Pradėkite DNR tyrimų apžvalgą – verta

  • Testavimo greitis – 6,5 / 10
  • Testavimo paprastumas – 9.5 / 10
  • Testo rezultatai / aprėptis – 9/10
  • Kaina – 7/10

8/10

Santrauka

„Embark“ yra geriausias mūsų pasirinkimas šunų DNR tyrimams. Jie apima visą jums reikalingą informaciją iš bandymo ir suteikia jums puikią, interaktyvią žiniatinklio ataskaitą, prie kurios visada galite grįžti.

Tai yra technologiškai pažangių laikų, kuriais gyvename, ženklas, kad jūsų šuns DNR tyrimas yra prieinamas masėms (arba bent jau šiek tiek prieinamos). Pradėkite teigti, kad yra tiksliausias turimas DNR tyrimas, o surinktais duomenimis jie gali suskirstyti jūsų šuns veislės sudėtį, taip pat įvairius genetinius sveikatos žymenis, kuriuos gali turėti jūsų šuo, kurie gali reikšti būsimas sveikatos problemas (o gal ne?) .

Prieš eidami toliau, leiskite spręsti mokslą – ar šunų DNR tyrimai yra teisėti?

Ar tikrai pradėkite šunų DNR tyrimus?

Trumpas atsakymas yra: taip. Šunų genomas iš tikrųjų yra žemėlapis, kaip ir žmogaus genomas, ir jis yra labai tiriamas kaip Nacionalinio sveikatos instituto projektas. Turėdami šimtus ir šimtus publikuotų straipsnių, kuriuose tiriama šunų genetika, galite būti tikri, kad šuns DNR tyrimų pagrindas yra teisėtas ir suteiks jums tikroviškos, tikslios informacijos apie jūsų šunį.

„Embark“ pasakos apie šias pagrindines kategorijas:

Veislės protėviai

„Embark“ gali nustatyti daugiau nei 250 unikalių šunų veislių (visas sąrašas pateikiamas čia) ir netgi suteiks jums apytikslę trijų kartų jūsų šuns protėvių giminę. Tai puikus būdas vizualizuoti, kaip atsirado jūsų šuns unikalus derinys! Peržiūrėdamas daugiau nei 200 000 genetinių žymenų, Embarkas teigia, kad siūlo tiksliausią veislės identifikavimą.

Genetinis sveikatos tikrinimas

Pradėkite nuo jūsų šuns genetinių sekų, ar nėra žymenų, susijusių su daugiau nei 160 ligų, galinčių paveikti jūsų šunį per visą jų gyvenimą. Svarbu pažymėti, kad šie žymekliai nėra garantija, kad jūsų šuo susirgs tokia liga, tačiau informacija vis tiek gali būti labai naudinga pasidalinti su savo veterinaru.

Sveikatos tikrinimas panardina į kiekvieną jūsų šuns dalį, kurią galite įsivaizduoti nuo kraujo iki visų pagrindinių organų ir net nervų sistemos. Keletas pavyzdžių galėtų būti jautrumas vaistams (neigiamos reakcijos į tam tikrus vaistus), išsiplėtusi širdis ir glaukoma.

Genetiniai bruožai

Kita įdomi informacija, kurią jums suteiks Embark, yra susijusi su jūsų šuns genetinėmis savybėmis, tokiomis kaip kailio spalva ir tipas, antsnukio forma, kūno dydis, genetinis amžius ir numatomas suaugusio žmogaus svoris. Ši informacija gali būti įdomiausia tiems, kurie bando šuniukus, arba tiems, kurie planuoja veisti savo šunį.

Įsakau įlipti

Jei jus domina įsigyti „Embark“ rinkinį, geriausia tai padaryti yra oficiali „Embark“ svetainė. Jei naudojate kodą „PAL20“Atsiskaitydami galite gauti 20 dolerių nuolaidą! Tai tikrai padeda, nes kainų etiketė yra gana brangi – 200 dolerių (arba 180 dolerių naudojant kuponą), tačiau siuntimas nemokamas ir jums reikia tik vieną kartą gyvenime ištirti šuns DNR. Vis dėlto, prieš numesdami tokį pokyčių gabalą, galbūt norėsite pažvelgti į mūsų geriausių šunų DNR testų vadovą!

Vienas gražus „Embark“ dalykas yra tai, kad jie sužinos daugiau informacijos apie šunų genetiką nemokami atnaujinimai kai tik jie gali papasakoti daugiau apie DNR, kurią jie jau surinko iš jūsų šuns.

Išpakuokite „Embark“ rinkinį

„Embark“ DNR rinkinys yra gražioje mažoje pakuotėje ir atkeliauja gana greitai. Aš užsisakiau tiesiai iš „Embark“ svetainės ir per 2-3 dienas turėjau ją savo namuose.

pradėti išpakuoti 1
pradėti išpakuoti 2

Pirmoji staigmena, kurią padarė „Embark“ rinkinys, kai atidariau dėžę ir pamačiau „unikalią etiketę“ savo šuns antkakliui. Ši metalinė šuns žymė buvo „Embark“ logotipas vienoje pusėje, o kitoje – nedidelis URL, kur kiekvienas gali eiti ieškoti jūsų šuns genetinės informacijos. Savo profilyje taip pat yra mygtukas, kurį kažkas gali spustelėti ir kuriame parašyta: „Ar radai [dog’s name]? Spustelėkite čia ir susisiekite su jų savininku “, o tai yra puiki savybė.

Kai komplektas yra visiškai atidarytas ir išskleistas, jame pateikiama tam tikra išsami informacija apie bandymo rinkinį ir suteikiamos 4 paprastos pastangos rinkti mėginį ir gauti rezultatus.

Suaktyvinkite „Embark“ rinkinį

Pirmas dalykas, kurį turite padaryti, yra apsilankyti adresu embarkvet.com/activate ir užregistruoti savo rinkinį. Šioje svetainėje užpildysite pagrindinę informaciją apie jus ir savo šunį, taip pat įveskite tampono mėgintuvėlyje nurodytą numerį ir kodą, pateiktą pateiktoje šuns etiketėje. Tai leidžia laboratorijai žinoti, kas tikrina DNR ir kam reikia pranešti, kai tyrimas bus baigtas. Visas procesas užtruko apie 5 minutes ar mažiau, kol baigiau savo telefone.

Šluostyti savo šunį

leiskis tampyti šunį

Toliau atėjo laikas paimti tą DNR mėginį tampant šunį. Svarbu, kad nešluostytumėte šuns po to, kai jie ką nors suvalgytų, arba mėginys gali būti suteptas. Aš laukiau kito ryto nuo tada, kai gavau savo rinkinį, ir pirmą kartą ryte nušliaužiau šunį.

„Embark“ tamponas yra minkštesnis, kaip kempinė. Panašu, kad DNR mėginys čia bus paimtas iš seilių, ir 30–60 sekundžių reikia tampyti šuns apatines dantenas. Apskritai procesas nebuvo labai sunkus, tačiau 60 sekundžių gali būti ilgai tamponu, jei jūsų šuo nenori bendradarbiauti.

įsėsti į tamponą
įlaipinti tamponą

Pažvelgę ​​į „Embark“ tamponą taip pat pastebėsite, kad viduje yra vamzdelis su purpuriniu skysčiu. Baigę sunaikinti šunį, atsukite tamponą iš tūbelės ir apverskite, kad tamponas dabar būtų tūbelės viduje su purpuriniu skysčiu, priveržkite jį žemyn ir sukratykite maždaug 10 kartų. Manau, kad tai išlaikys DNR vientisumą gabenimo metu, todėl laboratorija turi gerą pavyzdį.

Vamzdelį užklijuokite pateiktame skaidriame plastikiniame maišelyje, tada įdėkite jį atgal į tą pačią dėžutę, kurioje gavote rinkinį.

Siųskite rezultatus – ir palaukite!

Kai viską grįšite atgal, naudosite lipnią juostelę, kad vėl užklijuotumėte pakuotę ir paprasčiausiai numestumėte ją bet kurioje USPS vietoje arba palikite savo pašto dėžutėje, kad jūsų pašto darbuotojas galėtų pasiimti – nereikia jokių mokėjimų ar antspaudų .

Nors ši proceso dalis yra labai graži ir paprasta, kas gaila, yra tai, kas seka – laukimas! Dabartinis laukimo laikas, kol „Embark“ rinkinys grįš, bus pasiektas per 3–6 savaites. Mano rezultatams grįžti prireikė maždaug 4 su puse savaitės. Palyginimui, „Wisdom Panel“ trunka 2–3 savaites – mano atveju, tiksliai apie 2 savaites.

Kai laboratorija gaus jūsų rinkinį, ji jums atsiųs el. Laišką, pranešdama, kas yra malonu, ir kitas el. Laiškas bus pateiktas, kai bus paruošti rezultatai.

Kaip atrodo „Embark“ ataskaita? Rezultatų skaitymas

Kai jūsų rezultatai galiausiai grįš, galite vėl prisijungti prie „Embark“ svetainės naudodami paskyrą, prie kurios užsiregistravote, kad galėtumėte peržiūrėti keturis pagrindinius skirtukus – Tyrimai, Sveikata, Veislė ir Išplėstinė.

Tyrimai

pradėti tyrimus

Pirmasis skirtukas vadinamas „Tyrimai“, jame mažiau kalbama apie jūsų šuns DNR rezultatus ir daugiau apie tai, kaip prisidedate prie išankstinių šunų genetinių tyrimų. Jei norite, galite užpildyti įvairias apklausas apie savo šuns veiklą ir elgesį, tačiau iš to negausite nieko, išskyrus gerą karmą.

Sveikata

pradėti sveikatos apžvalgą

Toliau skirtuke „Sveikata“ pateikiami galimų genetinių sąlygų, kurias jūsų šuo gali patirti, rizika ar nešiotoja, testavimo rezultatai. Mano bandymų metu buvo atlikta 165 bandymai, tačiau gali būti, kad ateityje jie pridės dar daugiau ir, tęsdami tyrimus, galbūt net galės atnaujinti esamus rezultatus atlikdami daugiau sveikatos testų.

Jei jums įdomu, galite slinkti žemyn per visas sąlygas, kurios pateikė teigiamą, ir viską, kas pateikė neigiamą.

Viena kita tvarkinga „Embark“ savybė yra galimybė atspausdinti a Veterinarijos ataskaita pasidalinti su savo šuns veterinaru. Tai apytiksliai 8 puslapių dokumentas, kuriame pateikiami pagrindiniai genetinių tyrimų duomenys ir rezultatai, kuriuos jūsų veterinaras gali panaudoti norėdamas geriau aptarnauti jūsų augintinį.

Veislė

kartoffelio veislės

Toliau pateikiama veislės ataskaita, kuri yra pagrindinė daugumos žmonių atrakcija. Įdomiausios veislės ataskaitos dalys yra genetinis mišinio suskirstymas (aukščiau), kuris yra apskaičiuotas jūsų šuns DNR makiažas, remiantis tuo, ką jie rado jūsų augintinio mėginyje.

Šie rezultatai man yra šiek tiek įdomūs, nes atrodo, kad jie nėra visiškai tikslūs. Esu gana tikras, kad Kartoffelis yra 50% auksaspalvis retriveris (teisinga aukščiau) ir maždaug 25% Berno kalnų šuo, 25% Australijos aviganis. Matote, kad aukščiau pateikti rezultatai yra gana iškreipti, ir nė vienas iš išvardytų šunų nepaaiškins jo spalvos ar ženklų, panašių į Aussie.

kartofelio plaukimas

Vienas iš galimų paaiškinimų yra tai, kad mano DNR mėginys, kurį nuplėšiau iš Kartoffelio, buvo kažkaip užterštas kito mano šuns DNR, kuris yra daugiau nei 50% haskis (patikrinkite jos „Išminties skydelio“ rezultatus mano „Išminties skydelio“ apžvalgoje). Aš buvau labai atsargus per tamponą, bet galbūt Kartoffel kažkaip turėjo burnoje plaukų, dėl kurių atsirado kažkokia užteršimas? Sunku būti tikriems.

pradėti veislės medį

Štai dar vienas įdomus skydelio „Veislė“ skyrius. Tai parodo įvertintą paveldimą šunų, kurie galėjo būti veisiami, kad sukurtų unikalų jūsų šuns derinį, liniją.

Išplėstinė

Paskutinis – „Advanced“ skydelis. Šis skyrius skirtas daugiau duomenų neriams ar tiems, kurie nori iš tikrųjų pasinerti į tai, ką žinome apie šunų genetiką. Tokie dalykai kaip jūsų šuns inbridimas%, kurios chromosomos yra iš kokios šunų veislės, ką jūsų šuns DNR sako apie jų fizinius požymius, tokius kaip kailio spalva, antsnukio forma ir kt.

Taip pat galite atsisiųsti neapdorotus duomenis, kurie gali būti naudingi, jei norite atsarginę rezultatų kopiją.

Ar „Embark“ verta pinigų?

Atlikęs „Wisdom Panel“ ir „Embark“ testavimo procesus, šiuo metu negaliu rekomenduoti „Embark“ per „Wisdom Panel“. Išminties skydelis daug greičiau pasiekia rezultatus, mėginių rinkimas yra maždaug toks pat, ir atrodo, kad rezultatai pateikia beveik identišką informaciją pigiau.

Vienintelė priežastis, dėl kurios šiandien norėčiau nusipirkti „Embark“ per „Išminties skydą“, yra tai, ar jūs tikrai esate „prisidedantis prie tyrimų“, norėdamas patikrinti savo šuns DNR. „Embark“ bendradarbiauja su Cornell, kad atliktų nuolatinius šunų genetinius tyrimus, prie kurių prisidės jūsų šuns DNR. Jūs taip pat turite galimybę tęsti šį dalyvavimą užpildydami apklausas apie savo šunį. Man tai neverta pridėtinių išlaidų ir laukimo laiko, bet galite pamatyti kitaip.