Suprasti naminių gyvūnėlių ėdalo etiketes

Galbūt niekada nesustojote galvoti apie tai, kas parašyta visame jūsų augintinio maisto maiše – tikrai įmonė gali laisvai vadinti savo produktą kuo tik nori, tiesa?

Tiesą sakant, didžioji dalis to, kas yra jūsų naminių gyvūnėlių ėdalo maišelyje, yra labai reglamentuota, kad jūsų neklaidintų. Viskas, pradedant naminių gyvūnėlių ėdalo pavadinimu, baigiant ingredientų sąrašu, atitinka keletą skirtingų teisinių reikalavimų ir taisyklių. Yra du pagrindiniai reikalavimų šaltiniai – federaliniu lygmeniu FDA (Maisto ir vaistų administracija) turi tam tikrus standartus, o valstybiniu lygiu dauguma valstybių priėmė nevyriausybinės grupės pasiūlytus reglamentus.
Amerikos pašarų kontrolės pareigūnų asociacija (AAFCO).

Pasinerkime į naminių gyvūnėlių ėdalo ženklinimo reikalavimus, kad galėtumėte daugiau suprasti, kuo šeriate savo šunį!

Naminių gyvūnėlių ėdalo produkto pavadinimo taisyklės

Kai norėjote pirkti naminių gyvūnėlių ėdalą, produkto pavadinimas greičiausiai vaidino svarbų vaidmenį priimant sprendimus, net jei tuo metu to nesuvokėte. Gal nusipirkote šunų maistą pavadinimu „Lašišos receptas“ – bet ar patikrinote, kiek lašišos jame yra? Ar žinojai, ar bet koks lašiša netgi buvo naudojama?

Laimei, dėl to tikrai nereikia jaudintis AAFCO turi 4 taisykles, susijusias su naminių gyvūnėlių ėdalo pavadinimu, kad būtų išvengta vartotojų klaidinimo.

1. 95% taisyklė

95% taisyklė sako, kad norint, kad naminių gyvūnėlių ėdalas turėtų paprastą pavadinimą, pvz., „Vištiena šunims“ arba „Tunų kačių maistas“, mažiausiai 95% maisto (matuojant pagal svorį) turi būti pavadinimo sudedamoji dalis (vištiena arba tunas aukščiau), neskaičiuojant drėgmės kiekio. Apskaičiuojant pridėto vandens kiekį, įvardytas ingredientas vis tiek turi būti 70% ar daugiau produkto.

95% taisyklė taip pat gali būti taikoma keliems ingredientams, pavyzdžiui, „Elnienos ir bulvių šunų maistas“ turėtų sudaryti abu ingredientus, sudarančius 95% svorio. Be to, įvardyti ingredientai turi būti pavadinti tvarka pagal jų bendrą svorį – taigi ankstesniame pavyzdyje elniena turi būti naudojama daugiau svorio nei bulvės.

Apskritai, atrodo, kad 95% taisyklė nėra dažnai taikoma, nes sunku pateikti visiškai subalansuotą mitybą, kai 95% svorio sudaro tik vienas ar du ingredientai. Vietoj to, daugumai naminių gyvūnėlių ėdalų taikoma ši taisyklė.

2. 25% taisyklė arba „Vakarienė“ taisyklė

Toliau turime 25% taisyklę. 25% taisyklė yra tokia pati kaip 95% taisyklė, tačiau, žinoma, ingredientų minimumas yra tik 25% maisto svorio.

Kai maistas patenka į 25% taisyklę, jis nebegali savęs vadinti „Vištienos šunų maistu“. Vietoje pavadinimo turi būti nurodytas kvalifikacinis terminas, pvz., „Vištienos vakarienės šunų maistas“, „Jautienos ir žaliųjų pupelių receptas“ arba „Elnienos receptas“. Atrodo, kad dauguma naminių gyvūnėlių ėdalo patenka į šį 25–94% intervalą, todėl pavadinime beveik visada pamatysite tokį apibūdinamąjį apibūdinimą.

Kadangi minimalus reikalavimas yra tik 25% masės, gali būti, kad šiais atvejais įvardyti ingredientai nėra pirmasis ar net antrasis ingredientų sąraše. Remiantis mano analize, tai praktiškai visada yra pirmasis ingredientas, nurodytas, kai jam taikoma ši taisyklė, tačiau gerai dar kartą patikrinti, nes to nereikia.

sekmadienio vištienos vakarienės šunų maistas

Kai šiuose pavadinimuose nurodoma daugiau nei viena sudedamoji dalis, jie vis tiek turi būti tvarkingi pagal svorį, o antrasis ingredientas turi sudaryti ne mažiau kaip 3% maisto produkto svorio.

3. 3% taisyklė arba „With“ taisyklė

Štai kur, mano manymu, viskas pradeda tamsėti ir galbūt klaidinti. Norint, kad naminių gyvūnėlių ėdalas būtų įtrauktas kaip „su“ kai kuriais ingredientais, to ingrediento turi būti tik 3%.

Pvz., Naminių gyvūnėlių ėdale gali būti tik 3% vištienos, kad būtų galima pavadinti „šunų maistas su vištiena“.

Norint dar labiau pabrėžti, kaip atsargiai reikia elgtis skaitant etiketę, „Elnienos šunų maistas“ turėtų turėti 95% elnienos, o „Šunų maistas su elniena“ – tik 3 proc.

Pažvelkime, kokia šiurpi gali būti taisyklė „su“. Pažvelkite į šią šunų maisto etiketę ir pažiūrėkite, ką pastebite – „Iams ProActive Health With Beef & Rice“.

iams su jautienos ir ryžių šunų maistu

Panašu, kad šiame šunų ėdale pirmiausia yra daug jautienos! Jis pavadintas „su jautiena ir ryžiais“, o jautiena yra vienintelė mėsa, rodoma ant maišelio. Etiketėje taip pat nurodoma: „Nr. 1 ingredientas yra aukščiausios kokybės baltymai“ – tiesa, tai nėra labai specifiška? Pažvelkime į ingredientų sąrašą …

Vištienos, maltų viso grūdo kukurūzų, maltų viso grūdo sorgų, vištienos šalutinio maisto patiekalas, Jautiena, Alaus daryklos ryžiai, Džiovintų runkelių minkštimas, Natūralus skonis, vištienos riebalai (konservuoti su maišytais tokoferoliais), džiovintų kiaušinių produktai, kalio chloridas, karamelės spalva, druska, linų sėmenys, L-lizino monohidrochloridas, cholino chloridas, kalcio karbonatas, Morkos, Pomidorai, fruktooligosacharidai, špinatai, žali žirniai, mineralai (geležies sulfatas, cinko oksidas, natrio selenitas, mangano sulfatas, vario sulfatas, mangano oksidas, kalio jodidas), vitaminai (vitamino E papildas, askorbo rūgštis, kalcio pantotenatas) Biotinas, tiamino mononitratas (vitamino B1 šaltinis), vitamino B12 papildas, niacinas, riboflavino priedas (vitamino B2 šaltinis), inozitolis, piridoksino hidrochloridas (vitamino B6 šaltinis), vitamino D3 papildas, folio rūgštis), džiovintos alaus mielės, Dl -Metioninas, džiovinti obuolių kukurūzai, L-triptofanas, mišrūs tokoferoliai, L-karnitinas, džiovinti mėlynių kukurūzai, rozmarinų ekstraktas.

Jautiena yra 5 ingredientas, o ryžiai – 6 ingredientas! Iš esmės tai yra vištienos ir kukurūzų mišinys šunims, parduodamas kaip „su jautiena ir ryžiais“.

Taip pat įdomu, kiek morkos yra ingredientų sąraše, tačiau jos pavaizduotos ant maišelio. Tai puikus pavyzdys, kaip įmonės gali klaidinti, laikydamosi reguliavimo sistemos.

4. Skonio taisyklė

Paskutinė ir galbūt labiausiai nuvilianti iš visų – „Skonio taisyklė“.

Naminių gyvūnėlių ėdalą galite vadinti jautienos skoniu, net jei ingredientuose nėra jautienos. Gyvūnui jis turi būti tik jautienos skonio.

Teisingai, jei jūs galite apgauti naminį gyvūną, manydami, kad naminių gyvūnėlių maistas naudoja nurodytą ingredientą (matyt, tai galima išbandyti su šunimis, mokytais, pavyzdžiui, labiau mėgti jautieną nei vištieną), tuomet galite paskambinti naminių gyvūnėlių ėdalu kokio tik norite skonio. .

Štai pavyzdys –
Kilmė Suaugusiųjų pilnas maistas ant grotelių keptas kepsnys ir daržovių skonis.

veislinis suaugusiųjų šunų maisto kepsnių skonis

Čia matome, kad „Ant grotelių keptas kepsnys ir daržovių skonis“ yra šunų maisto pavadinimas. Pažvelkime į ingredientus.

Malti viso grūdo kukurūzų, mėsos ir kaulų miltai (kalcio šaltinis), kukurūzų glitimo miltai, gyvūniniai riebalai (Omega 6 šaltinis) [Preserved With Bha & Citric Acid]), Sojų pupelių patiekalai, natūralus kvapas, šalutinis vištienos patiekalas, džiovinta paprastojo runkelių minkštimas, malti viso grūdo kviečiai, druska, kalio chloridas, aludarių ryžiai, cholino chloridas, Natūralus kepto kepsnio skonis, Džiovinti žirniai, Kalcio karbonatas, cinko sulfatas, Dl-metioninas, vitamino E papildas, niacinas [Vitamin B3], Biotinas, Džiovintos morkos, L-triptofanas, Bha ir citrinų rūgštis (konservantas), mėlyna 2, geltona 5, geltona 6, D-kalcio pantotenatas [Source Of Vitamin B5], Riboflavino priedas [Vitamin B2], Raudonas 40, Piridoksino hidrochloridas [Vitamin B6], Vario sulfatas, natrio selenitas, kalio jodidas, vitamino A papildas, tiamino mononitratas [Vitamin B1], Vitamino B12 papildas, vitamino D3 papildas, folio rūgštis.

Mes galime pastebėti, kad šiame šunų maiste iš tikrųjų nebuvo naudojamas tikras kepsnys, nepaisant filė kepsnio, pavaizduoto ant maišelio. Žirniai ir morkos beveik nenaudojami, tačiau taip pat atrodo ant maišelio.

Tai paskutinė naminių gyvūnėlių ėdalo „įvardijimo“ taisyklė ir ji tikrai parodo, kaip svarbu sudedamųjų dalių sąrašas priimant pagrįstą sprendimą, kuo maitinti savo augintinius. Dabar pažvelkime į tai, kaip reguliuojami ingredientų sąrašai.

Sudedamųjų dalių sąrašo reikalavimai

Kalbant apie vis svarbų ingredientų sąrašą, pirmiausia reikia, kad jie būtų nurodyti ant pakuotės! Kitas svarbus dalykas yra tas visi ingredientai turi būti išvardyti atsižvelgiant į jų svorį, nes jie pridedami prie formulės.

šunų maisto ingredientų sąrašas
Ingredientai ant maišelio dažnai būna labai maži ir sunkiai įskaitomi!

Dėl svorio reikalavimo daiktai, kuriuose yra daugiau drėgmės, pavyzdžiui, mėsa, dėl to dažnai bus anksčiau. Neapdorotos mėsos svoris gali būti iki 75% vandens. Dėl to jūs galite suvokti, kiek baltymų iš tikrųjų gaunama iš mėsos šaltinių, tačiau nėra jokio realaus būdo.

Įsigilinę į ingredientų sąrašą pateksite į daugelį mineralų / priedų / chemikalų, kurie greičiausiai suklaidins. Visi šunų maisto ingredientai turi būti „paprastai pripažinti kaip saugūs“ arba patvirtinti maisto priedai, kad jų būtų bet kuriame naminių gyvūnėlių maiste.

Ieškote išsamesnės informacijos ir analizės apie šunų maisto ingredientus? Peržiūrėkite mūsų naujausią šunų maisto analizės puslapį!

Garantuota analizė

Garantuota naminių gyvūnėlių ėdalo analizė paprastai nurodo garantuotą baltymų ir riebalų minimumą bei maksimalų skaidulų ir drėgmės kiekį. Gamintojai į savo garantuotą analizę gali įtraukti kitus matavimus, tokius kaip pelenų kiekis, vitaminų kiekis, omega riebalų kiekis ir kt.

naminių gyvūnėlių ėdalo analizė

Garantuota analizė pateikiama kaip „paduota“, tiksliai nurodant, kaip ji supakuota į maišelį. Drėgmės lygis taip smarkiai skiriasi, todėl gali būti labai sunku palyginti įvairių naminių gyvūnėlių ėdalo maistines medžiagas, ypač lyginant sausą su šlapia.

Sausosios medžiagos pagrindas

Norėdami susidoroti su drėgmės kiekio skirtumais, turite atlikti savo skaičiavimus, kad gautumėte daiktus pagal „sausųjų medžiagų“ pagrindą (pastaba: visuose mūsų šunų ėdalo apžvalgose naudojamas sausųjų medžiagų pagrindas maisto palyginimui). Norėdami apskaičiuoti sausosios medžiagos kiekį, formulė yra „Garantuotos analizės% / (100 – drėgmės%) ​​analizė. Pažvelkime į tai, palygindami drėgną ir sausą šunų maistą – mėlynojo buivolo šlapio vištienos receptą ir mėlynojo buivolo sauso vištienos receptą.

Šunų maistas Garantuotas analizės baltymas Garantuota riebalų analizė Garantuota analizės drėgmė Sausosios medžiagos baltymai Sausosios medžiagos riebalai
Mėlynojo buivolo šlapio vištienos receptas 8,5% 5,5% 78% 38,6% 25%
„Blue Buffalo“ sausos vištienos receptas 24% 14% 10% 26,6% 15,5%

„Kaip maitinamas“ atrodo, kad sausame šunų ėdale yra daug daugiau baltymų, bet kas nutinka, kai atsižvelgiame į drėgmės kiekį ir viską paverčiame sausųjų medžiagų pagrindu? Iš tikrųjų drėgname šunų maiste buvo daug daugiau baltymų ir riebalų, bet skardinėse tiesiog buvo daug drėgmės, nes gerai, kad drėgna.

Drėgmės lygis gali būti ypač svarbus atskirai, žiūrint į drėgną naminių gyvūnėlių maistą. Pagal AAFCO taisykles, šlapiame naminių gyvūnėlių maiste drėgnumas gali būti ne didesnis kaip 78%, kitaip jis turi būti pavadintas „padaže“, „padaže“ ar „troškinyje“. Palyginkite drėgną maistą su 75% drėgmės ir 85% drėgmės, kad maiste, kuriame yra 75% drėgmės, yra 25% sausosios medžiagos, o maiste, kuriame yra 85% drėgmės, yra tik 15% sausųjų medžiagų.

Didesnio drėgnumo maistas gali būti pigesnis, nes jame yra daug daugiau vandens ir šiuo atveju beveik perpus mažiau faktinio kieto maisto!

Mitybos pakankamumo pareiškimas

Ar žinote, ar jūsų augintinis …