Šunų širdies liga (DCM) Lin

2021 m. Maisto ir vaistų administracija išleido ataskaitą, kurioje įvardijo 16 šunų maisto prekių ženklų, kurie buvo susieti su šunų dilatacinės kardiomiopatijos arba DCM atvejais. Šis šunų maistas pirmiausia buvo pažymėtas „be grūdų“, o tai buvo auganti šunų savininkų tendencija. Ataskaita sukėlė diskusiją, ar dietos be grūdų yra naudingos ar kenksmingos šunims, ir daugelis savininkų savo augintinius vėl pakeitė tradicinėmis dietomis.

Jei maitinote savo šunį dieta be grūdų ir nerimaujate, kad jam galėjo kilti pavojus susirgti DCM, skaitykite toliau. Išsiaiškinsime viską, ką reikia žinoti apie DCM, kokie prekės ženklai ir ingredientai buvo susieti, ką mes iki šiol sužinojome apie rizikos veiksnius.

Pradėkime nuo įmonių. FDA ataskaitoje šie 16 šunų maisto prekių ženklų įvardijami kaip susiję su mažiausiai 10 DCM atvejų:

Ar tai reiškia, kad turėtumėte pakeisti prekės ženklą? FDA teigia, kad visi turėtų pasikonsultuoti su savo veterinarijos gydytoju, kad gautų patarimų, kokį maistą vartoti, o tai reiškia, kad FDA nesako perjungti. Mūsų asmeninė rekomendacija, kol bus surinkta daugiau informacijos, yra naudoti grūdų veislę prekės ženklo, kurį šiuo metu naudoja jūsų šuo (nebent jūsų šuo turi alergiją paprastiems grūdams). Pavyzdžiui, aš šeriau savo šunį grūdų neturinčia Frommo formule. Atsižvelgdamas į šį tyrimą, aš lėtai perėjau ją į grūdų Frommo formulę.

Taip pat rekomenduojama vengti šunų maisto, kur žirniai ir (arba) lęšiai yra pagrindinis ingredientas, nes jie buvo dažnas ingredientas tarp praneštų atvejų.

„Woof Whiskers“ komanda neseniai baigė tyrimą, kuriame daugiausia dėmesio buvo skiriama šunų ėdalo sąnaudoms. Vienas įdomiausių radinių buvo tas faktas šunų savininkai mišiniams be grūdų išleidžia 44% daugiau nei grūdai. Ar, turėdami DCM naujienas, visi galvoja, ar gamintojai sumažins formules be grūdų? Ar sumažės grūdų be grūdų kaina? Bus labai įdomu pamatyti, kaip aukštesnė rinkos dalis reaguoja savo formulėmis ir reklama.

Be paties maisto, jūsų šuns DNR taip pat vaidina svarbų vaidmenį. Didesnės veislės šunys yra labiau linkę į DCM nei mažos veislės. Pasak FDA, šios veislės turi daugiausiai praneštų DCM atvejų:

Jei jūsų šuo yra grynaveislis arba sumaišytas su bet kuria iš šių veislių, turėtumėte būti ypač atsargūs dėl DCM požymių ir simptomų. Tačiau bet kuri veislė vis dar gali sukurti DCM su tinkamais aplinkos veiksniais.

Jei nesate tikri dėl savo šuns protėvių, kaip dažnai būna gelbėjimo šunims, šuns DNR tyrimas jums ir jūsų veterinarui yra labai naudingas nustatant, kurioms paveldimoms sąlygoms jūsų šuo gali grėsti. Apsvarstykite, ar tai padaryta parenkant tinkamą šuns veislės dietą.

Ką tu turi žinoti

Kas yra DCM?

Išsiplėtusi kardiomiopatija arba DCM yra tam tikra širdies liga, kuri paveikia širdies raumenį ir gali pasireikšti tiek žmonėms, tiek šunims. Dėl to sumažėja širdies gebėjimas pumpuoti kraują per kraujagyslių sistemą. Nėra vienos nustatytos šunų DCM priežasties, o galima eilė galimų veiksnių, įskaitant genetinį polinkį, mitybos trūkumus ir infekciją. Kai kurioms didelėms veislėms yra didesnė rizika susirgti DCM, o taurino ir karnitino trūkumai buvo susiję su šia liga.

Kokie yra šunų DCM simptomai?

Yra keli simptomai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį, jei nerimaujate, kad jūsų šuo gali sirgti DCM. Jie įtraukia:

  • Silpnumas ir (arba) alpimas
  • Apetito praradimas
  • Blyškios dantenos
  • Kosulys ar pasunkėjęs kvėpavimas
  • Padidėjęs širdies ritmas ir aritmija
  • Išsiplėtęs pilvas

Kaip gydoma DCM?

Jei jūsų šuo DCM išsivysto dėl dietos be grūdų, pirmas žingsnis yra pakeisti šunį į kitokio tipo maistą. Jums taip pat gali tekti pradėti duoti šuniui taurino papildų, jei jūsų veterinaras nustato, kad yra trūkumas. Papildomas gydymas priklauso nuo stadijos ir simptomų, tačiau gali apimti skysčių nutekėjimą, diuretikus ir vaistus. Turėtumėte kreiptis į kardiologą; paprašykite veterinarijos gydytojo siuntimo.

Ar mano šuniui kyla pavojus susirgti DCM?

Jei esate kaip ir dauguma šunų tėvų, jūsų augintinio sveikata yra vienas iš didžiausių rūpesčių – galbūt labiau nei jūsų pačių! Natūralu girdėti naujienas apie DCM atvejus ir akimirksniu nerimauti dėl šuns rizikos susirgti.

Kol kas atrodo, kad yra trys pagrindiniai veiksniai, susiję su DCM atvejų skaičiaus augimu: šunų maisto prekės ženklas, ingredientai ir veislė. Jei jūsų šuo atitinka vieną ar kelis rizikos veiksnius, tikrai turėtumėte pranešti apie bet kokius įtartinus simptomus savo veterinarijos gydytojui, tačiau tai nereiškia, kad jūsų šuo kada nors sirgs DCM. Taip pat svarbu nepamiršti, kad jūsų šuo gali išsivystyti DCM net nelaikydamas didele ligos rizika.

Kokių ingredientų turėčiau vengti šuns šerti, kad sumažintumėte DCM riziką?

Kadangi šunų maistą sudaro daug ingredientų, sunku susiaurinti, kurios konkrečios sudedamosios dalys gali sukelti šiuos DCM atvejus. Apskritai FDA mano, kad šunų maistas, pažymėtas „be grūdų“, kelia didžiausią riziką. Juose dažnai būna neįprastai daug ankštinių augalų, tokių kaip žirniai ar lęšiai, bulvės ir saldžiosios bulvės.

Kuokštės taip pat pažymi, kad daugelyje susijusių maisto produktų ir dietų yra „egzotiškų“ ingredientų. Tai apima kengūrą, ėriuką, avinžirnius ir lašišas. Universitetas siūlo laikytis maisto produktų su tradiciškesniais, patikrintais ir patikimais ingredientais, tokiais kaip vištiena ir jautiena, kol bus atlikta daugiau tyrimų.

Ar šunų maistas be grūdų yra saugus?

Jei jūsų augintinis laikosi dietos be grūdų, tačiau neparodė DCM požymių, galite pagalvoti, ar saugu ir toliau šerti savo šunį be grūdų šunų maisto prekės ženklu, ar turėtumėte grįžti prie tradicinės dietos. Remiantis tolesne „Tufts“ analize, dauguma šunų gali saugiai valgyti dietą be grūdų ir niekada nesukurti DCM. Tai sakant, yra mažai įrodymų, kad vidutiniai sveiki šunys gauna bet kokią naudą iš dietos be grūdų.

Jei jūsų šuo neturi alergijos ar sveikatos sutrikimų, dėl kurių jie negali valgyti grūdų, pasitarkite su savo veterinaru apie geriausią elgesio būdą. Tuftsas rekomenduoja laikytis tradicinės dietos su grūdais, kol bus atlikta daugiau tyrimų. Tačiau dienos pabaigoje jūs ir jūsų veterinaras nusprendžia, kokia mitybos rūšis suteikia jūsų augintiniui geriausias ilgo, laimingo ir sveiko gyvenimo galimybes.