Koks geriausias 2021 m.

Durys, kurios atsidaro artėjant, žiburiai, įsijungiantys įėjus į kambarį, arba visi gatvės žibintai, kurie užsidega naktį. Tai nėra magija, jie yra judesio detektoriai. Ši elektroninė įranga turi jutiklius, galinčius aptikti bet kokius šviesos judesius ar pokyčius toje vietoje, kurioje jie sumontuoti.

Negana to, judesio detektorius galima įrengti šalia vėdinimo ar apsaugos sistemos, kad ji būtų įjungta vos pastebėjus judesį. Tai yra labai patogu, kad nereikėtų apversti jungiklių. Šiame straipsnyje mes paaiškiname viską, ką reikia žinoti apie judesio detektorius.

Svarbiausias

  • Nors pagrindinis judesio detektorių naudojimas vis dar yra saugumas, kaip signalizacijos sistemos dalis, šiandien jie yra duryse, bendruose vonios kambariuose, biuruose ir net namuose, kad automatiškai apšviestų koridorius, pavyzdžiui, laiptus ar koridorius.
  • Judesio detektoriai kartu su apšvietimo sistema leis žymiai sumažinti energijos sąnaudas, nes nebus svarbu pamiršti išjungti šviesą. Tai puikiai papildo bet kokius namus.
  • Judesio detektoriai turi jutiklius. Judesio jutikliai yra skirtingų tipų ir kiekvienas iš jų yra nurodytas konkrečiam naudojimui. Gerai pasidomėkite patarimais ir rekomendacijomis, prieš pasirinkdami tinkamiausią jums.

Reitingas: geriausi judesio detektoriai rinkoje

Judesio detektoriai gali būti montuojami kartu su signalizacija, apšvietimo ar vėdinimo sistema, todėl jų paskirtis yra juos suaktyvinti pastebėjus judėjimą toje vietoje. Rinkoje yra puikus pasiūlymas. Norėdami padėti išsirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkantį modelį, ištyrėme ir išsirinkome jums penkis geriausius detektorių modelius.

1 pozicija: „Garza Power“

„Garza Power“ judesio detektorius yra ant sienos pritvirtintas modelis su 180º (laipsnių) judesio aptikimu. Jis skirtas montuoti ant sienų, kurios praeina, tiek viduje, tiek lauke, nes turi IP 44 sertifikatą, apsaugantį nuo dulkių ir vandens. Tai galingas detektorius, kurio nuotolis yra 12 metrų.

Jis aktyvuojamas esant energijos šaltiniams, pavyzdžiui, žmogaus kūnui, judant. Jis aptinka temperatūros pokyčius savo diapazone ir įsijungia, užtikrindamas saugumą, nes iškart įspės apie bet kokį netikėtą buvimą. Jį galima montuoti ant lubų ir sienų. Jis turi ryškumo lygį ir reguliuojamą uždegimo laiką.

2 pozicija: „Sebson BWM Alarm“

„Sebson BWM Alarm“ judesio detektorių suveikia žmonių, didelių gyvūnų ir transporto priemonių judėjimas iš anksto nustatytame aptikimo diapazone. Jo laukas yra reguliuojamas nuo 8 metrų iki 60º. Atramos korpusas leidžia visiškai pasisukti 360º kampu į sritį, kurią norime apsaugoti.

Kai jutiklis suveikia, „Sebson BWM Alarm“ judesio detektorius skleidžia dvigubą pyptelėjimą. Po jo suaktyvinimo turėsite 30 sekundžių palikti žurnalą, kol suveiks aliarmas. Aliarmo garsumas yra 70 decibelų (dB), todėl jis puikiai girdimas net iš tolo.

3 pozicija: „ChiliTec 21251“

„ChiliTec 21251“ judesio detektorius siūlo patogią diegimo sistemą, nes jis tiesiogiai pakeičia jungiklį ar kištuką. Jis prasideda nuo 1 vato (W) ir idealiai tinka LED apšvietimo sistemai įjungti. Jame yra PIR jungiklis (pasyvus jutiklis) ir jungiklis reguliuojamam prieblandos slenksčiui, kuris leis automatiškai įsijungti.

Jis siūlo 160º aptikimo kampą ir 10 sekundžių perjungimo laiką. Jis yra 49x49x30 milimetrų (mm) dydžio, todėl galite jį įdiegti į daugumą šiuolaikinių dėžučių. Jis tinka tokioms apkrovoms kaip kaitinamosios lemputės nuo 1 iki 200 W ir indukcinėms apkrovoms, tokioms kaip LED arba fluorescencinės lemputės iki 0,1 W.

4 pozicija: „Elro ES34“

„Elro ES34“ judesio detektorius leis jums įjungti bet kokią šviesą nenaudojant jungiklių, tereikia judėti jos srityje. Jis siūlo 180º ir 12 metrų aptikimo diapazoną. Tai bus labai patogu ir leis sutaupyti, nes niekada nepamiršite išjungti šviesos išeidami iš kambario.

Jis sunaudoja tikrai mažai ir yra tinkamas montuoti patalpose ir lauke, nes jis turi IP sertifikatą, kuris apsaugo jį nuo dulkių, drėgmės ir korozijos. Apšvietimo trukmę galima reguliuoti nuo 10 sekundžių iki 7 minučių. Be to, galite reguliuoti jutiklio jautrumą taip, kad jis įsijungtų tik naktį.

5 pozicija: „Electro DH 60259“

Judesio detektoriuje „Electro DH 60259“ yra reguliuojamas jutiklio reguliavimas nuo 10 iki 2000 liumenų. Tokiu būdu jis gali būti sukonfigūruotas taip, kad jis veiktų tik naktį, o dieną liktų neaktyvus. Jis neturi reguliuojamos aprėpties. Tai yra mini modelis, idealiai tinkantis lubų ar sienų įdubimui.

Jis turi 360º aptikimo jutiklį, o didžiausias trūkumas yra tai, kad jo negalima reguliuoti, todėl, jei norite sumažinti kampą, turėsite tai padaryti juosta ar aliuminio folija. Jis veikia infraraudonaisiais spinduliais ir fiksuoja temperatūrą nuo -20 iki 40 ºC (Celsijaus laipsniai). Jo sąnaudos yra labai mažos, o veiksmų laiką galite koreguoti iki 8 minučių.

Prekių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie judesio detektorius

Daugelį pavojaus signalų ir apšvietimo sistemų maitina judesio detektoriai. Neretai šios sistemos veikia viešbučių koridoriuose ar restorano vonios kambariuose. Jie yra labai patogūs ir padeda sumažinti elektros sąnaudas. Kad galėtumėte įsigyti žinių, paaiškiname viską, ką turite žinoti apie juos.

Judesio jutiklis

Judesio detektorius yra labai lengva įdiegti ir jie teikia daugybę privalumų. (Šaltinis: Dmitrijus Kalinovskis: 93340739 / 123rf.com)

Kas yra judesio detektoriai?

Judesio detektoriai yra elektroniniai prietaisai su jutikliais, reaguojančiais į fizinius judesius. Paprastai jie yra prijungti prie kitų apsaugos sistemų, uždarų televizijos grandinių arba apšvietimo ar vėdinimo sistemų, kurios įsijungia, kai kas nors patenka į detektoriaus padengtą zoną.

Judesio davikliai yra ant įvairių daiktų, pavyzdžiui, ant parduotuvės durų, todėl jie gali automatiškai atsidaryti, kai aptinkame mūsų buvimą. Nors dažniausiai tokio tipo jutikliai naudojami kaip saugumas kaip signalizacijos sistemos ar uždaros kamerų grandinės dalis.

Kokia yra judesio detektorių paskirtis?

Judesio jutikliai paprastai naudojami apšviesti bendras patalpas, tokias kaip įėjimai ir koridoriai. Jie taip pat dažnai jungiami prie vėdinimo sistemų, pavyzdžiui, viešose tualetuose restoranuose. Jie suaktyvina ištraukimo sistemas, pajutę šalia jo esančio žmogaus buvimą.

Taip pat įprasta šias aptikimo sistemas rasti ant automatinių durų ir kai kuriuose liftuose. Jų funkcija čia yra atidaryti juos, kai pastebi buvimo artumą. Be abejo, negalime pamiršti jo naudojimo saugumo ir priežiūros pramonėje atskirai arba kaip sudėtingesnės pavojaus signalų sistemos dalies.

Judesio jutiklis

Namo praėjimo zonos yra strateginiai judesio detektorių išdėstymo taškai. (Šaltinis: Woottigon Angworakul: 44912565 / 123rf.com)

Kokie yra judesio detektoriai?

Judesio detektoriai yra esminė daugumos signalizacijos sistemų, kurias galite rasti namuose, dalis. Tiesą sakant, jie yra svarbiausia pažangiausios namų automatikos įrangos dalis ir juos galite rasti įterptus į langus ar į sudėtingą sodo apšvietimą.

Šie jutikliai veikia skirtingai, priklausomai nuo jutiklio tipo, apie kurį kalbame. Kad suprastumėte, kaip jie veikia puikiai, mes parengėme šį sąrašą, kuriame paaiškinsime įvairius rinkoje esančius judesio detektorių tipus:

Detektoriaus tipas Jutiklio tipas Bendri naudojimo būdai Charakteristikos
Pasyvus judesio jutiklis (PIR) Tai veikia naudojant infraraudonųjų spindulių jutiklius. Jis dažniausiai naudojamas namų signalizacijose. Jie nustato temperatūros ir judėjimo pokyčius.

Jie aptinka energijos svyravimus atitinkamoje erdvėje.

Mikrobangų judėjimas Aktyvūs jutikliai. Stebėjimas. Jis skleidžia impulsus per vadinamąjį „Doopler“ efektą. Bangos atšoka nuo paviršiaus ir aptinka pokyčius.
Ultragarsu Aktyvūs jutikliai. Stebėjimas. Jie skleidžia ultragarso impulsus.
Vibracija Aktyvūs jutikliai. Stebėjimas. Jie aptinka virpesius ant paviršių, ant kurių jie yra.
Dvigubas Dvigubi jutikliai. Namų automatika.

Stebėjimas.

Jie sujungia pasyvius ir aktyvius receptorius.

Jie yra patikimesni nuo klaidingų pavojaus signalų.

Atspindintis Aktyvūs jutikliai. Stebėjimas. Jie skleidžia LED šviesos pluoštą, kuris jungia spinduolį ir imtuvą. Jei kūnas užstoja spindulį, aliarmas įsijungia.
kontaktas Aktyvūs jutikliai. Stebėjimas. Jie yra pigiausi.

Jie išsijungia atidarius duris ar langus, prie kurių jie pritvirtinti.

Kas yra prieblandos jutiklis?

Kalbant apie judesio detektorius, tai dažnai apima prieblandos jutiklio funkcijas. Tačiau prieblandos jutiklio nereikėtų painioti su judesio jutikliu, nes jų funkcija ir paskirtis skiriasi. Prieblandos jutiklis arba šviesos jutiklis aptinka apšvietimo perteklių ar trūkumus erdvėje ir yra įjungtas.

Šie jutikliai turi būti užprogramuoti ir sukalibruoti. Kai jie įjungiami, jie atidaro arba uždaro grandinę, prie kurios jie yra prijungti, kad išjungtų arba įjungtų įrenginių žibintus. Jie yra geras taupymo ir energijos vartojimo efektyvumo variantas. Jei kada pagalvojote, kaip jūsų gatvėje įjungiamos gatvės lempos, atsakykite: prieblandos jutikliu.

Judesio jutiklis

Judesio detektoriai yra elektroniniai prietaisai su jutikliais, reaguojančiais į fizinius judesius. (Šaltinis: Jaromiras Urbanekas: 39565365 / 123rf.com)

Kokie yra judesio detektorių naudojimo pranašumai?

Dabar, kai žinote, kas yra judesio detektorius, ir žinote įvairius rinkoje naudojamų jutiklių naudojimo būdus ir tipus, gali kilti kitas klausimas: kokius pranašumus judesio detektoriai teikia mums kaip vartotojams? Toliau paaiškiname keletą privalumų, kuriuos detektoriai teikia buitinėje sistemoje:

  • Dėl plačiai naudojamų detektorių signalizacijos sistemose jie yra esminis jūsų namo saugumo elementas.