Plaukų šalinimas cukraus pasta

Cukrinis depiliacijos būdas yra senovinė plaukų šalinimo priemonė, atsiradusi senovės Egipte, Graikijoje ir Mesopotamijoje. Cukraus pastos nereikia kaitinti iki karštos temperatūros, o jai naudoti nereikia lazdelių ar juostelių (todėl ji labai ekologiška). Cukraus pasta natūraliai atspari bakterijoms, tirpsta vandenyje, o jos sudėtyje yra tik trys ingredientai: cukrus, citrinų sultys ir vanduo.

Šalinimo procesas


Cukraus pasta tepama ant odos kūno temperatūroje (kuri nenudegina ir nepažeidžia odos) priešinga plaukų augimo kryptimi, kur ji formuojama aplink plauko folikulą. Kai cukraus pasta tinkamai suformuojama, ji pirštinėta ranka nuplėšiama natūralia plaukų augimo kryptimi. Be to, cukrinis depiliacija yra šiek tiek mažiau skausminga nei depiliacija vašku, nes vaškas prilimpa ir prie odos, ir prie plauko, o cukrus – tik prie plauko.

Kam tinka?

Cukrinį depiliaciją galima atlikti visų tipų odai, ypač jautriai. Skirtingai nei juostelėmis vašku ar kietuoju vašku, cukraus pasta tepama ant odos daug žemesnėje temperatūroje ). Kadangi cukraus pasta tepama daug žemesnėje temperatūroje, sumažėja tikimybė nudeginti, pakelti ar sudirginti odą. Cukrinis depiliacija taip pat geriausia tiems, kurie linkę įaugti plaukeliams; kadangi cukraus pasta pašalinama plaukelių augimo kryptimi, mažesnė tikimybė, kad plaukeliai nutrūks, o tai gali sukelti įaugusių plaukelių problemas.

Drėkinkite ir apsaugokite po cukrinimo

Specialistai rekomenduoja drėkinti frakcionuotu kokosų aliejumi. Frakcionuotas (palyginti su pirmojo spaudimo) kokosų aliejus rečiau užkemša poras ir ilgiau galioja, todėl jo nereikia laikyti šaldytuve. “Šis aliejus greitai įsigeria į odą, todėl ji tampa praturtinta ir sudrėkinta, bet neriebi”.

Ekspertė taip pat įspėja, kad 48 valandas po procedūros šviežiai cukruotą odą nereikėtų laikyti saulėje, karštosiose voniose, baseinuose ir naudoti kosmetikos priemonių su kvapiosiomis medžiagomis. “Tuo metu oda bus jautresnė UV spinduliams ir bakterijoms”, – sako ji. Be to, prakaitavimas gali užkimšti plauko folikulus, todėl 24 valandas po cukrinio depiliacijos venkite fizinio krūvio. Jei cukrumi nuskausminote visą bikini sritį, prieš intymiai santykiaudami su partneriu palaukite nuo 24 iki 48 valandų.

Paruoškite odą (ir plaukus).

Prieš pradėdami, atkreipkite dėmesį, kad norint veiksmingai pašalinti plaukelius cukrumi, jie turi būti ne mažesni kaip ketvirtis colio ilgio. Toks ilgis paprastai pasiekiamas leidžiant nepageidaujamiems plaukeliams užaugti bent mėnesį po depiliacijos vašku ar cukrumi arba 14 dienų po skutimosi.

Cukrinio depiliacijos procedūros gali būti atliekamos tokiose srityse kaip bikinio linija, rankos, pažastys, kojos, nugara, krūtinė ir pilvas. Puikiai tinka ir mažesnės vietos, pavyzdžiui, viršutinė lūpa ir rankos. Claghorn vengia cukrinio depiliacijos vyrų bikinio srityje, krūtinėje ir ant veido, nes plaukai šiose vietose yra per daug šiurkštūs ir dažnai auga kryžminiu raštu. Nors cukrinimas tinka jautriai odai, susilaikykite, jei per pastaruosius šešis mėnesius vartojote Accutane arba per pastarąją savaitę ant srities, kurią planuojate cukrinti, naudojote vietinio poveikio retinoidą.