Shaker: Koks yra geriausias d

Ką bendro turi mojito, caipirinha, negroni ar margaritos? Taip, jie visi yra kokteiliai, juose yra alkoholio ir milijonai jų yra geriami visame pasaulyje. Tačiau jie turi dar vieną bendrą bruožą: jie paruošiami purtyklėje. Todėl purtyklė yra ta priemonė, leidžianti išskirtinį ingredientų mišinį gauti kokteilį.

Jei pagalvotume apie kokteilių purtyklę, tikrai iškyla barmeno įvaizdis baltais marškiniais ir juoda liemene. Tačiau tas senas vaizdas neatitinka tikrovės. Šiandien kokteilių kultūra yra labiau išplitusi nei anksčiau. Tai nebėra siejama tik su elitu ir (beveik) kiekvienas gali paruošti gerus kokteilius naudodamas tinkamas priemones.

Svarbiausias

  • Kratytuvas yra instrumentas, naudojamas ruošiant kokteilius ar kitus gėrimus, kuriuos reikia maišyti. Be to, jie leidžia aušinti ingredientus įvedant ir vėliau filtruojant ledą. Jo naudojimo būdas yra gana paprastas: sumaišius ingredientus, jis uždaromas ir stipriai purtomas.
  • Yra įvairių rūšių kokteilių purtyklių, kurių dydis ir forma yra skirtingi. Dažniausiai yra cilindriniai ir pailgi, paprastai pagaminti iš plieno. Be to, jo struktūrą sudaro stiklas, hermetiškas dangtis ir koštuvas. Vyresnio amžiaus žmonėms yra daugybė papildų, kurie naudojami atsižvelgiant į gėrimą, kurį reikia paruošti bet kuriuo metu.
  • Renkantis purtyklę, turime atsižvelgti į įvairius pirkimo kriterijus. Tarp jų išsiskiria gamybos medžiagos. Turime rasti pusiausvyrą tarp lengvo, patvaraus ir estetiškai patrauklaus purtyklės. Nerūdijantis plienas ir stiklas yra dvi labai populiarios medžiagos purtyklių rinkoje.

Geriausi kokteilių purtyklės rinkoje: mūsų rekomendacijos

Jei nesate labai linkęs į temą, visi kokteilių purtyklės jums gali atrodyti vienodai. Nors šiame straipsnyje mes skiriame konkretų skyrių skirtingiems purtyklių tipams, tai turėtų būti aišku dabar. Todėl savo rekomendacijų sąraše jau išskiriame kai kuriuos iš tų tipų, kuriuos vėliau sužinosite geriau. Pažiūrėkime tuos modelius viršuje!

Geriausias Bostono „Shaker“

Šis Bostono tipo modelis siūlo puikų klasikinio dizaino ir optimalios estetikos bei kokybės derinį. Komplektą sudaro nerūdijančio plieno korpusas ir septyni šimtai mililitrų talpos kartu su stikliniu stiklu.

Be to, rinkinyje yra medinis maišytuvas, šaukštas, filtras, antgaliai ir skaitiklis, suderinamas su dvidešimt penkiais ir penkiasdešimt mililitrų. Viskas, ko reikia barmenui!

Geriausias Manheteno purtyklė

Jei ieškote Manheteno purtyklės, šis modelis atitinka visus reikalavimus. Su labai kruopščia estetika ji taip pat apima visus mums reikalingus priedus. Kratytuvo talpa yra 750 mililitrų.

Be to, turėsime dvigubą metrą – dvidešimt penkis ir penkiasdešimt mililitrų -, metalinį antgalį, pintą šaukštą ir koštuvą. Viskas, pagaminta iš aukščiausios kokybės nerūdijančio plieno.

Geriausias profesionalus purtyklė

Šis Bostono purtyklių modelis yra su pilnu kokteilių rinkiniu, idealiai tinka profesionalams. Maišytuvas sudarytas iš dviejų 580 ir 830 mililitrų nerūdijančio plieno dalių.

Be to, jame yra trys skirtingi filtrai, keli skaitikliai, spiralinis samtelis ir pan. Iki vienuolikos įtaisų. Jis pagamintas iš sustiprinto ir labai atsparaus nerūdijančio plieno. Kratytojas premija barmenui premija.

Geriausias kokteilių purtyklė pradedantiesiems

Paprastas, bet praktiškas purtyklė, tinkama naudoti buityje. Jį sudaro nerūdijančio plieno korpusas, kurio talpa yra aštuoni šimtai mililitrų. Išmatuojama dešimt colių su pritvirtintu dangčiu.

Jis pagamintas tik iš tos pačios medžiagos, be korpuso – iš dangtelio su įmontuotu filtru ir matavimo dangteliu. Nepaisant dydžio, jis yra lengvas ir patogus.

Pirkinių vadovas: ką turėtumėte žinoti apie purtykles

Nors tai gana populiarus produktas, ar mes viską žinome apie purtyklę? Šiame skyriuje bandysime aptarti svarbiausius jo pobūdžio, tipologijų, taip pat istorijos ir evoliucijos aspektus. Tikslas yra įkelti mums naudingos informacijos, kad galėtume pasirinkti geriausią purtyklę, žinodami faktus.

Kratytuvas yra instrumentas, naudojamas ruošiant kokteilius ar kitus gėrimus, kuriuos reikia maišyti. (Šaltinis: „Nikonchuk“: 48189643 / 123rf.com)

Kas yra kokteilių purtyklė?

Kratytuvas yra instrumentas, naudojamas gaminant kokteilius ar kitus gėrimus, kuriuos būtina maišyti. Jis susideda iš kintamos struktūros, priklausomai nuo modelio, tačiau atliekant bendrą ir gana paprastą operaciją. Dienos pabaigoje tikslas yra ne tik gerai ir gerai sumaišyti įvairius ingredientus trumpai ir intensyviai maišant.

Todėl purtyklė yra kokteilių baro pagrindas. Jo uždaras formatas leidžia sustiprinti aromatus ir skonius, susikaupusius viduje ir atvėsintus kubeliais ar sutrintu ledu. Priežastis, kodėl dauguma jų yra pagaminti iš nerūdijančio plieno, yra gebėjimas greičiau atvėsinti turinį. Štai kodėl mums reikia jį purtyti tik kelias sekundes.

Kokia istorinė purtyklės kilmė?

Pirmasis purtyklė, turinti mums šiandien priskiriamą prasmę, galbūt datuojama XIX a. Viduryje. Nors neįmanoma nurodyti vieno kūrėjo, pirmąjį aprašymą galime rasti britų žurnale Užrašai ir reikalai. Ten jie kalbėjo apie naują būdą derinti įvairius gėrimus ne tik juos maišant, bet ir perduodant juos iš vieno puodelio į kitą.

Tačiau knyga Flairas Bartendingas atkreipia dėmesį į tai, kad jau 7000 m. pr. Kr. vietiniai amerikiečiai naudojo panašius instrumentus. Vėliau, apie 3500 m. Pr. M. E., Egiptiečiai sukūrė savo maišymo būdus, kaip gaminti intensyvesnio skonio gėrimus. Taigi šiai dienai, techniškai ir estetiškai vystantis, kaip tai padarė Žmonija.

Yra įvairių rūšių kokteilių purtyklių, kurių dydis ir forma yra skirtingi. Dažniausiai yra cilindriniai ir pailgi, paprastai pagaminti iš plieno. (Šaltinis: Hoda: 51933599 / 123rf.com)

Kam skirtas purtyklė?

Kaip sakėme, egiptiečiai jau manė, kad skysčių, žolelių ir prieskonių mišinys uždarytoje talpykloje sustiprina aromatus ir skonius. Iš ten evoliucija nukelia į XIX amžių JAV. Ten tapo madinga kurti alkoholinius kokteilius, sumaišytus skirtingose ​​talpyklose. Tai naujausia kokteilių kilmė.

Šiame rafinuotame moksle, kuris šiandien yra kokteiliai, purtyklė yra būtina. Tai objektas, leidžiantis maišyti ingredientus naudojant tinkamą maišymo techniką. Kratytuvas yra hermetiškai uždarytas, kad per šį agresyvų, bet kontroliuojamą purtymą sustiprėtų aromatai ir skoniai, kurių ieškojo egiptiečiai.

Kokias dalis turi purtyklė?

Kratytuvo struktūra paprastai susideda iš trijų ar keturių dalių. Tai priklausys nuo to, kokį purtyklę naudojame, tačiau variacijos yra minimalios. Taigi pagrindinę dalį arba korpusą sudarys vienas ar du cilindrai – arba cilindras ir stiklas -, kur galima įdėti ingredientus. Be to, jis gali turėti dangtį – jei korpusas yra vienas cilindras.

Kratytuvų, turinčių dvi atskiriamas dalis – Bostono tipo, atveju tikriausiai nebėra pagrindinių elementų. Todėl turinio filtravimui naudosime išorinį filtrą arba filtrą. Kratytuvuose su vienu cilindru ir dangčiu – prancūzų – šis filtras paprastai įmontuotas dangtyje, kurio viršuje savo ruožtu yra mažesnė dangtelis.

Ar žinojote, kad šiuolaikinių kokteilių kilmė randama Egipto civilizacijoje? Egiptiečiai maišė gėrimus, žoleles ir prieskonius, kad sustiprintų aromatus ir skonius.

Kokių rūšių purtyklės yra?

Jei kalbėsime apie kokteilių purtykles, turime aiškiai pasakyti, kad rinkoje nėra vienos rūšies. Techninė ir estetinė evoliucija mums paliko tris pagrindinius tipus, panašius, bet tuo pačiu ir skirtingus. Viena vertus, Bostono purtyklė; kita vertus, panašesni vienas į kitą, Manheteno ir prancūzų purtyklės. Visi jie skirti tam pačiam tikslui: paruošti kokteilius.

Bet kuo jie panašūs ir kuo skiriasi? Pažiūrėkime, iš ko susideda kiekvienas iš jų!

  • Bostono „Shaker“: vienas iš labiausiai paplitusių. Jis susideda iš dviejų atskirų ir diferencijuotų dalių ar stiklų: vienas pagamintas iš plieno, kitas – iš stiklo, plieno ar plastiko. Jie sukabinami vakuume, kad sukeltų maišymą. Jo naudojimas reikalauja tam tikrų įgūdžių, kad nenaudojant akiniai netyčia atsiskirtų.
  • Manheteno purtyklė: Nuo Bostono jis skiriasi tuo, kad jį sudaro ne du stiklai, o tik vienas, paprastai pagamintas iš plieno. Žinoma, jis taip pat susideda iš dar dviejų dalių: dangtelio ir dangtelio. Dangtis uždaro stiklą ir jame yra filtras arba koštuvas. Tai yra po dangteliu, kuris atsidarys tik patiekiant kokteilį.
  • Prancūzijos purtyklė: struktūra panašesnė į Manheteno purtyklę. Jis susideda iš dviejų dalių: cilindrinio stiklo ir dangčio. Tai pats paprasčiausias iš visų ir paprasčiausias naudoti. Paprastai taip pat pigiausias. Ledui ir kitiems galimiems kietiems ingredientams filtruoti ar perkošti mums reikės pagalbinio koštuvo.

Kaip teisingai naudoti purtyklę?

Kratytuvo naudojimas, matyt, nesudėtingas. Mes pripildome ingredientų, kuriuos sumaišysime, purtome, tarsi žaisime marakas, ir viskas! Tiesą sakant, jei norime daryti viską teisingai, procesas yra ne toks teatriškas ir šiek tiek sudėtingesnis. Be kitų dalykų, turime atsižvelgti į tai, kaip ir kiek laiko purtyti purtyklę.

Abu veiksniai visų pirma priklausys nuo kokteilio, kurį ruošime paruošti. Be to, įtakos turės ir ledo ar kitų kietų ingredientų, pavyzdžiui, kiaušinio trynio, kiekis, kurį dedame į purtyklę. Norint tiksliai žinoti, kaip paruošti kiekvieną kokteilį, idealu yra gerai išstudijuoti atitinkamus receptus ir atkreipti dėmesį į ekspertus.

Kokius indus galiu naudoti su purtyklėmis?

Kratytuvas nėra suprantamas be pagalbinių indų, kurie padeda mušti, maišyti ar filtruoti kokteilio ingredientus. Toliau pateiktame sąraše pamatysime, kokie yra pagrindiniai aksesuarai, kuriuos turėtų turėti bet kuris barmenas – profesionalas ar mėgėjas. Be jų kokybiško kokteilio paruošimas bus praktiškai neįmanomas. Pažiūrėkime, kokie jie!

  • Skaitiklis: būtina įtraukti tikslų kiekvieno gėrimo, kuris yra mišinio dalis, kiekį. Be griežto matavimo kokteilis bus blogas …