Televizorius su suderintu skydeliu

2017 metais pasaulinėje imtuvų rinkoje pasirodė QLED – geriausi televizoriai, pagrįsti vadinamaisiais kvantinis taškas. Korėjos bendrovės naudojama „Quantum Dot“ (kvantinio taško) technologija jau įdiegta kitų gamintojų televizoriuose. Nepaisant to, būtent „Samsung“ dėka produktai su „QLED TV“ logotipu tvirtai įsitvirtino viso pasaulio vartotojų galvose.

Pirmoji kompanija, kuri masiškai naudoja kvantinių taškų tirpalą televizoriuose, yra „Sony“ – 2013 m. KDL-55W905 modelyje. Tik vienerius metus japonų koncernas bendradarbiavo su „QD Vision“, turėjusiu „Color IQ“ prekės ženklą, ir tada sukūrė savo fosforo technologiją, kuri turėjo didelę įtaką įvairiausioms spalvoms.

2015 metais rinkoje pasirodė „Samsung“ geriausi televizoriai, pažymėti SUHD, su vadinamuoju nanokristalai (tai yra alternatyvus kvantinio taško pavadinimas). Iš viso bendrovė dvejus metus naudojo nanokristalų nomenklatūrą, kad nuo 2017 m. Pagaliau pažymėtų savo produktus kaip QLED. Pasak „Samsung“ atstovų, šiuo metu mes susiduriame su kita, pažangiausia šios technologijos versija. Daugeliui ši Korėjos bendrovės naudojama keturių raidžių santrumpa yra pernelyg panaši į OLED.

Kai kurie vartotojai šiuos du sprendimus tapatina, matydami juos kaip vieną technologiją. Niekas negali būti blogiau. Atkreipkite dėmesį, kad QLED nėra laikoma technologija, o greičiau rinkodaros terminu. OLED turi organinio šviesą skleidžiančio diodo matricą; QLED, naudojamas skydelis paprastai vadinamas LCD (nors man tinkamesnis pavadinimas yra LED – patobulinta tipiško LCD ekrano versija), nes jis turi šviesos diodų apšvietimą, praturtintą vadinamojo sluoksnio sluoksniu. kvantiniai taškai. Jų veikimo mechanizmas bus aprašytas vėliau tekste.

Negaliu nesusidaryti įspūdžio, kad „Samsung“ atliko 100% puikų rinkodaros darbą, suteikdama tokį panašų, tačiau skirtingą ir pateisinamą pavadinimą konkuruojančiai OLED technologijai, kuri per pastaruosius 4 metus sulaukė didelio populiarumo. Kodėl? Jei norėtume būti tikslūs, pirmas yra pavadinimas QD-LED (Quantum Dot Light Emitting Diode). Tačiau palikime mano diskusijas nuošalyje.

Kvantinių taškų mechanizmą galima pamatyti Varšuvos „Koperniko“ centre 2016–2017 m. Pateiktame „Samsung“ televizoriaus eksponate, suskirstytame į pagrindinius veiksnius, gamintojas žingsnis po žingsnio pateikė rodomo vaizdo kūrimo proceso žingsnius. Kvantinį tašką paprasčiausiai galima apibūdinti kaip mikroskopinius kristalus, kurie pradeda švytėti veikiami atitinkamo lygio UV energijos. Tokiu būdu gaunama šviesa priklauso nuo kristalų dydžio.

Praktiškai apšvietimo skydelyje naudojami mėlyni LED diodai, kurie, skleisdami šviesą, turi prasiskverbti į kvantinių taškų sluoksnį. Tokiu būdu absorbcijos metu suaktyvėja kristalai, dėl kurių galiausiai gaunamos trys spalvos: mėlyna, žalia ir raudona (trijų spalvų mišinys žmogaus akiai matomas kaip balta šviesa). Kitas žingsnis yra įvairių tipų filtrai, kur vyksta tolesnė gautos šviesos apdorojimo dalis, kuri atsiduria matricoje, užpildytoje pikseliais (kiekviename pikselyje yra trys pikseliai, kuriuose yra pagrindinės RBG spalvos). Imtuvo elektronika valdo taškus blokuodama arba perduodama pasirinktos gautos baltos šviesos komponento spalvą.

Kvantinio taško naudojimo pranašumai yra labai didelio ryškumo, didelio sodrumo ir geresnio spalvų atkūrimo vaizdo paletėje gavimas, o tai kartu su HDR ir UHD suteikia labai malonų efektą žmogaus akiai. Šiuo metu reikėtų grįžti prie garsiojo OLED vs. QLED. Kaip matote, šiuose dviejuose modeliuose naudojami visiškai skirtingi sprendimai. Jie stovi viena kitai priešingoje plokštumoje: OLED yra tobulas juodas, QLED – sensacingas ryškumas.

Verta paminėti, kad „Samsung“ nėra vienintelis „QLED“ televizorių gamintojas. Šiuo metu Lenkijos rinkoje X2 modelį galime įsigyti iš Kinijos TCL koncerno. Kita vertus, „Samsung“ portfelyje verta atkreipti dėmesį į „Q9F“ ir „Q8DN“ modelius su tiesioginiu LED apšvietimu su vietiniu pritemdymu. Įdomu tai, kad 2017 m. Buvo įkurtas QLED aljansas, kuris, be kitų, apima „Samsung“, „TCL“ ir „Hisense“ yra trys korporacijos iš penkių geriausių bendrovių, galinčių pasigirti didžiausiais pasauliniais televizorių pardavimais.

Remiantis Aljanso forume pateiktais duomenimis, numatomi QLED (įvairių gamintojų) pardavimai 2018 m. Turėtų sudaryti apie 18 milijonų vienetų. Kai kuriuose „Korea Herald“ ir „DigiTimes“ interneto leidiniuose, susijusiuose su „QLED TV Samsung“, deja, yra prieštaringos informacijos apie pardavimų lygį 2018 m., T. Y. 1,5 arba 3,5 – 4 mln. Tačiau sunku susieti faktus su minėtais duomenimis, nes nėra tikslios informacijos apie tai, kur analizė buvo atlikta: ar ji yra pasaulinė, ar regioninė, ar lokali. Vienas dalykas yra tikras: „Samsung Quantum Dot“ neabejotinai užfiksuoja labai padorius rezultatus.

Subjektyviai vertindami imtuvus su kvantiniu tašku, juos galima apibendrinti kaip televizorius su suderintu LED ekranu. Šiuo atveju turiu pripažinti, kad „Samsung“ naudojama modifikacija teigiamai veikia vaizdo kokybę. Nepaisant to, kiekvienas vartotojas turi atsakyti į klausimą, ar šis derinimas yra vertas kainos, nes „Samsung“ QLED geriausi televizoriai, pvz., 55 skambučių dydžio, kainuoja, priklausomai nuo modelio: 10 tūkst. 9 tūkst. – (Q9F). – (Q8FDNA), 7,5 tūkst. – (Q7F), 6 tūkst. – (Q6F).