Štai ko mes laukiame per televizorių

2021 metai televizorių pasaulyje žada būti nepaprastai įdomūs. Rimtai debiutuoja nauja apšvietimo technologija, OLED geriausi televizoriai taip pat gerokai pasikeitė. Štai ką didžiausi rinkos žaidėjai ruošia 2021 m. Taip pat atsakome į klausimą, ar verta pirkti televizorių dabar, o gal geriau palaukti kelis mėnesius naujų produktų.

MiniLED – revoliucija ar evoliucija?

Šiais metais CES Las Vegase vyko ne tradicine forma. Čia dažniausiai prodiuseriai parodo savo naujausius pasiekimus televizorių srityje. CES buvo virtuali, todėl dauguma spaudos konferencijų vyko internete ir plačiajai visuomenei buvo prieinamos daugiausia per „YouTube“.

Didžiausia šių metų naujovė neabejotinai yra „MiniLED“ technologija. Tiesa, pirmasis TCL televizorius, naudodamas šį sprendimą, pasirodė praėjusiais metais, tačiau dabar jis plačiau pateks į viršutinius ekranus ir tuos, kurie rodomi iš vidurinės viršutinės lentynos.

Kas yra „MiniLED“? Tai yra kitas LCD televizorių kūrimo etapas, geresnė daugelio zonų apšvietimo versija. Už matricos yra tūkstančiai labai mažų šviesos diodų. Dėl to vietoj 100–500 ekrano uždengimo zonų jų turime iki 3000. Tai leidžia pasiekti geresnį juodos spalvos lygį, geresnį kontrastą, efektyvesnį HDR efektą.

Rezultatas yra LCD geriausi televizoriai, kurie visais atžvilgiais gali konkuruoti su OLED technologija.

„Samsung“ siūlo daugiausiai „MiniLED“ televizorių. Tai bus 8K ir 4K ekranai, prieinami pavadinimu Neo QLED. Šių metų „Samsung“ ekranai bus pažymėti raide A (pernai – T, o 2021 m. – R). Pagrindinis televizorius bus „QN900A“. Televizorius bus galima įsigyti nuo 50 iki 85 colių, priklausomai nuo modelio.

LG taip pat išplės savo televizorių su ekranais su „MiniLED“ portfelį. Korėjos gamintojas vienu metu siūlys OLED ir QNED televizorius. Reikėtų tikėtis reikšmingo kokybinio šuolio kalbant apie aukščiausios kokybės LG LCD televizorių serijas. Žada būti labai įdomu, kaip susitvarkys IPS skydai, palaikomi kvantinių taškų ir „MiniLED“ technologijos.

TCL nepamiršta apie „MiniLED“ televizorius. Šiais metais prie pasiūlymo bus pridėti 3 modeliai. Pagrindinis pavyzdinis 85 colių „X925 Pro 8K“, mažesnis jo brolis „X925“ su mažiau zonų ir „C825 4K“.

Svarbu tai, kad šių metų TCL televizoriuose bus įrengtas HDMI 2.1. 2021 m. Žaidėjams toks svarbus HDMI 2.1 standartas bus plačiau prieinamas.

„MicroLED“ – ateities technologija pradeda būti reali

Kita įdomi technologija, sulaukusi svarbių pranešimų virtualioje „CES 2021“ mugėje, yra „MicroLED“. Čia mes susiduriame su dar mažesniais diodais ir jie tiesiogiai suformuoja ekraną. Kol kas gamintojų uždavinys yra gauti mažesnius atstumus tarp šviesos diodų ir tolesnį jų miniatiūrizavimą. Taigi ši technologija pirmiausia bus rodoma dideliuose ekranuose.

„Samsung“ jau keletą metų ją kuria verslo ekranuose „The Wall“. Tačiau šiais metais pasirodys pirmasis 110 colių „MicroLED“ televizorius. Antroje metų pusėje šie ekranai turėtų būti dar mažesni, tikrai pamatysime 98 colių televizorių, tačiau ir variantai iki 70 colių yra tikri.

Kaina bus dešimtys tūkstančių dolerių. Tačiau tai yra visiškai naujos ekrano technologijos pradžia.

Šiais metais „MicroLED“ ekranus taip pat išleis „Sony Professional“. Tačiau jie bus skirti griežtai verslui – statyti didelius ekranus viešbučiuose, konferencijų centruose, prekybos centruose ir kt.

Įdomu tai, kad „CrystalLED“ ekranai („Sony MicroLED“ rinkodaros pavadinimas) taip pat pateks į kino studijas, kur jie bus daug pažangesnė alternatyva žaliam ekranui.

OLED geriausi televizoriai padidėjo

OLED technologija visada buvo įkalnė, o „MiniLED“ ir „MicroLED“ dėka tai nebus lengviau. Ribotas televizorių dydis, palyginti aukštos kainos (įskaitant gamybą), sudegimo problemos ir mažas ryškumas yra pagrindiniai šių ekranų trūkumai. Laimei, „LG.Display“ nėra nenaudojamas, taip pat bando kuo geriau išnaudoti šią technologiją.

Didžiausia 2021 m. Naujovė yra 83 colių OLED 4K ekranų debiutas. Tokį televizorių pasiūlys tiek „LG“, tiek „Sony“. „LG“ atveju tai bus „CX“ serija, o „Sony A90J“.

Populiariausi OLED geriausi televizoriai taip pat turi būti šiek tiek ryškesni nei jų pirmtakai, tačiau vis dar nėra aišku, ar 1000 nitų barjeras bus viršytas HDR režimu.

Atrodo, kad ir proveržio produktas „LG OLED A1“, t. y. OLED televizorius su ne 120 Hz, bet 60 Hz matrica ir šiek tiek silpnesniu procesoriumi nei kiti „LG OLED 2021“ ekranai. Šis modelis turi būti tikrai prieinamas. Yra tikimybė, kad šių metų pabaigoje 48 ir 55 colių variantai kainuos mažiau nei 3000 -. Tačiau apskritai visi geriausi televizoriai šiais metais bus šiek tiek brangesni nei jų pirmtakai.

„Google TV“ – pagaliau eis į televizorius

Pakeitimai taip pat paveikė „Smart TV“ problemą. „LG“ televizoriuose „WebOS“ sistema buvo visiškai atnaujinta. Vietoj plytelių ekrano viršuje ir apačioje, visas pradinis ekranas turi būti visų TV funkcijų centras.

Be to, LG ketina licencijuoti savo sistemą – pirmiausia ji pateks į KONKA ir BLAUPUNKT ekranus JAV.

Kita vertus, „Sony“, TCL ir tikriausiai taip pat kiti „Android TV“ turintys televizorių gamintojai priims „Google TV“, t. Y. „Android TV 11.0“ su nauja „Google“ parengta grafine sąsaja. Šis debiutavo „Google TV 2021 Chromecast“.

Deja, kol kas nėra oficialios senesnių modelių atnaujinimo informacijos. Yra žinoma, kad TCL ekranai nuo 2021 metų gaus „Android 11“, tačiau nėra aišku, ar tai bus ir „Google TV“ sąsaja. Reikėtų tikėtis, kad vienu metu bus kuriamos dvi versijos – klasikinė „Android TV“ ir „Google TV“.

„Google TV“ pranašumas yra tai, kad daugiau dėmesio skiriama turiniui. Programos praranda savo svarbą, pabrėžiama greitesnė prieiga prie filmų ir serialų, neatsižvelgiant į tai, iš kurios transliacijos paslaugos jie ateina. Tai svarbu fragmentiškumui, kuris įvyko VOD paslaugų pasaulyje.

Ar verta laukti 2021 metų televizorių?

Pirmosiomis sausio dienomis susipažinome su tokių kompanijų kaip LG, „Panasonic“, „Samsung“, „Sony“ ir TCL pasiūlymu. „Philips“ televizorių pranešimas pasirodys mėnesio pabaigoje. „Panasonic“ atveju mes žinome tik aukščiausio modelio „JZ2000“ detales, kurios, išskyrus „HDMI 2.1“, neišsiskiria ypač gerai, palyginti su praėjusių metų modeliu. Tai vis dar tvarkingas ekranas, iš „Smart TV“ pusės nesiūlantis daug.

Nėra kalbos apie revoliuciją rinkoje, kažką nepaprasto, novatoriško. „MiniLED“ yra kitas televizorių kūrimo etapas. Be abejo, nebus ir didesnių pertvarkymų. „Samsung“ groja pirmuoju smuiku pagal vertę ir vertę, po jo seka LG. Dėl didelės paklausos Kinijoje ir Jungtinėse Valstijose TCL taip pat turi tvirtą poziciją pasaulyje. Nors „Sony“ siūlo tokius hitus kaip „XH90“, jis vis dar yra aukščiausios klasės televizorių sinonimas. Taip pat ir toliau stebėsime aršią daugelio prekės ženklų konkurenciją pigių televizijų rinkoje.

Dėl pandemijos, srautinių paslaugų stiprumo ir pasikeitusių įpročių, susijusių su vaizdo turinio vartojimu, išaugo televizorių paklausa. Mes norime žiūrėti filmus ir serialus dideliuose ekranuose, norime žaisti dideliuose televizoriuose. Gamintojai bandys tuo pasinaudoti, todėl tikėkitės šiek tiek didesnių kainų. Dabartiniai dolerio ir euro kursai taip pat yra nepalankūs Lenkijoje.

Ar verta laukti 2021 metų televizorių? Jei jus domina naujausias geriausias modelis, tikrai verta palaukti, tačiau turite atsižvelgti į daug didesnę kainą nei šiuo metu išparduoti geriausi geriausi televizoriai nuo 2021 m. Šis kokybės padidėjimas paprastam vartotojui vargu ar bus toks didelis, kad pirkimą reikėtų atidėti. Tikrai verta laukti „Sony“ OLED su HDMI 2.1, jei jums patinka šis prekės ženklas ir norite įsigyti OLED ekraną. Taip pat verta susilaikyti, jei norite įsigyti didelį OLED televizorių.

Asmeniškai aš labiausiai laukiu „Samsung“ naujų „Neo QLED“ ekranų ir pigaus OLED televizoriaus „LG A1“. Manau, kad „Sony X90J“ su „Google TV“ taip pat gali būti įdomus pasiūlymas.