Siaubo knygos: kas yra

Siaubo literatūra visada buvo kultūroje. Pasakojimai apie vaiduoklius ir demonus yra net religiniuose tekstuose, tokiuose kaip Biblija ar Koranas. Didieji monstrai, tokie kaip Drakula, Frankenšteinas ar Vilkolakis, amžinai gyveno mūsų košmaruose ir taip yra todėl, kad nėra nieko smagiau už gerą siaubo knygą.

Siaubas yra žanras, kuris niekada nepasiseka. Antgamtinės būtybės, įtemptos situacijos, tamsi ir grėsminga atmosfera bei personažai, kuriems gresia neišvengiamas likimas. Daugelis šių istorijų yra sukurtos mūsų pasaulyje, pažįstamose vietose, o tai padeda autoriui sukurti teroro jausmą.

Turinys

 • 1 Savaitinis informacinis biuletenis su geriausiais asmeninių finansų patarimais
 • du Svarbiausias
 • 3 Geriausios siaubo knygos rinkoje: mūsų rekomendacijos
  • 3.1 „Drakula“, klasiko Bramo Stokerio
  • 3.2 „Švytintis“, Stephenas Kingas, idealus drąsiausiems
  • 3.3 Joe Hillo „NOS4A2“ – geriausia siaubo knyga įtampos mėgėjams
  • 3.4 „Cthulhu“ skambutis, „HP Lovecraft“, mėgstamiausias didžiųjų skaitytojų
  • 3.5 IT, Stephenas Kingas, idealus drąsiausiems
 • 4 Pirkinių vadovas: viskas, ką turėtumėte žinoti apie siaubo knygas
 • 5 Pirkimo kriterijai
 • 6 Tęsti

Svarbiausias

 • Siaubo knygos visada buvo literatūros elito dalis. Nuo gotikos siaubo, dėl kurio atsirado šiuolaikinė siaubo literatūra, daugelis buvo autoriai, formavę žanrą taip, kaip mes jį žinome. Šiandien tai vis dar yra redakcinis reiškinys, nes teroras, labiau nei bet kuris kitas žanras, prisitaiko prie socialinės tikrovės.
 • Iš visų puikių siaubo knygų buvo sukurti filmai. Klasikinės pabaisos, tokios kaip Drakula, Frankenšteinas ar Daktaras Jekyllas, atsirado iš knygos puslapių ir pateko į kiną, tapo populiariosios kultūros dalimi.
 • Kaip skaitytojas, jūs tikrai turite savo pageidavimus, kai artėjate prie istorijos. „Siaubas“ turi daugybę subžanrų ir vampyrų knyga nebus tokia pati kaip knyga apie turtą. Prieš pasirinkdami kitą siaubo knygą, patikrinkite skaitytojų nuomones ir ieškokite atsiliepimų.

Geriausios siaubo knygos rinkoje: mūsų rekomendacijos

Pirmosios siaubo knygos, kaip mes jas žinome šiandien, pasirodė XVIII a. Frankenšteinas, Mary Shelley, laikoma pirmąja šiuolaikine siaubo knyga ir padėjo pamatus, koks būtų šis žanras. Norėdami padėti jums skaityti kitą kartą, mes pasirinkome perkamiausias 2021 m. Siaubo knygas.

 • Drakula, autorius Bramas Stokeris, klasika
 • Švytėjimas, Stephenas Kingas, idealus drąsiausiems
 • NOS4A2Joe Hillo geriausia siaubo knyga įtampos mėgėjams
 • Cthulhu skambutis, „HP Lovecraft“, mėgstamas puikių skaitytojų
 • PUNKTAS, Stephenas Kingas, idealus drąsiausiems

Drakula, autorius Bramas Stokeris, klasika

Drakula Tai nemirtingas Bramo Stokerio darbas. Prieš tapdama kino ikona, ši knyga jau pavertė vampyrą kolektyvinės vaizduotės legenda. Šiame romane meistriškai susintetinti giliausi žmogaus potraukiai ir jame nagrinėjamos tebegaliojančios temos: gyvenimas, mirtis, seksualumas ir kova tarp gėrio ir blogio.

Drakula pasakoja Jonathano ir Mina Harkerių istoriją, kurie kartu su profesoriumi Van Helsingu turi susidurti su demoniška būtybe, grasinančia juos visus sunaikinti. Grafas Drakula tai kruvinas žvėris, maitinantis gyvųjų sielą ir gadinantis juos nakties būtybėmis.

Švytėjimas, Stephenas Kingas, idealus drąsiausiems

Švytėjimas Tai vienas pagrindinių Stepheno Kingo karjeros kūrinių. Aštuntajame dešimtmetyje Stanley Kubriko genijaus nuvežtas į kiną, jis mus įtraukia į Torrance šeimos batus. Šeimos galva Jackas, turintis problemų dėl alkoholio ir skolų, priima žiemos sargo darbą „Overlook“ viešbutyje, pasiklydusiame Kolorado kalnuose.

Čia mažoji Danny, turinti spindesio dovaną, turi susidurti su vaiduokliais, kurie gyvena koridoriuose. „Overlook“ yra bloga vieta, kuri kaip voratinklis sulaiko gyvųjų sielas ir jomis minta. Šešis mėnesius izoliuota sniego, Torrance šeima turi patirti siaubą.

NOS4A2Joe Hillo geriausia siaubo knyga įtampos mėgėjams


NOS4A2


NOS4A2 yra jaudinantis romanas, kupinas antgamtinės įtampos, kurio naujasis teroro karalius Joe Hillas pradeda būti daugeliui kritikų. Nenuostabu, kad jis yra dabartinio siaubo karaliaus Stepheno Kingo jauniausias sūnus. Viktorija McQueen nėra panaši į kitus vaikus, jai sekasi rasti daiktus, neįmanomus dalykus, pamirštus ir pamestus.

Vieną dieną ji sužino, kad ji nėra vienintelė, galinti pereiti magišką tiltą į kitas dimensijas. Tarp jame gyvenančių žmonių yra tam tikras Charlesas Manxas, kuris nuo 1938 m. Pagrobė vaikus savo „Rolls Royce“ su įdomiu valstybiniu numeriu, kuriame parašyta NOS4A2 (Nosferatu). Automobilis, kuris veža vaikus į pramogų rojų, pavadintą „Christmasland“.

Cthulhu skambutis, „HP Lovecraft“, mėgstamas puikių skaitytojų

„HP Lovecraft“ įėjo į literatūros istoriją kaip vienas iš didžiųjų XX a. Fantazijos ir siaubo istorijos novatorių. Lovecraftas yra viena žymiausių ir kartu mįslingiausių figūrų literatūroje. Ankstyvas ir vienišas genialumas, naktinis gyvenimas ir kankinamas gyvenimas, jis yra kultinis rašytojas, turintis legioną ištikimų skaitytojų.

Cthulhu skambutis sukuria pamatus mitologijai, kuri taps žinoma kaip kosminis siaubas. Šiame trumpame romane mes pasakojame apie grynojo blogio būtybės Cthulhu, kuri valdė Žemės eonas prieš pirmojo žmogaus pasirodymą, pabudimą. Vienas žymiausių autoriaus kūrinių, kuris pagauna iki galo.

PUNKTAS, Stephenas Kingas, idealus drąsiausiems


Tai (geriausias pardavėjas)


PUNKTAS Tai patenka į Derio miestą, kur kas 26 metus nežinomas teroras žaloja ir žudo vaikus. Romano veikėjai – vaikų grupė, vadinama „Pralaimėjusiųjų klubu“ – bandys išsiaiškinti, kas nutiko per audrą nužudytam vieno iš jų broliui Georgie.

Tai labai platus romanas, pasakojamas dviem skirtingais laikotarpiais (veikėjų vaikystė ir pilnametystė). Romane pasakojama apie veikėjus ir jų kovą su Pennywise, keista būtybe, kuri įgauna giliausias kiekvieno vaiko baimes ir paprastai įgauna klouno pavidalą.

Pirkinių vadovas: viskas, ką turėtumėte žinoti apie siaubo knygas

Ar manote, kad siaubia tik vampyrai ir zombiai? Ar manote, kad nėra kitų autorių, išskyrus Stepheną Kingą ir HP Lovecraftą? Siaubo literatūra išgyvena vieną geriausių momentų, kasdien išleidžiamos ispanų ir užsienio autorių knygos, kurios patenka į perkamiausiųjų sąrašus. Toliau paaiškinsime keletą dalykų apie žanrą.

siaubo knygos

Siaubo romanas dažnai yra antgamtinio anglosaksų kilmės siaubo pasakojimo forma. (Šaltinis: Ivanas Krukas: 46649479 / 123rf.com)

Kas yra siaubo romanas?

Siaubo romanas yra romano rūšis, kuri yra įrėminta kaip epo ar pasakojimo pakopinis žanras. Siaubo romanai ugdo baimę ir visas su ja susijusias emocijas, kad sukeltų skaitytojui neramumus. Siaubo romanas yra vienas iš įprastų formatų, kuriame pristatomi naujieji gotikiniai siaubo romanai, nutolstantys nuo apysakos formato.

Siaubo literatūra, pasak JA Cuddono, siekia „supurtyti ir išgąsdinti skaitytoją, o gal sukelti pasipiktinimo ar bjaurasties jausmą“. Siaubo romanas sukuria paslaptingą ir siaubingą atmosferą. Siaubas gali būti antgamtiškas (vaiduokliai) arba ne. Dažnai centrinė siaubo pjesės grėsmė interpretuojama kaip visuomenės baimių metafora.

Kokios yra siaubo knygų savybės?

Siaubo romanas dažnai yra antgamtinio anglosaksų kilmės siaubo pasakojimo forma. Veikėjai beveik visada atstovauja antgamtinio ar mitologinio pasaulio figūroms (vampyrams, vilkolakiams, gamtos pabaisoms, vėlėms, demonams ar raganoms). Dvidešimtojo amžiaus teroras taip pat maitinamas mokslinės fantastikos elementais.

Norėdami sukurti skaitytojo baimės efektą, naudojama labai specifinė aplinka ir atmosfera.

Šiuolaikinėse siaubo knygose galime rasti tokių figūrų kaip ateivis ar kosmosas, branduolinė grėsmė, genetinės manipuliacijos ir net aplinkos taršos pavojai. Siaubo literatūroje dažniausiai nagrinėjami klausimai, jautrūs kiekvienos eros skaitytojui, todėl 50-ųjų dešimtmetyje siaubo darbai buvo skirti branduoliniam pavojui.

Istoriškai siaubo knygos baimę sukelia pikto antgamtinio elemento nutrūkimas vieno ar kelių paprastų veikėjų kasdienybėje. Šiais laikais šios žanro tendencijos po truputį lūžta, įskaitant daug mažiau konservatyvias eklektiškas schemas, romanai, kurių pagrindinis veikėjas buvo monstras.

Norėdami sukurti skaitytojo baimės efektą, naudojama labai specifinė aplinka ir atmosfera. Klasikinėje siaubo literatūroje šias aplinkas dažniausiai vaizduodavo nesvetingos vietos, kaip būtų Otranto pilisHorace’as Walpole’as arba Usherio namų nuopuolyjeautorius Edgaras Allanas Poe.

„Skaitymo metu skaitytojo siela yra pavaldi rašytojo valiai“.

Kiek siaubo literatūroje yra požanrų?

Siaubo literatūra turi begalę subžanrų. Tai „pasienio“ žanras, nes jis gali parodyti beveik bet kokio žanro ypatybes, kaip buvo įrodyta sprogus paranormaliems romanų romanams, Sutemos. Iš visų geriausiai žinomas paranormalaus siaubo žanras, kuriame klasika, pvz Drakula pateikė Bramas Stokeris.

Pateikiame keletą labiausiai siaubo literatūroje paplitusių žanrų:

 • Psichologinis teroras: Jų požiūris yra sutelktas į pagrindinį veikėją, kovojantį prieš nežinomas jėgas. Čia galime rasti tokių kūrinių kaip Mirusiųjų kostiumaspateikė Joe Hillas arba Vaiduokliaipateikė Peteris Straubas.
 • Serijiniai žudikai: Ribojantis su psichologine, randame „slasher“ – tai terminas, identifikuojantis romanus apie žmogžudystes ir žudikus, pvz., Avinėlių tylėjimasThomas Harris, PsichozėRobertas Blochas, arba Amerikos psichopateikė Bret Easton Ellis.
 • Kosminis siaubas: Ankstyvaisiais XX a. Metais, pasirodžius žurnalui minkštimas Keistos pasakos, iš vadinamojo kosminio siaubo „HP Lovecraft“ rankos gimė naujas žanras. Šiame subžanre religinės, antgamtinės ir mokslinės fantastikos elementai maišomi su nereikšmingumu …

Parašykite komentarą