.

Asmuo turi nedelsiant kreiptis į gydytoją dėl inkstų akmenų ar inkstų infekcijos simptomų. Tai gali būti:

 • karščiavimas ir šaltkrėtis
 • kraujas šlapime
 • pykinimas ir vėmimas
 • stiprus skausmas šonuose, nugaroje, apatinėje pilvo dalyje ar kirkšnies srityje
 • skausmas ar sunkumas šlapinantis

Santrauka

Kai sėklidžių skausmas atsiranda kartu su apatinės nugaros dalies skausmu, tai gali rodyti pagrindinę būklę. Galimos priežastys yra inkstų akmenys, infekcijos ir stuburo problemos.

Žmonės turėtų kreiptis į gydytoją, jei skausmas yra stiprus, nepraeina arba atsiranda kartu su kitais susijusiais simptomais.