Protingiausių šunų veislių Pasirinkimas – TOP 10

10 geriausių protingiausių šunų veislių

Stanley Corenas, 1994 m. išleidęs knygą „Šunų intelektas“, rėmėsi naujų gyvūnų komandų supratimu ir komandų, kurias jie žinojo pirmą kartą, vykdymu. Remdamasis tuo, jis suskirstė šunų veisles į grupes pagal dresuojamumo laipsnį. Į geriausių mokymosi gebėjimų šunų dešimtuką pateko tokios veislės kaip dobermanas, auksaspalvis retriveris, vokiečių aviganis ir kt.

O dabar apie protingiausius šunis – išsamiau:

Pudelis
protingiausias žaislinis šuo


Nuotrauka: cs3.a5.ru

Pudeliai yra mylimi visame pasaulyje ne be priežasties: šunys turi ne tik draugišką charakterį, bet ir aukštą mokymosi gebėjimą bei įvairius eksterjero variantus. Pagal dydį yra 4 pudelių tipai:

  • žaislinis pudelis siekia ne daugiau kaip 28 cm ties ketera;
  • nykštukas – iki 35 cm ties ketera;
  • mažas – iki 45 cm;
  • didelis – iki 60 cm.

Spalva gali būti balta, juoda, sidabrinė ir įvairių atspalvių nuo smėlio iki raudonos. Pudelių kailis dažniausiai yra garbanotas, bet gali būti renkamas ir ryšuliais (virvelės tipo).

Šios veislės šunys kilę iš medžioklinių šunų, tačiau dėl savo bendravimo, draugiškumo ir teigiamo požiūrio į vaikus laikomi kaip dekoratyviniai šeimos gyvūnai. Jie retai laikomi sargybiniais – pudelis žmogaus neužpuls. Didelis pudelis gali būti naudojamas medžioklei, kartais tarnybiniais tikslais.

Vidutinė pudelių gyvenimo trukmė yra nuo 12 iki 15-18 metų. Šie šunys yra aktyvūs ir reikalauja dažno bendravimo su šeimininku. Pudulio kailis ypatingas, beveik nekvepia šuns kvapo, tačiau reikalauja nuolatinės priežiūros: maudymosi ir higieniško kirpimo bent kartą per mėnesį, kasdieninio šukavimo. Kabančias ausis reikia reguliariai valyti. Iš dietos geriau išbraukti riebų maistą ir stiprius alergenus.

Vokiečių aviganis
protingiausias darbinis šuo


Nuotrauka: prosobak.com

Vokiečių aviganiai yra tvirto kūno sudėjimo, iki 60-65 cm aukščio ties ketera gyvūnai, subalansuoto charakterio, stabilios psichikos, puikiai dresuojami, todėl dažniausiai naudojami kaip tarnybiniai šunys. Jie turi gerus sargybos įgūdžius, tačiau vis rečiau yra linkę į šeimą – nepaisant draugiškumo vaikams ir atsidavimo šeimininkui, laikyti didelį aviganį mieste yra gana problematiška. Gyvūnams reikia reguliarių mankštų, ilgų pasivaikščiojimų. Be to, labai svarbu lavinti šunį, pageidautina, įtraukiant profesionalų dresuotoją.

Vokiečių aviganiai dažnai serga odos ligomis dėl silpno vietinio imuniteto ir polinkio į atopiją. Svarbu stebėti gyvūno mitybą, jautri kasa, pasikeitus mitybai, gali sukelti viduriavimo simptomus, taip pat neretai su amžiumi išsivysto cukrinis diabetas. Kaip ir visų didelių veislių šunims, su amžiumi galimos sąnarių ir stuburo problemos, dažnai stebimas užpakalinių galūnių parezė. Tinkamai prižiūrint, aviganio gyvenimas yra 12–14 metų.

Labradoro retriveris
linksmiausias darbinis šuo


Nuotrauka: our-friends.ru

Veislė buvo išvesta seniai, tačiau tikroji jos atsiradimo istorija tebėra paslaptis. Dabar šie šunys yra vieni populiariausių pasaulyje. Jie dažnai naudojami paukščių medžioklei, aptarnavimo tikslais (labradoro kvapas geresnis nei vokiečių aviganio) ir kaip augintinis. Aktyvūs, draugiški, lengvai treniruojami, puikiai sutaria su vaikais, nepakenčia vienatvės.

Aukštis ties ketera vidutiniškai 54-56 cm, spalva gelsva, juoda arba ruda. Labradoro retriverio gyvenimo trukmė yra 12-13 metų.

Šiems šunims reikia pakankamai mankštos ir tinkamos subalansuotos mitybos. Kabantys ausys reikalauja reguliaraus higieninio gydymo, kailiui nereikia ypatingos priežiūros – pakanka šunį nuplauti ne dažniau kaip 1-2 kartus per metus ir šukuoti kas savaitę.

Tinkamai prižiūrint, labradorai išsiskiria gera sveikata. Kaip ir visiems dideliems šunims, jiems senstant gali atsirasti sąnarių ir širdies problemų, ypač jei jie turi antsvorio. Yra daugybė ligų, kurioms veislė laikoma linkusia: klubų displazija, progresuojanti tinklainės atrofija, epilepsija, limfoma, atopinis dermatitas, todėl prieš perkant šuniuką būtina atidžiai išstudijuoti kilmės dokumentus.

Auksaspalvis retriveris
geriausias medžioklinis šuo


Nuotrauka: www.njuska.com

Iš visų didelių šunų miesto apartamentuose dažniausiai …