Tinkamas šildytuvo pasirinkimas

Tinkamas šildytuvo pasirinkimas

Retai sutiksi žmogų, kuris nemėgsta šilumos. Sutikite, namuose daug patogiau dėvėti lengvus drabužius, o ne vatines kelnes, megztą megztinį ir vilnones kojines, stengiantis numalšinti nuo šalčio krečiančius šiurpulius. Ankstyvą rudenį ir vėlyvą pavasarį, taip pat šaltais vasaros vakarais, kai neveikia šildymas, šąlančius žmones gali išgelbėti tik kokybiškas šildytuvas. Kaip, jūs dar neįsigijote tokio naudingo įrenginio? Tada mes padėsime jums priimti pagrįstą pasirinkimą.

Pagrindiniai atrankos kriterijai

Nuo ko pradėti idealaus varianto paieškas? Žinoma, su pagrindiniais parametrais, kurie padės kuo greičiau apsispręsti.

Šildytuvo tipas

 • Alyvos šildytuvai panašus į klasikinį akumuliatorių, nes jie susideda iš kelių sekcijų, o dažnai būna su ratukais ir maitinami iš tinklo. Jie gana ergonomiški: užima mažai vietos, nereikalauja ypatingos priežiūros, sunaudoja mažai elektros. Tokių prietaisų kaina prasideda nuo 900 rublių. Nerekomenduojame pirkti tokių šildytuvų namuose, kur yra maži vaikai ir augintiniai, nes eksploatacijos metu jie labai įkaista ir gali nudeginti smalsius tyrinėtojus. Be to, alyvos šildytuvų nerekomenduojama naudoti patalpose, kuriose yra daug drėgmės.
 • Konvektorius šildytuvas – efektyvesnis prietaisas, kuris neturi įtakos oro sudėčiai. Jis turi didesnį efektyvumą nei kiti šildytuvai. Konvektorius gali būti montuojamas tiek ant grindų, tiek montuojamas ant sienos. Tokie įrenginiai gali veikti kelias dienas be perkaitimo. Jei norite patikimo šildytuvo savo namams ar biurui, patariame apsvarstyti šį variantą, nes jis praktiškai neturi jokių trūkumų. Be to, jo veikimo procesą galima užprogramuoti naudojant laikmatį.
 • Infraraudonųjų spindulių šildytuvai skleidžia infraraudonąsias bangas, kurios šildo daiktų paviršius ir žmogaus odą, nepaveikdamos oro temperatūros ir sudėties. Pagrindinis jų privalumas – efektyvus veikimas erdviose patalpose, kur sunku šildyti orą įprastais šildytuvais, tačiau renkantis reikia atkreipti dėmesį į maksimalų veikimo plotą. Jei ieškote šildytuvo dideliam kambariui ar vonios kambariui, tuomet infraraudonųjų spindulių įrenginys jums puikiai tiks.
 • Anglies šildytuvai yra ekonomiškiausi iš visų. Pagal veikimo principą ir charakteristikas jie labai panašūs į infraraudonųjų spindulių šildytuvus, tačiau sunaudoja dar mažiau elektros energijos. Tuo pačiu metu jų efektyvumas yra beveik 2 kartus didesnis nei alyvos šildytuvų.
 • ventiliatorių šildytuvai – kompaktiškiausi iš visų, jie sukuria karšto oro srovę. Puikiai tinka kojoms sušildyti šaltame biure arba paspartinti ką tik išskalbtų skalbinių džiovinimą. Modeliai yra grindų ir staliniai. Maža kaina ir kryptingas veiksmas yra tokių įrenginių pranašumai. Tačiau jie bus neefektyvūs šildyti patalpas, kurių plotas didesnis nei 8-9 m².
 • Keraminiai šildytuvai ekologiškiausi, nes nedegina dulkių, atitinkamai oras išlieka švarus ir gaivus. Tačiau dėl didelių sąnaudų ir mažo efektyvumo tokie modeliai nėra patys populiariausi rinkoje.

Nuotrauka: gooosha.ru

Šildytuvo galia

Antras svarbus kriterijus – įrenginio galia. Net ir įsigijus brangiausią 0,5 kW galios keraminį šildytuvą, jis nesugebės apšildyti net 10m² patalpos.

Norėdami suprasti, kiek energijos jums reikia, išmatuokite kambario plotą ir lubų aukštį jame. Remsimės standartiniu 2,5 m aukščiu.

 • Iki 6m² – 0,5kW;
 • Iki 10m² – 0,75kW;
 • Iki 15m² – 1,25kW;
 • Iki 18m² – 1,5kW;
 • Iki 25m² – 2kW.

Papildomos funkcijos

 • Laikmatis leidžia efektyviausiai naudoti elektros energiją. Sutikite, nebus labai malonu mėnesio pabaigoje matyti didelę sumą sąskaitoje už elektrą vien dėl to, kad išvykdami į darbą kelis kartus pamiršote išjungti šildytuvą.
 • Prieinamumas termostatas šildytuvas turi dar vieną naudingą funkciją kasdieniame gyvenime. Termostatas padės šildytuvui nuolat palaikyti norimą temperatūrą: jis automatiškai įsijungs ir išsijungs oro temperatūrai nukritus arba pasiekus tam tikrą lygį.
 • ratai labai palengvins jūsų gyvenimą, nes bus sunku perkelti šildytuvą iš kambario į kambarį.
 • Keli veikimo režimai taupyti elektros sąnaudas…