Koks geriausias 2021 m.

Dažnai sakoma, kad jaunimas nebeskaito, kad laisvalaikį leidžia socialiniuose tinkluose, žiūri serialus, vaizdo žaidimus ar tiesiog leidžia laiką su draugais. Tačiau tie, kurie vis dar tiki šia tema, nežiūrėjo į sąrašus su geriausiais pardavėjais, kuriuose yra daugybė paaugliams skirtų pavadinimų.

Šiandien paaugliai turi galimybę susipažinti su didžiuliu jaunų žmonių knygų katalogu, skaityti tiek popieriniu, tiek elektroniniu formatu ir įvairiausiais įrenginiais. Tai, be abejonės, paskatino populiarinti tokio tipo literatūrą, kuri pastaraisiais metais išgyvena naują jaunų suaugusiųjų romano aukso amžių.

Turinys

 • 1 Savaitinis informacinis biuletenis su geriausiais asmeninių finansų patarimais
 • du Svarbiausias
 • 3 Geriausios jaunimo knygos rinkoje: mūsų mėgstamiausi
  • 3.1 „Nematoma“, Eloy Moreno, geriausia jaunimo knyga, skirta informuoti apie patyčias
  • 3.2 „Akslino savininkystė (1 citadelės globėjai)“, Laura Gallego, geriausia jaunimo knyga, supažindinanti mūsų vaikus su literatūrinėmis sakmėmis
  • 3.3 „Hush, Hush (Saga Hush, Hush 1)“, Becca Fitzpatrick, geriausia jaunimo knyga romantinės literatūros mėgėjams
  • 3.4 „Noriu, kad sutiktum ką nors“, Estefanía Yepes, geriausia jaunimo knyga, skirta skaitymui
  • 3.5 „Būrys“, Brandonas Sandersonas, geriausia jaunimo knyga visiems amžiams
 • 4 Pirkinių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie jaunimo knygas
 • 5 Pirkimo kriterijai
 • 6 Tęsti

Svarbiausias

 • Kaip ir vaikų literatūra, pastaraisiais metais vaikiškos knygos išgyvena puošnumo laikotarpį. Nuo siaubo iki mokslinės fantastikos, per LGTB temą ar romantinį romaną šio tipo literatūroje vietą užima beveik visi žanrai. Tačiau nepilnamečių literatūros ribos tebėra menkai apibrėžtos.
 • Jaunimo literatūra savo įtaka apima daug sričių ir pasiekia kitas žiniasklaidos priemones, pavyzdžiui, kiną ir televizijos serialus. Kita vertus, jo autoriai taip pat žinojo, kaip prisitaikyti prie dabartinių laikų, sprendžiant temas, pvz patyčios arba mirtinos ligos, kurios iki šiol nebuvo dažniausios paaugliams skirtose knygose.
 • Didelis paauglių titulų skaičius apsunkina teisingo pasirinkimą. Norėdami tai padaryti, būtina žinoti, kaip atsakyti į kelis paprastus klausimus. Kokias temas nagrinėja autorius, jauno vyro skonis ir pomėgiai, jei jis berniukas ar mergaitė, ar geriau rinktis bestselerį, yra keletas abejonių, kurių turime savęs paklausti, prieš priimdami sprendimą dėl vienos knygos. arba kita.

Geriausios jaunimo knygos rinkoje: mūsų mėgstamiausi

Toliau mes jums pasiūlysime penkias 2021 m. Perkamiausias knygas vaikams. Kiekvienais metais išleidžiamų jaunųjų skaitytojų pavadinimų skaičius yra tikrai didžiulis, apimantis daugybę žanrų. Nuo mokslinės fantastikos ir fantastikos iki romanų, visi žanrai tinka mėgstamiausiai literatūrai tų, kurie žinomi kaip jaunimas.

 • „Nematomas“, Eloy Moreno, geriausia jaunimo knyga, skirta informuoti apie patyčias
 • „Axlin“ savininkystė („Citadelės sergėtojai 1“) “, Laura Gallego, geriausia jaunimo knyga, supažindinanti mūsų vaikus su literatūrinėmis sakmėmis
 • „Hush, Hush (Saga Hush, Hush 1)“, Becca Fitzpatrick, geriausia jaunimo knyga romantinės literatūros mėgėjams
 • „Noriu, kad susitiktum su kuo nors“, Estefanía Yepes, geriausia jaunimo knyga, skirta skaitymui
 • „Būrys“, Brandonas Sandersonas, geriausia jaunimo knyga visiems amžiams

„Nematomas“, Eloy Moreno, geriausia jaunimo knyga, skirta informuoti apie patyčias

Ar kada svajojai, kad buvai nematomas? Ką tada darytumėte? Kelių literatūrinių apdovanojimų už pirmąją knygą „Žalias gelio rašiklis“ laureatas Eloy Moreno dar kartą nustebina jaudinančiu ir širdį draskančiu romanu, pasakojančiu jaudinančią istoriją, deja, dažnesnę nei turėtų mūsų mokyklose ir institutuose.

Kūrinyje „Nematomas“ autorius pateikia mums palyginimą apie patyčias, sunkiai įveikiamą problemą, tačiau šioje knygoje jis atskleistas atvirai ir neatleistinai. Šis romanas apie patyčios, kurį mano skaitantys kaip privalomus mokyklose ir institutuose, ji rekomenduojama ne tik jaunimui, bet ir tėvams bei pedagogams.

„Axlin“ savininkystė („Citadelės sergėtojai 1“) “, Laura Gallego, geriausia jaunimo knyga, supažindinanti mūsų vaikus su literatūrinėmis sakmėmis

Ispanijos filologijos daktarė iš Valensijos universiteto Laura Gallego užima svarbią vietą tarp jaunimo literatūrą rašančių autorių ne tik Ispanijoje, bet ir visame pasaulyje. Tai įrodo gausus literatūrinis kūrinys ir apdovanojimai, kuriais ji apdovanota, pavyzdžiui, prestižinė Nacionalinė vaikų ir jaunimo literatūros premija.

Įjungta „Axlino pasaulis“, pirmoji jos sagos dalis „Citadelės sergėtojai“, autorius pasineria į fantastišką pasaulį, užkrėstą siaubingomis būtybėmis, nuo kurių, atrodo, nėra gynybos. Tik viena jauna moteris, Axlin, atrodo, suprato, kaip su jomis elgtis, pradedant jaudinančią kelionę, tačiau kupina pavojų.

„Hush, Hush (Saga Hush, Hush 1)“, Becca Fitzpatrick, geriausia jaunimo knyga romantinės literatūros mėgėjams

Sudaryta iš keturių romanų, „Hush, Hush“, „Crescendo“, „Būk ramus“ Y „Finale“, Šiaurės Amerikos autorės Becca Fitzpatricko įsivaizduojama literatūrinė saga jau spėjo apakinti milijonus jaunų žmonių iš daugiau nei trylikos šalių. Tiesą sakant, jau planuojama pirmąjį romaną išvesti į didįjį ekraną su mintimi visą sagą pritaikyti kaip filmų tetralogiją.

Šioje knygoje sutiksime Norą Gray, jauną moterį, traukiančią savo kolegos klasiokę, iš tikrųjų puolusį angelą, kuris nori tapti tik žmogumi. Nurodyta skaitytojams nuo dvylikos metų, „Hush, Hush“ yra nauja pataikyti pradedant jaunimo literatūra, gaivaus oro gurkšniu ir temomis bei archetipais, atnaujintais šiame romane šviežiu ir stebinančiu būdu.

„Noriu, kad susitiktum su kuo nors“, Estefanía Yepes, geriausia jaunimo knyga, skirta skaitymui

Šiame emocionaliame romane rašytoja ir tinklaraštininkė Estefanía Yepes pasakoja, kaip vasaros meilė gali žymėti visą gyvenimą. „Noriu, kad susitiktum su kuo nors“ ji tapo sėkminga dėka žodinių žodžių ir literatūrinių svetainių rekomendacijų. Tai įrodo dabar jau trečiasis leidimas ir nepralenkiami įvertinimai pagrindiniuose knygynuose prisijungęs.

Parašyta paprastu ir prieinamu stiliumi, Estefanía Yepes knyga iki galo įtraukia kasdienę meilės istoriją, tačiau labai intensyviai. Jos puikus ritmo pojūtis ir tai, kaip rašytoja dozuoja įtampą, verčia šią knygą beveik iš karto, kuo daugelis šių savybių romanų negali pasigirti.

„Būrys“, Brandonas Sandersonas, geriausia jaunimo knyga visiems amžiams

Šis produktyvus Šiaurės Amerikos autorius vėl nustebina savo jaunesnius sekėjus mokslinės fantastikos romanu, kuriuo mėgaujasi ir daugiau veteranų skaitytojų. Veiksmas vyksta tolimoje planetoje, kurioje gyvena sauja žmonių, kurią nusiaubia kai kurios karingos būtybės. Spensa, mergina, svajojanti būti pilote, bus paskutinė jos žmonių viltis.

Sandersonas dar kartą parodo, kad moka derinti humorą, veiksmą ir netikėtus posūkius romane, kuris sugeria tave nuo pirmųjų puslapių. Mes susiduriame su kosmoso opera skirtas jauniesiems skaitytojams, tačiau vis dėlto nagrinėjamos tokios suaugusiųjų temos kaip karo, kančių ir mirties kaina.

Pirkinių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie jaunimo knygas

Knygos visada yra puiki dovana, ypač kai žmogus, kurį norime padovanoti, yra paauglys. Tačiau, atsižvelgiant į nepilnamečių knygų kiekį rinkoje, ne visada lengva išsirinkti tam žmogui tinkamiausią. Toliau mes atsakysime į keletą klausimų, kuriuos galbūt kada nors sau uždavėte apie tokio tipo literatūrą.

Skaitymas užsienyje

Vienas iš kriterijų, norint knygą laikyti nepilnamečių literatūra, yra jos veikėjų amžius. (Šaltinis: Sergejus Skripnikovas: 56910067 / 123rf.com)

Kokios tiksliai yra jaunimo knygos?

Daugelis literatūros tyrinėtojų bandė nustatyti nepilnamečių literatūros ribas. Tačiau atskirti suaugusiems skirtą romaną nuo jauniesiems skaitytojams skirtų romanų ne visada paprasta. Vienas iš kriterijų, leidžiančių knygą laikyti nepilnamečių literatūra, yra jos veikėjų amžius, paprastai nuo 13 iki 20 metų.

Jaunimo literatūroje nėra tabu temų. Bet kokį dalyką, kad ir koks prieštaringas, rašytojas gali pritaikyti taip, kad jį suprastų ir įsisavintų jauniausias. Tinkamai atlikus jaunų suaugusiųjų romaną, nuo patyčių iki homofobijos, per pirmąsias meiles ir seksą galima aptarti viską.

Kitas veiksnys, apibūdinantis jaunimo knygas, yra jų lengvas skaitymas. Šis teksto tipas, taip pat ir linksmas, sukuria įprotį skaityti. Dėl šios priežasties jie paprastai turi paprastus siužetus, be per didelio gylio ar per daug skaitymo lygių, kad neatbaidytų ir nepabostų žmogaus, kuris pradeda ugdyti meilę skaitymui.

– Jei norite sužinoti, koks yra vyras, pažiūrėkite, kaip jis elgiasi su savo nepilnaverčiais, o ne su savo lygiais.

Kokios jaunimo knygos buvo paimtos į kiną?

Jaunimo romanai kartu su superherojų komiksais pastaraisiais metais tapo vienu pagrindinių Holivudo įkvėpimo šaltinių. Žinodamos šio tipo romanų potraukį, studijos kasmet išleidžia keletą filmų, paremtų jaunimo knygomis, kai kurie iš jų tampa tikrais kasos reiškiniais.

Viena sėkmingiausių kino franšizių pastaraisiais metais yra „Bado žaidynės“. Remiantis Suzanne Collins romanų trilogija, filmų saga pagimdė ne tris, o keturis filmus. 2012–2015 m. Išleisti keturi filmai visame pasaulyje uždirbo beveik 3 mlrd. USD.

Namas pamestame miške

Vienas iš skaitymo stebuklų yra tas, kad galite keliauti į atokias vietas, atlikti neįmanomus žygdarbius ir patirti puikių akimirkų. (Šaltinis: Vadimas Georgievas: 58550508 / 123rf.com)

Pastaraisiais metais buvo sukurtos ir kitos jaunimo knygos, sukurtos filmams „Labirinto bėgikas“James Dasher; „Košmarai“autorius RL Stine; „Šeimininkas“pateikė Stephanie Meyer; „Percy Jackson ir žaibo vagis“, autorius Rickas Riordanas; arba „Šešėlių medžiotojai:…