Mes įtraukiame produktus, kurie, mūsų nuomone, yra naudingi mūsų skaitytojams. Jei perkate per nuorodas šiame puslapyje, galime uždirbti nedidelį komisinį atlyginimą. Štai mūsų procesas.

Medicinos naujienos šiandien rodo tik tuos prekių ženklus ir produktus, už kuriuos stovime.

Mūsų komanda kruopščiai ištiria ir įvertina mūsų svetainėje pateiktas rekomendacijas. Norėdami įsitikinti, kad produktų gamintojai laikėsi saugos ir efektyvumo standartų, mes:

 • Įvertinkite ingredientus ir sudėtį: Ar jie gali pakenkti?
 • Patikrinkite visus teiginius apie sveikatingumą: Ar jie atitinka dabartinį mokslinių įrodymų rinkinį?
 • Įvertinkite prekės ženklą: Ar ji veikia sąžiningai ir laikosi geriausios pramonės praktikos?

Mes atliekame tyrimus, kad galėtumėte rasti patikimų produktų, skirtų jūsų sveikatai ir gerovei.

Skaitykite daugiau apie mūsų tikrinimo procesą.

Pėdos atletas yra dažna pėdų odos problema, kurią sukelia grybelis. Nors tai retai būna rimta, jo simptomai gali būti varginantys.

Namų gynimo priemonės gali būti gana veiksmingos gydant daugelį pėdų grybelio atvejų. Kai kurios iš šių priemonių gali būti lengvai prieinamos namuose, o kitos – sveiko maisto parduotuvėse.

Sužinokite, kurias namų gynimo priemones verta išbandyti ir kada gali būti laikas paskambinti gydytojui.

Namų gynimo priemonės

Daugelis natūralių ar namų gynimo priemonių gali būti naudingos sunaikinant grybelį, sukeliantį atletą.

1. Arbatmedžio aliejus (Melaleuca alternifolia)

arbatmedžio aliejusPasidalinkite Pinterest
Tyrimai rodo, kad arbatmedžio aliejus gali padėti sunaikinti grybelius.

Arbatmedžio aliejus gaunamas iš arbatmedžio lapų, dažniausiai randamų Australijoje. Yra žinoma, kad jis turi antibakterinių ir priešgrybelinių savybių.

Vienas tyrimas nustatė, kad tirpalai, kurių sudėtyje yra 25 procentų ir 50 procentų arbatmedžio aliejaus, veikė žymiai geriau nei placebas, atleisdami nuo pėdų grybelio tarp pirštų.

Arbatmedžio aliejus taip pat išgydė infekciją 64 procentams jį vartojusių žmonių, o tik 31 procentas tų, kurie vartojo placebą, išgydė.

Kitas tyrimas nustatė, kad arbatmedžio aliejus veiksmingiau naikina grybus nei kai kurios kitos priešgrybelinės medžiagos, kurios buvo išbandytos.

Žmonės turėtų būti atsargūs naudodami arbatmedžio aliejų, nes jis gali dirginti odą. Kai kuriems žmonėms gali tekti nustoti vartoti aliejų dėl bėrimų ir sudirginimo.

Norėdami naudoti arbatmedžio aliejų, žmonės turėtų įlašinti kelis lašus į nešiklio aliejų, pavyzdžiui, kokosų ar alyvuogių aliejų, ir patrinti juo kojas. Arba arbatmedžio aliejaus kremų ir tepalų galima įsigyti sveiko maisto parduotuvėse.

Žmonės neturėtų naudoti neskiesto arbatmedžio aliejaus ant odos.

2. Česnakai

Česnakai ilgą laiką buvo naudojami medicinoje, o keli tyrimai parodė, kad česnakai yra veiksmingi prieš kai kuriuos grybelius ir bakterijas.

Apžvalga Avicenos medicinos žurnalasteigia, kad česnakai gali sunaikinti įvairius mikrobus. Kai kurie česnako įrodymai apima:

 • Studijoje Taikomosios mikrobiologijos žurnalaskuriame teigiama, kad šviežio česnako ekstraktas gali nužudyti arba sustabdyti jų augimą Candidadažnas grybelis, kuriuo užsikrečia žmonės.
 • Pranešimas, esantis Ulsterio medicinos žurnalas, kurie nustatė, kad česnakai turi veiksmingų priešgrybelinių savybių.
 • Studijoje Mikozės, kuriame buvo nagrinėjamas česnakuose esantis junginys, žinomas kaip ajoene. Šis junginys išgydė pėdų grybelį kiekvienam jį vartojusiam asmeniui. Ajoene buvo pagamintas 0,4 procento kremas ir tepamas tiesiai ant vietos.

Česnako pėdų mirkymas naudojant šviežias česnako skilteles yra vienas iš būdų, kaip žmonės gali išbandyti šią priemonę namuose.

Susmulkinkite tris ar keturias česnako skilteles ir įmaišykite jas į dubenį su šiltu vandeniu. Mirkykite kojas 30 minučių du kartus per dieną iki savaitės.

Tačiau galingi česnako junginiai gali palikti ilgalaikį česnako kvapą ant odos.

3. Vandenilio peroksidas su jodu

Peroksidas ir jodas dažniausiai naudojami pjūviams ir žaizdoms dezinfekuoti bei mikrobams naikinti ant odos.

A neseniai atliktas tyrimas nustatė, kad peroksidas kartu su jodu sunaikino 16 skirtingų grybų. Du kartu naudojami buvo veiksmingesni nei naudojant juos atskirai.

Norėdami išbandyti šią priemonę, kibire arba dideliame dubenyje sumaišykite jodo tirpalą ir vandenilio peroksidą. Jodo tirpalo galima įsigyti daugumoje vaistinių žaizdų priežiūros skyriuje. Pamerkite kojas tiesiai į tirpalą arba vatos diskeliu užtepkite juo pažeistas vietas.

Nenaudokite jodo ant odos jo neatskiedę, nes jis gali pažeisti odą, jei naudojamas pats.

Peroksidas gali peršti, jei oda sulaužyta ar sudirgusi, taip pat gali pašviesinti plaukus ir audinius. Jodas taip pat gali sukelti dėmes.

Naudojant šį mišinį vonioje arba duše, galima išvengti nepageidaujamų dėmių, balinimo ir išsiliejimo.

4. Plaukų džiovintuvas ir talkas

Jei grybai neturi idealios aplinkos gyventi, jie negali toliau augti ir klestėti. Pašalinus drėgmę nuo pėdų, ypač tarp pirštų, grybelis gali neplisti ir nepablogėti.

Žmonės gali pašalinti drėgmę iš kojų, po maudynių kruopščiai išdžiovindami jas plaukų džiovintuvu, įsitikindami, kad neliktų drėgmės, tačiau saugokitės, kad nenudegintumėte odos. Šio metodo neturėtų naudoti žmonės, kurie prarado jautrumą ar pėdų jausmą.

Kai pėdos išdžiūsta, pabarstykite jas talko milteliais, kad sugertumėte prakaitą. Daugelyje pėdų miltelių yra talko ir jie padeda išlaikyti pėdas sausas.

Be šių veiksmų, dėvėdami kojines, kurios sugeria drėgmę nuo odos, pėdos gali būti sausos. Šių tipų kojinės gali padėti išlaikyti kojas sausas visą dieną:

 • vilna
 • bambuko
 • sintetinis drebinamas audinys, dažnai vadinamas techninėmis kojinėmis

Taip pat naudinga pakeisti kojines bent kartą per dieną, kai kojos prakaituoja ar šlapi. Arba šiltesniu oru avėkite atvirus batus ar sandalus, kad padidintumėte oro srautą į kojas.

5. Kepimo soda (natrio bikarbonatas)

Kepimo sodos stiklainis ir ant šaukštoPasidalinkite Pinterest
Kepimo soda gali turėti priešgrybelinių savybių ir gali būti naudojama pėdų mirkymui.

Kepimo soda yra prekė, kurią dauguma žmonių turi lengvai. Tai taip pat gali būti veiksmingas būdas išgydyti pėdų atletą.

Studijoje Mikopatologija nustatė, kad natrio bikarbonatas, taip pat žinomas kaip kepimo soda, turi priešgrybelinių savybių, kai naudojamas ant odos.

Norėdami, kad kojos būtų mirkomos, įmaišykite maždaug pusę puodelio kepimo sodos dideliame kibire arba dubenyje su šiltu vandeniu. Mirkykite kojas 15–20 minučių du kartus per dieną. Baigę kruopščiai nusausinkite kojas, bet neskalaukite.

Gydymas

Jei namų gynimo priemonės nepadeda arba problema tęsiasi ilgiau nei 2 savaites, gali prireikti gydytojo ar podologo pagalbos.

Gydytojas gali skirti priešgrybelinius kremus ar vaistus, jei infekcija nereaguoja į gydymą namuose.

Žmonėms svarbu gydyti nuolatinį pėdų grybelio atvejį, nes grybelis gali išplisti į nagus, kitas kūno dalis ir kitus žmones.

Priežastys

Pasidalinkite Pinterest
Pėda gali išplisti baseinų zonose ir persirengimo kambariuose.

Pėdos grybelis plinta žmogui kontaktuojant su tam tikrais grybais. Jis gali plisti nuo žmogaus iki žmogaus ir klesti drėgnose, šiltose vietose.

Įprastos pėdų grybelio gyvenimo vietos yra baseinai, viešieji vonios kambariai ir persirengimo kambariai.

Grybai, sukeliantys atletą, dažniausiai puola pėdas, nes:

 • batai ir kojinės sukuria šiltą, drėgną aplinką, kurios reikia grybams klestėti
 • vaikštant, ypač jei vaikštant basomis, pėdos yra veikiamos ant žemės esančio grybelio ir mikrobų
 • sritis tarp pirštų būna ypač drėgna ir šilta

Terminas „atleto pėda“ kilęs iš įsitikinimo, kad daugelis sportinių rūbinių ir sporto įrangos yra karšta, drėgna aplinka, kurioje gali plisti grybeliai.

Tačiau kiekvienas gali susirgti pėdų atletu, nepaisant jo aktyvumo lygio.

Prevencija

Yra būdų, kaip apsaugoti pėdas nuo grybelių ir išvengti pėdų grybelio. Taip pat naudinga praktikuoti šiuos patarimus, kad išvengtumėte pakartotinės infekcijos ar jos neplatinimo kitiems.

Kad pėdos nebūtų grybelio, žmonės turėtų laikytis šių nurodymų:

 • Laikykite trumpai nukirptus nagus. Nagai gali lengviau surinkti bakterijas ir grybelius, jei jie yra ilgi.
 • Niekada nevaikščiokite basomis viešose vietose. Viešuose baseinuose, dušuose, persirengimo kambariuose, vonios kambariuose ir kitose drėgnose vietose avėkite basutes ar neperšlampamus batus.
 • Nuplaukite kojas bent kartą per dieną ir gerai išdžiovinkite.
 • Jei šeimos narys turi pėdų grybelio, po kiekvieno naudojimo dezinfekuokite vonią ar dušą, kol jos nebeliks.
 • Nesidalinkite rankšluosčiais, batais, kojinėmis ar kitais daiktais, kurie liečia kojas.
 • Kasdien keiskite batus, kad kiekviena pora turėtų laiko visiškai išdžiūti.
 • Dėvėkite lengvus batus ir dažnai keiskite kojines, kad kojos išliktų sausos. Jei įmanoma, venkite šiltos, sunkios avalynės.

Outlook

Tie, kurie serga tam tikromis sveikatos ligomis, pavyzdžiui, diabetu, turėtų praleisti namų gynimo priemones ir nedelsdami kreiptis į gydytoją, jei pastebės kojų problemų. Net nedideli įtrūkimai ir…