Yra daug įvairių išvaržų tipų. Kirkšnies išvarža yra tada, kai kirkšnies srityje atsiranda audinių išsikišimas ar išsikišimas. Jie atsiranda kirkšnies kanale ir gali plisti į kapšelį vyrams.

Kirkšnies kanalas eina per pilvo sieną ir yra praėjimas iš pilvo į lytinius organus. Žmonės turi du kirkšnies kanalus, po vieną abiejose apatinės pilvo pusėse.

Pilvas apibrėžiamas kaip sritis tarp krūtinės ir klubų. Apatinė pilvo siena yra kirkšnies sritis, plačiau žinoma kaip kirkšnis.

Dažnai išsipūtimai yra kūno riebalai arba plonosios žarnos dalis, atsirandanti per susilpnėjusią apatinės pilvo sienelės dalį.

Greiti faktai apie tiesiogines ir netiesiogines kirkšnies išvaržas:

Štai keletas pagrindinių dalykų apie išvaržas. Daugiau informacijos ir papildomos informacijos rasite pagrindiniame straipsnyje.

 • Abiejų simptomų yra kirkšnies skausmas, kuris gali būti stiprus.
 • Tiesiogines kirkšnies išvaržas dažnai sukelia su amžiumi susijęs stresas ir susilpnėję kirkšnies kanalo raumenys.
 • Netiesiogines kirkšnies išvaržas sukelia nuolatinė anga, kuri vaisiaus vystymosi metu neužsidaro.
 • Vienintelis būdas ištaisyti kirkšnies išvaržą yra operacija.

Kas yra kirkšnies išvarža?

Yra dviejų tipų kirkšnies išvaržos:

 • Tiesioginis: Laikui bėgant vystosi dėl pertempimo ir atsiranda dėl pilvo raumenų silpnumo. Dauguma dažnas suaugusiems vyrams ir retai vaikams.
 • Netiesioginis: atsiranda dėl pilvo sienos defekto, kuris paprastai buvo nuo gimimo. Dažniausiai vaikai serga iki 5 procentų naujagimių ir iki 30 procentų neišnešiotų kūdikių. Dažnai jis aptinkamas pirmaisiais gyvenimo metais, tačiau gali likti nepastebėtas iki pilnametystės.

Kirkšnies išvaržos vyrams pasireiškia iki 10 kartų dažniau nei moterims, o vienam iš keturių vyrų tam tikru gyvenimo momentu išsivystys išvarža.

Simptomai

Pasidalinkite Pinterest
Kirkšnies išvaržos simptomai yra skausmas, deginimas ar skausmas kirkšnyje.

Simptomai gali išsivystyti palaipsniui arba prasidėti staiga. Kartais žmogus nežino jokių simptomų, o kirkšnies išvarža nustatoma fizinės apžiūros metu.

Tačiau žmogus dažnai turi simptomų, kurie gali apimti:

 • kirkšnies skausmas
 • iškilimas, kuris ateina ir išeina
 • deginimo ar skausmo pojūtis kirkšnyje
 • sunkus arba tempimo pojūtis kirkšnyje, ypač dienos pabaigoje arba po ilgos veiklos
 • berniukų ir vyrų kapšelio patinimas arba padidėjimas

Veikla, sukelianti įtampą pilvui, taip pat gali padidinti išsipūtimą. Jie apima:

 • kosėjimas
 • objektų kėlimas
 • įsitempimas dėl bet kokių priežasčių
 • mankštinantis
 • kūdikių verksmas

Simptomus gali būti sunku aptikti, ypač jei išvarža nėra sunki ar didelė.

Priežastys

Kirkšnies išvaržos priežastis priklausys nuo to, ar ji yra tiesioginė ar netiesioginė.

Tiesioginė išvarža

Paprastai tai pasireiškia suaugusiems vyrams. Senėjimas ir stresas ar įtampa gali susilpninti raumenis aplink kirkšnies kanalą. Ankstesnė operacija pilvo apačioje taip pat gali susilpninti ten esančius raumenis.

Moterims daug rečiau išsivysto tiesioginė išvarža. Taip yra todėl, kad apvalus gimdos raištis kirkšnies kanale veikia kaip papildoma kliūtis šalia raumenų. Patelių kirkšnies kanalas taip pat yra mažesnis.

Netiesioginė išvarža

Pasidalinkite Pinterest
Netiesioginės išvaržos paveikia iki 30 procentų neišnešiotų kūdikių.

Kol vaisius vis dar yra įsčiose, yra vidinė anga į kirkšnies kanalą, tačiau ji paprastai užsidaro prieš gimdymą.

Kai iki gimimo kirkšnies kanalo anga iki galo neužsidaro, dalis riebalų ar žarnyno gali praslysti ir sukelti netiesioginę išvaržą.

Moterims kiaušidės ir kitos reprodukcinės sistemos dalys gali praslysti pro angą ir sukelti išvaržą.

Netiesioginės išvaržos yra labiausiai paplitęs kirkšnies išvaržos tipas. Nors jų pasitaiko abiem lytims, jų yra daugiau dažniau pasitaiko vyrams nei moterims.

Kitos priežastys

 • sunkus kėlimas
 • vidurių užkietėjimas ir įtampa su žarnyno judesiu

 • esant antsvoriui
 • rūkymas

Diagnozė

Yra keletas pagrindinių būdų, kaip gydytojas gali nustatyti, ar žmogus turi kirkšnies išvaržą. Šitie yra:

Fizinis egzaminas

Gydytojas apžiūrės asmenį, dažnai prašydamas atsistoti ir kosėti arba įsitempti, nes šiuo metu atsiranda išsipūtimas. greičiausiai atsiras.

Vaizdo testai

Specialiai apmokyti technikai atliks vaizdo tyrimus, įskaitant rentgeno spindulius, gydytojo kabinete, ambulatoriniame centre ar ligoninėje.

Tada specialistas, žinomas kaip radiologas, interpretuoja vaizdus. Anestezijos paprastai nereikia.

Pasidalinkite Pinterest
Išvaržai diagnozuoti naudojami rentgeno spinduliai ir ultragarsas.

Testai apima:

 • Pilvo rentgenograma: Rentgeno aparatas yra ant pilvo srities, o fotografuojant naudojamas nedidelis spinduliuotės kiekis.
 • Kompiuterinė tomografija (CT).: žmogus geria tirpalą arba į veną suleidžiamas specialus dažiklis, žinomas kaip kontrastinė medžiaga. Tai padeda matyti kraujagysles ir kraujotaką rentgeno nuotraukoje.
 • Ultragarsas: prietaisas, žinomas kaip keitiklis, atmuša neskausmingas garso bangas nuo organų ir kūno dalių, kad susidarytų vaizdas.

Gydymas

Kirkšnies išvaržos operacija yra labiausiai paplitusi bendroji chirurginė procedūra besivystančiose ir pramoninėse šalyse, apie 2 iš 1000 žmonių kasmet atliekama operacija.

Chirurgija ne visada turi būti atliekama nedelsiant, tačiau jei aptinkama kirkšnies išvarža, gydytojas turi atidžiai stebėti, ar simptomai nepablogėja. Jei išvaržos audinys bus įstrigęs ar įkalintas, operacija bus skubesnė.

Yra du pagrindiniai chirurgijos tipai:

 • Atviras išvaržos taisymas: Paprastai tai daroma taikant bendrąją nejautrą. Įpjovimas atliekamas kirkšnyje, o riebalai ir žarnos perkeliami atgal į pilvą. Dažnai ant silpnos vietos uždedamas sintetinis tinklelis, kad jis nepasikartotų.
 • Laparoskopinis išvaržos taisymas: Paprastai daroma taikant bendrąją nejautrą, padaromi nedideli pjūviai ir įdedamas laparoskopas, plonas vamzdelis su kamera ant galo. Taisymo procedūra atliekama naudojant fotoaparato vaizdus kaip vadovą.

Outlook

Dauguma žmonių po laparoskopinio išvaržos taisymo greičiau pasveiksta nei atviros išvaržos, tačiau abiem atvejais komplikacijos yra retos.

Kelias savaites nerekomenduojama intensyviai sportuoti ir kelti sunkvežimius, dažnai skiriami vaistai nuo skausmo.

Sutvarkius išvaržas gali vėl atsirasti, todėl svarbu, kad pacientai laikytųsi gydytojo nurodymų ir patarimų, kaip sumažinti pasikartojimo riziką.