Psichologijos knygos: kas yra

Iš visų žmogaus mokslų, tokių kaip antropologija, filosofija ar istorija, bene labiausiai žavi psichologija. Proto veikimas ir asmenų elgesys yra pagrindiniai mokslinės disciplinos tyrimo objektai, pasižymintys požiūrių ar perspektyvų įvairove.

Šiandien psichologijos darbai vėl yra perkamiausių sąrašų viršuje. Iš dalies taip yra dėl to, kad populiarėja savipagalbos knygos, kūriniai, kurie, griežtai nesant psichologija, visiškai įtraukiami į daugelį šios mokslinės disciplinos studijų sričiai priklausančių temų.

Svarbiausias

  • Šiuo metu psichologija nebėra akademinė disciplina, skirta profesionalams ir mokslininkams. Tiesą sakant, vis daugiau ir daugiau darbų šia tema atsiranda reitingai perkamiausių knygų dėl augančio susidomėjimo žmogaus protu ir elgesiu. Tačiau jų nereikėtų painioti su savipagalbos knygomis.
  • Freudas, Piagetas ar Skinneris yra vieni iš psichologų, kurie padėjo šios žinių šakos pamatus. Skaityti jo kūrinius vis dar privaloma norint suprasti dabartinę psichologiją, nepaisant to, kad kai kurie jo postulatai jau yra pasenę. Vienas iš patraukliausių aspektų yra vaikų psichologija, kurios darbai yra tikri vadovai tėvams.
  • Pasirinkti gerą psichologijos knygą nebūtina būti sudėtinga, tereikia vadovautis tam tikrais patarimais. Visų pirma, jūs turite žinoti tam tikras sąvokas, teorijas ir psichologines mokyklas, žinias, kurias galite įgyti naudodamiesi pagrindiniais vadovais. Kai tai bus padaryta, būsite pasirengę skaityti ir įsisavinti didesnius psichologinius veikalus.

Geriausios psichologijos knygos: mūsų rekomendacijos

Galite pagalvoti, kad psichologijos darbai prieinami tik mokslininkams ir profesionalams. Vis dėlto yra vis daugiau leidinių, kurie maloniu būdu ir paprasta bei prieinama kalba stengiasi pateikti šį įspūdingą mokslą visų tipų skaitytojams. Perskaitykite ir atraskite penkias knygas, kurios gali pakeisti jūsų suvokimą apie save.

Vaiko smegenys paaiškino tėvams, geriausia pedagogikos knyga

Šiame vadove apibendrinami ir paprastai pateikiami naujausi atradimai apie vaiko smegenis. Psichologijos daktaras ir smegenų plastiškumo ekspertas Álvaro Bilbao parašė šį darbą galvodamas apie tuos tėvus, kurie nori sužinoti, kaip veikia jų vaikų nuo nulio iki šešerių metų protas.

Skirtingai nei kiti autoriai, Álvaro Bilbao remia ne savo rekomendacijas sveiku protu, o naujausiais pasiekimais neuropsichologijos srityje. Įprasti vaiko tantrumai, užgaidos ir pyktis čia gauna mokslinį atsakymą, tačiau tuo pat metu lengvai suprantami psichologijos neišmanantiems žmonėms.

Galvok greitai, mąstyk lėtai geriausia knyga psichologijos ir ekonomikos mėgėjams

Danielis Kahnemanas kartu su ekonomistu Vernonu Smithu gavo 2002 m. Nobelio ekonomikos premiją už sprendimo priėmimo netikrumo aplinkoje tyrimą. Tačiau šio žydų kilmės amerikiečių psichologo idėjos išeina už ekonomikos ribų, kad pasiektų tokias sritis kaip medicina ar politika.

Įjungta Galvok greitai, mąstyk lėtai autorius postuluoja dviejų mąstymo būdų egzistavimą: greito ir intuityvaus, ir lėto, racionalesnio. Kahnemanas paaiškina nepaprastą greito mąstymo svarbą, bet ir jo šališkumą bei ribotumą. Tai yra viso gyvenimo tyrimų santrauka, nereiškiant, kad jį sunku ar sunku perskaityti.

Emocinis intelektas, geriausia knyga, skirta sužinoti apie emocinį intelektą

Praėjus beveik dvidešimt penkeriems metams po jo paskelbimo, Emocinis intelektas ji išlieka viena iš perkamiausių pasaulyje populiariosios psichologijos knygų. Šiame įspūdingame darbe Kalifornijos psichologas Danielis Golemanas tikrai skiria sėkmę gyvenime nuo aukšto intelekto koeficiento.

Šioje knygoje Golemanas paaiškina, kaip žmonės, turintys aukštą intelekto koeficientą, nesugeba suvaldyti savo impulsų ir emocijų ir jiems nepavyksta ten, kur teoriškai pasiseka mažiau protingiems žmonėms. Po sėkmės Emocinis intelektas, pasirodė daugybė darbų, kurie surinko Golemano teorijų liudininką, tačiau labai nedaug su originalo griežtumu ir išsamumu.

Nusikalstamai: Kriminologija kaip mokslas, geriausia knyga kriminologijos mėgėjams

Milžiniškas televizijos serialų apie serijinius žudikus populiarumas tik atspindi didžiulį susižavėjimą, kurį mumyse visada kėlė nusikalstamos smegenys. Šioje knygoje kriminologas ir žurnalistas Pazas Velasco mums atskleidžia, kaip nusikaltėliai mąsto ir kaip tyrėjams pavyksta įsivaizduoti juos medžiojant.

Ar yra tiesioginis biologijos ir nusikaltimo ryšys? Kodėl serijiniai žudikai beprotiškai traukia daugelį moterų? Tai klausimai, kuriuos galbūt kada nors sau uždavėte ir į kuriuos atsakyta šioje knygoje. Jei kriminalinė psichologija jus domina, ši knyga yra geras atspirties taškas gilinantis į šią nerimą keliančią, bet žavią studijų sritį.

Paviršutiniškai: ką internetas veikia mūsų protu?, geriausia knyga, skirta apmąstyti save

Nors atėjus internetui atsirado neabejotinų pranašumų, jis taip pat atnešė nesuskaičiuojamų problemų. Šioje knygoje Nicholas Carr kelia mums pagrindinį klausimą: ar mes nebylūs dėl interneto? Autorius siūlo tokią nuostabą keliančią, kaip nerimą keliančią hipotezę, kuri privers permąstyti interneto vaidmenį mūsų gyvenime.

Nicholasas Carras buvo Pulitzerio premijos finalininkas ir jo straipsniai pasirodė keliuose prestižiškiausiuose pasaulio laikraščiuose. Toli gražu ne apokaliptinis požiūris, Carr pripažįsta, kad gerai naudojamos technologijos neturi pakenkti žmogaus protui. Trumpai tariant, prieinama ir maloni knyga, tačiau tuo pat metu griežta ir pagrįsta.

Pirkinių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie psichologijos knygas

Kiekvieną dieną dažniau matyti psichologijos knygas reitingai geriausiai parduodamas. Tiesą sakant, jie pakeičia savipagalbos knygas skaitytojų pageidavimais. Taip yra todėl, kad vis daugiau žmonių ieško kūrinių, kurie siūlo griežtesnį ir moksliškesnį požiūrį į žmogaus protą. Jei norite sužinoti daugiau apie psichologijos knygas, skaitykite toliau.

Moteris skaito priešais langą

Šiuo metu viena iš psichologijos specialybių, turinčių profesionaliausių perspektyvų, yra vadinamoji darbo ir organizavimo psichologija. (Šaltinis: Lenetstan: 52560712 / 123rf.com)

Kuo skiriasi savipagalbos knygos nuo psichologijos knygų?

Ne visada aiški riba tarp savipagalbos knygų ir psichologijos darbų. Geras pavyzdys yra tas, kad daugeliu atvejų abiejų žanrų knygos atsiranda sumaišytos knygynų lentynose. Paprastai psichologijos knygas rašo psichologai, gydytojai ar tyrėjai, kurie savo teiginius grindžia moksliniais tyrimais.

Priešingai, savipagalbos knygas nebūtinai rašo psichologijos ekspertai, jos paprastai nėra pagrįstos empiriniais tyrimais. Tiesą sakant, daugelis jų yra tiesiog apie autoriaus gyvenimo patirtį. Tačiau yra tobulinimo knygų, pagrįstų rimtais tyrimais, pavyzdžių, kurie visiškai patenka į psichologijos sritį.

Kodėl verta skaityti psichologijos knygas?

Psichologija dažniausiai nėra pirmasis pasirinkimas daugumai skaitytojų, nes vis dar išlieka klaidingas įsitikinimas, kad tai nuobodžios knygos. Tačiau kiekvieną dieną atliekame begales veiksmų, į kuriuos negalime atsakyti. Šiuos veikimo būdus galima paaiškinti psichologija.

Tiesą sakant, kuo daugiau skaitysi psichologijos, tuo daugiau žinosi ir pats.

Skaitydami psichologijos veikalus ir sužinoję daugiau apie save, tuo pačiu išmoksite pasirinkti tinkamiausius pasirinkimus, taip pat išlaikyti nepageidaujamus įpročius. Šis skaitymo būdas taip pat padės mums labiau susitelkti, todėl efektyviau ir efektyviau atlikti kasdienes užduotis.

Psichologijos knygos yra ne tik apie save, bet ir apie tai, kaip mes matome kitus. Kodėl kažkas mūsų nemėgsta? Kodėl mes įsimylime? Tai yra klausimai, į kuriuos atsako ši disciplina. Psichologijos darbai mums siūlo elgesio vadovą, kaip gyventi visuomenėje, užjausti kitus ir nustatyti tinkamesnes bendravimo formas.

Sukrautos knygos

Psichologija yra gana jauna žinių šaka, vos pusantro amžiaus.
(Šaltinis: Motizovas: 50995488 / 123rf.com)

Kokios yra klasikinės psichologijos knygos?

Psichologija yra gana jauna žinių šaka, vos pusantro amžiaus. Nuo pat jo įkūrimo dešimtys psichologijos mokyklų sekėsi viena kitai, kiekviena skirtingai. Kiekvienai mokyklai vadovauja vienas ar keli klasikiniai autoriai, kurie paliko mus, yra tokie pat pagrindiniai darbai, kokius rekomenduojame toliau.

Kasdienio gyvenimo psichopatologija, autorius Sigmundas Freudas (1856–1939) išlieka informacine knyga psichologijoje. Nors jo teorijas atmeta daugelis dabartinių psichologų, jo indėlis į discipliną yra neginčijamas. Paskelbtas 1901 m., Šiame darbe analizuojamas mūsų kasdienis elgesys, padarytos mažos klaidos ir jų ryšys su nesąmoningumu.

Paskelbta JAV 1957 m., Mylėti menas Tai vienas geriausiai žinomų Ericho Frommo (1900-1980) esė, priklausanti Frankfurto psichologinei mokyklai. Šioje knygoje Fromas daro išvadą, kad meilė yra menas ir, kaip ir visas menas, būtina įvaldyti teoriją ir praktiką. Taip pat analizuojamos įvairios meilės formos ir jų vaidmuo šiuolaikinėje visuomenėje.

Analitinės mokyklos įkūrėjas Carlas Gustavas Jungas (1875-1961) eksponatai jo kūryboje Santykiai tarp Aš ir Nesąmoningo jo pagrindiniai postulatai. Šioje įspūdingoje esė šveicarų psichologas pateikia savo idėją apie kolektyvinę nesąmoningumą, archetipus ir jų santykį su nesąmoningu asmeniu.

Moteris pataria

Šiandien dauguma psichologijos esė yra parašytos paprasta ir prieinama kalba visiems, turintiems vidutinę kultūrą. (Šaltinis: „Media Ltd“: 44768005 / 123rf.com)

Kokios geriausios psichologijos knygos nežinantiems?

Šiandien dauguma psichologijos esė yra parašytos paprasta ir prieinama kalba visiems, turintiems vidutinę kultūrą. Tačiau pirmiausia rekomenduojama įgyti keletą pagrindinių psichologijos sampratų. Tokiu būdu jums bus lengviau suprasti ir suvirškinti sudėtingesnius kūrinius. Štai keletas …

Leave a Reply

Your email address will not be published.