Mes įtraukiame produktus, kurie, mūsų nuomone, yra naudingi mūsų skaitytojams. Jei perkate per nuorodas šiame puslapyje, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Štai mūsų procesas.

Medicinos naujienos šiandien rodo tik tuos prekių ženklus ir produktus, už kuriuos stovime.

Mūsų komanda kruopščiai ištiria ir įvertina mūsų svetainėje pateiktas rekomendacijas. Norėdami įsitikinti, kad produktų gamintojai laikėsi saugos ir efektyvumo standartų, mes:

 • Įvertinkite sudedamąsias dalis ir sudėtį: Ar jie gali pakenkti?
 • Patikrinkite visus teiginius apie sveikatingumą: Ar jie atitinka dabartinį mokslinių įrodymų rinkinį?
 • Įvertinkite prekės ženklą: Ar ji veikia sąžiningai ir laikosi geriausios pramonės praktikos?

Mes atliekame tyrimus, kad galėtumėte rasti patikimų produktų, skirtų jūsų sveikatai ir gerovei.

Skaitykite daugiau apie mūsų tikrinimo procesą.

Alavijas yra populiarus vaistinis augalas, kurį žmonės naudojo tūkstančius metų.

Aloe vera, arba Aloe barbadensis, yra storas, trumpais stiebais augalas, kuris kaupia vandenį savo lapuose. Jis geriausiai žinomas kaip odos sužalojimų gydymas, tačiau jis taip pat turi keletą kitų naudojimo būdų, kurie gali būti naudingi sveikatai.

Šiame straipsnyje išvardijami aštuoni galimi alavijo privalumai sveikatai. Ji taip pat apima kai kuriuos su naudojimu susijusius pavojus.

1. Jame yra sveikų augalinių junginių

susmulkinti alavijo augalai ant darbinio paviršiausPasidalinkite Pinterest
Alavijas gali padėti gydyti odos pažeidimus.

Kosmetikos, farmacijos ir maisto pramonė plačiai naudoja alaviją, o šio augalo metinė rinkos vertė yra 13 milijardų dolerių visame pasaulyje.

Alavijas yra žinomas dėl savo storų, smailių ir mėsingų žalių lapų, kurie gali užaugti iki maždaug 12–19 colių (30–50 centimetrų) ilgio.

Kiekviename lape yra gleivingas audinys, kuris kaupia vandenį, todėl lapai tampa stori. Šis vandens pripildytas audinys yra „gelis“, kurį žmonės asocijuoja su alavijo produktais.

Gelyje yra daugumos naudingų augalo bioaktyvių junginių, įskaitant vitaminus, mineralus, aminorūgštis ir antioksidantus.

2. Jis turi antioksidacinių ir antibakterinių savybių

Antioksidantai yra svarbūs sveikatai. Aloe vera gelis yra galingi antioksidantai, priklausantys didelei medžiagų, žinomų kaip polifenoliai, šeimai.

Šie polifenoliai kartu su keletu kitų alavijo junginių padeda slopinti tam tikrų bakterijų, kurios gali sukelti žmonių infekcijas, augimą.

Aloe vera yra žinomas dėl turi antibakterinių, antivirusinių ir antiseptinių savybių. Dėl šios priežasties jis gali padėti išgydyti žaizdas ir gydyti odos problemas.

3. Jis pagreitina žaizdų gijimą

Žmonės dažniausiai naudoja alaviją kaip vietinį vaistą, įtrindami jį ant odos, o ne vartodami. Tiesą sakant, jis ilgą laiką buvo naudojamas gydant žaizdas, ypač nudegimus, įskaitant saulės nudegimą.

Jungtinių Valstijų farmakopėjoje alijošiaus preparatai apibūdinami kaip odos apsauga jau 1810–1820 m.

Tyrimai rodo, kad tai yra veiksmingas vietinis pirmojo ir antrojo laipsnio nudegimų gydymas.

Pavyzdžiui, a apžvalga Eksperimentinių tyrimų metu nustatyta, kad alavijas gali sumažinti nudegimų gijimo laiką maždaug 9 dienomis, palyginti su įprastiniais vaistais. Tai taip pat padėjo išvengti paraudimo, niežėjimo ir infekcijų.

Įrodymai, kad alavijas padeda išgydyti kitų tipų žaizdas, nėra įtikinami, tačiau tyrimai yra daug žadantys.

4. Mažina dantų apnašas

Dantų ėduonis ir dantenų ligos yra labai dažnos sveikatos problemos. Vienas geriausių būdų užkirsti kelią šioms ligoms yra sumažinti apnašų arba bakterijų bioplėvelių kaupimąsi ant dantų.

A burnos skalavimo tyrimas 300 sveikų žmonių mokslininkai palygino 100 % grynas alavijo sultis su standartiniu burnos skalavimo skysčio ingredientu chlorheksidinu.

Po 4 dienų naudojimo burnos skalavimo skystis iš alavijo buvo toks pat veiksmingas kaip ir chlorheksidinas mažinant dantų apnašas.

Kitas studijuoti nustatė panašią alavijo burnos skalavimo naudą per 15–30 dienų.

Aloe vera veiksmingai naikina apnašas gaminančias bakterijas Streptococcus mutans burnoje, taip pat mielės Candida albicans.

5. Padeda gydyti opaligę

Daugelis žmonių tam tikru savo gyvenimo momentu susiduria su burnos opomis arba opos. Paprastai jie susidaro po lūpa, burnos viduje ir trunka maždaug savaitė.

Tyrimai parodė, kad gydymas alaviju gali pagreitinti burnos opų gijimą.

Pavyzdžiui, per 7 dienas studijuoti iš 180 žmonių, sergančių pasikartojančiomis burnos opomis, alavijo pleistro užklijavimas šioje srityje veiksmingai sumažino opų dydį.

Tačiau jis nepralenkė įprastinio opų gydymo: kortikosteroidų.

Į kitas tyrimasalavijo gelis ne tik pagreitino burnos opų gijimą, bet ir sumažino su jomis susijusį skausmą.

6. Mažina vidurių užkietėjimą

Aloe vera taip pat gali padėti gydyti vidurių užkietėjimą.

Šį kartą naudą teikia lateksas, o ne gelis. Lateksas yra lipni geltona liekana, esanti tiesiai po lapo oda.

Pagrindinis junginys, atsakingas už šį poveikį, vadinamas aloinu arba barbaloinu, kuris turi nusistovėjusios vidurius laisvinantis poveikis.

Tačiau dažnai naudojantys žmonės išreiškė susirūpinimą dėl saugumo. Dėl šios priežasties alavijo lateksas JAV kaip nereceptinis vaistas nuo tada nebuvo parduodamas 2002 m.

Priešingai populiariems įsitikinimams, alavijas nėra veiksmingas kovojant su kitomis virškinimo ligomis, tokiomis kaip dirgliosios žarnos sindromas ar uždegiminė žarnyno liga. Sužinokite daugiau čia.

7. Gali pagerinti odą ir užkirsti kelią raukšlių atsiradimui

Yra keletas preliminarių įrodymų, kad vietinis alavijo gelis gali sulėtinti odos senėjimą.

A 2009 metų tyrimas iš 30 moterų, vyresnių nei 45 metų, geriamojo alavijo gelio vartojimas padidino kolageno gamybą ir pagerino odos elastingumą per 90 dienų.

Atsiliepimai taip pat teigia, kad alavijas gali padėti odai išlaikyti drėgmę ir pagerinti odos vientisumą, o tai gali būti naudinga esant sausai odai.

Daugiau apie alavijo poveikį odai skaitykite čia:

 • alavijas nuo spuogų
 • alavijas nuo psoriazės
 • alavijas nuo egzemos

8. Jis mažina cukraus kiekį kraujyje

Žmonės kartais naudoja alaviją kaip vaistą nuo diabeto. Taip yra todėl, kad jis gali padidinti jautrumą insulinui ir padėti valdyti cukraus kiekį kraujyje.

Pavyzdžiui, a apžvalga Iš aštuonių tyrimų nustatyta, kad alavijas gali būti naudingas žmonėms, sergantiems cukriniu diabetu arba 2 tipo cukriniu diabetu dėl savo poveikio glikemijos kontrolei.

Tačiau esamų tyrimų kokybė nėra ideali, todėl šiuo metu mokslininkai nerekomenduoja šiam tikslui naudoti alavijo.

Rizikos

Aloe vera yra saugi priemonė, turinti nedaug žinomų šalutinių poveikių.

The Nacionalinis papildomos ir integruotos sveikatos centras (NCCIH) pasakyti, kad vietinis naudojimas greičiausiai yra saugus.

Be to, alavijo vartojimas per burną gali sukelti skrandžio spazmus ar viduriavimą dėl jo vidurius laisvinančio poveikio. Taip pat yra buvę kai kurie pranešimai kepenų pažeidimas, susijęs su ilgalaikiu alavijo papildų vartojimu.

The NCCIH taip pat praneša, kad nenuspalvintas viso alavijo lapų ekstraktas, atrodo, yra susijęs su vėžio rizika žiurkėms.

Santrauka

Alavijas turi daugybę gydomųjų savybių, ypač kaip odos ir dantenų tepalas.

Žmonės gali naudoti buteliuose išpilstytą alavijo gelį arba paimti jį tiesiai iš alavijo augalo lapo. Aloe vera sultys turi skirtingą paskirtį nei alavijo gelis.

Siekiant sumažinti riziką, geriamuose produktuose turėtų būti nuspalvinto alavijo lapų ekstrakto.

Prieš vartodamas alavijo produktus būklei gydyti, žmogus visada turėtų pasitarti su gydytoju.

PARDUOTUVĖS ALOE VERA PRODUKTŲ

Sveiko maisto parduotuvėse arba internetu galima įsigyti įvairių alavijo produktų:

 • alavijo gelis
 • alavijo sultys
 • alavijo papildai
 • alavijo aliejus
 • alavijo milteliai