Priekinis žibintas: kas yra

Priekinis žibintas yra gelbėjimo priemonė. Šis saugos produktas palaiko jūsų rankas laisvas, tuo pačiu užtikrinant bet kokios užduoties matomumą esant silpnam apšvietimui. Jei dirbate tamsoje, sportuojate naktimis ar mėgstate kempingas ir ekskursijos, jums to reikia.

Netiesa, kad priekiniai žibintai yra nepatogūs. Bėgant metams dizainas ir funkcijos tobulėjo, todėl jie buvo labai naudingi kasdienėse situacijose. Skaitykite šį vadovą ir sužinokite apie jo variantus ir dar daugiau. Mes pradėjome!

Svarbiausias

 • Priekinį žibintą galite naudoti tiek ekstremaliose kalnų situacijose, tiek kai jūsų namuose nutrūksta elektros energija. Tai funkcionalus produktas, kuris jums pasiūlys dirbtinę šviesą.
 • Tyrinėdami rinką pastebėsite, kad yra trijų tipų priekiniai žibintai: pagrindiniai, kompaktiški ir tradiciniai. Vadove mes jums pasakojame apie jo ypatybes, kad pasirinktas atitiktų jūsų lūkesčius.
 • Tarp įvairių variantų rasite, kad jie turi skirtingas savybes. Kad nebūtų painiavos, paskutiniame skyriuje pateikiame pagrindinius kriterijus, kaip pasirinkti geriausią priekinį žibintą.

Geriausi priekiniai žibintai rinkoje: mūsų rekomendacijos

Jei nežinojote, kad žibintai yra nuodugniai, pasirinkti geriausią, gali būti sudėtinga. Dėl šios priežasties mes pasirinkome geriausius jų kategorijoje kartu su trumpu aprašymu. Pažvelkite į mūsų rekomendacijas ir atkreipkite dėmesį į tą, kuri labiausiai atitinka jūsų lūkesčius.

Geriausias didelės galios žibintas

Šis „Outad“ prekės ženklo priekinis žibintas turi 18 000 liumenų šviesos galią, kuris kartu su 8 žibintais yra geriausias rinkoje galingas priekinis žibintas. Be to, jis turi 8 šviesos režimus, kurių nuotolis yra iki 800 metrų.

Jei ieškote galingo priekio, skirto ekstremaliai veiklai ar kalnų sportui, tai būtų idealu dėl savo tvirtumo, atsparumo vandeniui ir raudonų saugos žibintų. Nors jūs taip pat galėtumėte jį naudoti bet kurioje lauko veikloje.

Geriausias lengvas priekinis žibintas

„Black Diamond“ priekinis žibintas „Spot 325“ siūlo geriausią ergonomiką ir svorį. Jis turi IPX8 sertifikatą, todėl labai nepralaidus vandeniui. Be to, jame yra 325 liumenų galia ir „Powertap“ technologija. Tai yra, jis automatiškai sureguliuoja šviesą.

Šis priekis išsiskiria tuo, kad turi tik 100 gramų svorio įdomių savybių. Be to, jis turi modernų ir kompaktišką dizainą. Tai labai naudinga sportuojant ten, kur reikia didesnio judrumo, pavyzdžiui, kalnų lenktynėse.(1).

Geriausias pagrindinis žibintas

Trečioji mūsų rekomendacija yra „Omeril“ prekės ženklo LED žibintas. Šis frontas yra vienas iš paprasčiausių rinkoje. Jo galia siekia iki 150 liumenų ir svoris – 60 gramų. Be to, jis naudoja baterijas kaip energijos formą.

Jei ieškote universalaus ir lengvo priekinio žibinto, skirto naminėms veikloms, tokioms kaip skaitymas, vaikščiojimas ar stovyklavimas, tai gali būti geriausias pasirinkimas. Taip pat mažiau ekstremalioms sporto šakoms, tokioms kaip bėgimas ar važiavimas dviračiu gali būti puiki alternatyva.

Geriausias kompaktiškas priekinis žibintas

Šis „Omeril“ priekis yra pats išsamiausias rinkoje, turintis kompaktišką dizainą. Jis turi 200 liumenų galią, 100 metrų nuotolį, 5 apšvietimo režimus, įmontuotą ličio bateriją ir hidroizoliacijos laipsnį (IPX5). Nenuostabu, kad tai yra vienas mėgstamiausių vartotojų.

Modelis išsiskiria patogumu įkrauti, nes integruota baterija yra įkraunama, todėl kaskart pamiršite nešiotis baterijas, kai norite užsiimti alpinizmu.(du).

Geriausias tradicinis priekinis žibintas

Paskutinė mūsų rekomendacija yra „Omeril“ prekės ženklo LED žibintas su 2000 liumenų. Šis modelis gali pasiekti 200 metrų atstumą. Jis turi 3 apšvietimo režimus, taip pat galinį apsauginį žibintą ir įkraunamą ličio bateriją. Todėl jis yra pakankamai galingas, kad galėtų pasiūlyti iki 8 valandų autonomiją. Jo dizainas yra tradicinis su trijų diržų tvirtinimu, idealiai tinka dėvėti šalmą.

Dauguma vartotojų pabrėžia šviesos galią ir jos akumuliatoriaus veikimo trukmę 8 valandas. Jie taip pat komentuoja, kad, nepaisant savo išvaizdos, tai yra patogus modelis ir labai gerai prisitaiko prie bet kurios galvos. Taigi, jei ilgalaikio užsiėmimo metu jums reikia stiprios šviesos, tai būtų jūsų idealus priekinis žibintas.

Prekių vadovas: viskas, ką turėtumėte žinoti apie priekinius žibintus

Jei norite įsigyti priekinį žibintą ir nežinote nuo ko pradėti, rekomenduojame perskaityti šio skyriaus klausimus. Čia tikimės išspręsti jūsų abejones, kurios bus pagrindinės renkantis jūsų modelį.

Žmogus su žibintuvėliu ant galvos

Jie leidžia apšviesti tamsiose vietose.
(Šaltinis: Julief514: 72062443 / 123rf.com)

Kas yra žibintas ir kokie jo privalumai?

Priekinis žibintas yra įprasto žibintuvėlio variantas, ypač tuo, kad jis skirtas pritvirtinti prie šalmo arba tiesiog prie galvos. Jis taip pat žinomas kaip priekinis žibintas, žibintuvėlis ar priekinis žibintas.

Anksčiau tai buvo labai naudinga sporto profesionalų ir operatorių priemonė. Tačiau šiandien, dėl savo universalumo ir daugybės pranašumų, jis tapo objektu, tinkamu visiems žmonėms, net ir buities reikmėms. Jo privalumus matome šioje lentelėje:

Privalumas

 • Judėjimo laisvė
 • Lengva transportuoti
 • Lengva autonomija
 • Saugumo matomumas
 • Sutelkta šviesa
 • Puikus šviesos intensyvumas

Trūkumai

 • Kai kurie modeliai gali būti nepatogūs
 • Trukmė priklauso nuo baterijos

Kokių tipų žibintai yra?

Šiuo metu rinkoje galite rasti begalę priekinių žibintų. Tačiau galime juos sugrupuoti į tris tipus: pagrindinius, kompaktiškus ir tradicinius. Kiekvienas iš jų turi specifinių savybių.

Norėdami turėti aiškesnę viziją, ką galime rasti, mes sukūrėme lyginamąją lentelę, kurioje mes dalijamės pagrindiniais šių trijų tipų atributais. Esame tikri, kad tai bus labai naudinga renkantis vienus ar kitus.

Pagrindinis Kompaktiška Tradicinis
Funkcionalumas įrankiai, namų naudojimas žvejyba, bėgimas, dviračių sportas ir žygiai pėsčiomis aukštas kalnas (urvas, kanjonas …)
Galia iki 150 liumenų nuo 100 iki 300 liumenų nuo 300 iki 15 000 liumenų
Šviesos tipas priekinis žibintas – balta šviesa vienas ar keli priekiniai žibintai – balta šviesa vienas ar keli priekiniai ir galiniai žibintai – balta ir raudona šviesa
Taikymo sritis iki 50 metrų nuo 50 iki 300 metrų daugiau nei 300 metrų
Autonomija tarp 1 ir 2,5 val nuo 2 iki 5 valandų tarp 5 ir 20 valandų
Apkrova baterijos akumuliatoriai arba įkraunama baterija akumuliatoriai arba įkraunama baterija
Dydis lengvas – 60 gr. kompaktiškas – nuo 60 iki 200 gr. tvirtas – nuo 200 iki 400 gr.
Fiksavimas galvos, liemens ar juosmens juosta galvos juosta triguba galvos juosta
Nepralaidumas trumpas Aukštas vidurkis Aukštas vidurkis
Judesio jutiklis ne Taip Taip
Mastelis ne Taip Taip
Kaina iki 15 € 15 – 60 € 15 – 350 €

Kam skirtas priekinis žibintas?

Pagrindinė priekinio žibinto funkcija yra apšviesti, paprastai atliekant kitą tuo pačiu metu vykdomą užsiėmimą, ir turime turėti laisvas rankas. Tai reiškia, kad jis gali būti naudojamas daugybėje veiklų, visiškai skirtingų vienas nuo kito.

Anksčiau priekiniai žibintai daugiausia buvo naudojami tam tikriems darbams ar ekstremaliausiems sportams. Vietoj to, šiandien jie yra labai patogi apšvietimo alternatyva bet kokiai lauko veiklai. Mes išsamiai apibūdinsime visus jo naudojimo būdus, kad geriau suprastume jo universalumą.

 • Sportas: bėgimas, dviračių sportas, ėjimas, žvejyba, slidinėjimas, žygiai pėsčiomis, orientavimasis.
 • Kalnų sportas: laipiojimas, žygis, kalnų dviračiais, kanjonais.
 • Profesijos: archeologai, urvai, chirurgai.
 • Sandoriai: santechnikas, mūrininkas, kalnakasys, mechanikas, apsaugos darbuotojas.
 • Laisvalaikis: kempingas, žygiai pėsčiomis, skaitymas, vedžiojimas su šunimi.
 • Asmeninė apsauginė įranga (AAP): ugniagesiai, civilinė sauga.

Kiek liumenų turi turėti priekinis žibintas?

Tai priklausys nuo jums reikalingos šviesos ir to, kur esate. Urvo apšvietimas urvų metu bus ne tas pats, kaip bėgiojant per miestą naudoti priekinį žibintą. Šiam paskutiniam pavyzdžiui pakaks 50 liumenų priekinės pusės, kad būtų pasiektas pakankamas apšvietimas.

Kita vertus, veiklai, kuriai reikalinga galingesnė šviesa, kaip ir bet kuriai kalnų sporto šakai, mums reikės priekio, kuris eina nuo 100 iki 300 liumenų. Nors ekstremalesnėms naktinėms sporto šakoms mums reikės daugiau nei 300 liumenų. Tik tokiu būdu galėsime turėti galingą šviesą, kad galėtume mėgautis aukštų kalnų praktika.

Ličio baterijos yra geriausias pasirinkimas kalnų sportui esant šaltai temperatūrai

Kokios dalys sudaro priekinį žibintą?

Gali atrodyti, kad frontalas yra sudėtingesnis nei atrodo. Tačiau iš tikrųjų tai yra daug paprastesnė ir lengviau naudojama priemonė. Iš tikrųjų visi priekiniai žibintai yra sudaryti iš trijų dalių:

 • Galvos juosta
 • Būgnai
 • Dėmesio centre.

Juostos gali būti vienos aplink kaktą arba padvigubintos, kad būtų papildomai palaikoma. Baterijos gali būti nuimamos arba integruotos į lemputės dalį. Ir galiausiai lemputė, svarbiausias ir daugiausiai variantų turintis kūrinys.

Žmogus sniege

Priekinis žibintas nesudaro šešėlių ar negyvų dėmių, nes apšvietimo kampas sutampa su mūsų matymo kampu. (Šaltinis: Warrengoldswain: 25986080 / 123rf.com)

Pirkimo kriterijai

Dabar, kai turime daug informacijos apie priekinius žibintus, turime žinoti keletą pagrindinių aspektų, kad pasirinktume geriausiai mūsų poreikius atitinkantį aspektą. Tai yra svarbiausi kriterijai, į kuriuos reikia atsižvelgti.

Šviesos šaltinis

Priekinių žibintų, halogeninių lempučių ir šviesos diodų šviesos šaltiniai yra dviejų tipų. Senais laikais priekinių žibintų šviesos šaltinis buvo halogeninės lemputės. Tačiau šiandien dėl geresnių savybių šviesos diodai tapo pagrindiniu priekinių žibintų šviesos šaltiniu.

LED šviesa yra puikus priekinių žibintų kokybės pagerėjimas

Įprastos lemputės turi mažiau galios ir mažiau autonomijos. Kita vertus, priekiniai langai su šviesos diodais yra daug galingesni. Jie vartoja mažiau ir daug labiau pagerino savo našumą. Galima sakyti, kad geriausias variantas yra rinktis priekinį žibintą su LED šviesa, nes jo savybės yra žymiai geresnės, palyginti su halogenine.

Žmogus miške

Priekinius žibintus naudoti ypač naudinga naktinėse ekskursijose ar stovyklavietėse, taip pat atliekant tam tikrus darbus, kurie yra …