Ukulele: Kuris yra geriausias iš

Nebūtina matyti Ozo burtininkas žinoti Virš vaivorykštės, garsioji daina iš garso takelio. Be originalo, kurį atliko Judy Garland, ši daina turi šimtus versijų. Bene garsiausias yra Havajų muzikanto Izraelio Kamakawiwo’ole’as, kuris groja puikiai jausdamasis kartu su savo ukulele.

Vien klausydamasis jo versijos, pavadintos Kažkur už vaivorykštės, kiekvieną dieną vis daugiau žmonių svajoja žaisti ukulelę. Šiandien lengviau nei bet kada išmokti. Yra modelių labai pigiomis kainomis, o internetas yra pilnas pamokymų, kurie padės jums žengti pirmuosius žingsnius. Toliau mes stengsimės padėti jums rasti jums tinkamiausią ukulelę.

Svarbiausias

  • Pirmas dalykas, kurį reikia apsvarstyti prieš renkantis ukulelę, yra jo dydis. Yra keturi pagrindiniai dydžiai, nuo mažiausio iki didžiausio: sopranas, koncertas, tenoras ir baritonas.
  • Taip pat svarbu žinoti, kokiu lygiu norite groti: jei ketinate įsigyti ukulelę, kad galėtumėte pradėti muzikuoti, ar jau esate šios srities žinovas. Yra labai nebrangių modelių ir aukščiausios klasės modelių.
  • Garsas yra vienas pagrindinių pirkimo kriterijų. Ne visos ukulelės skamba vienodai. Jo garsui įtakos turės medžiagos, iš kurių jis pagamintas, dydis ar stygų tipas.

Geriausios ukuleles rinkoje: mūsų rekomendacijos

Ukulelė, dar vadinama ukulele, yra idealus instrumentas, jei jau grojate kitu styginių instrumentu arba norite pradėti muzikos pasaulį. Yra įvairių rūšių ukulelės, kaip pamatysime vėliau, nors labiausiai paplitęs yra sopranas. Čia parodysime įvairų pasirinkimą, kurį mes padarėme jums su kai kuriais geriausiais 2021 m.

Geriausia ukulele su papildiniais

Donneris pristato mums patrauklią soprano ukulelę su raudonmedžio korpusu ir anglies nailono stygomis. Tiek lenta, tiek tiltas yra pagaminti iš raudonmedžio. Tai apie a paketas įdomu, nes jame yra būtiniausi priedai: ukulele krepšys, dirželis, derintuvas ir kirtikliai.

Tai yra 21 colio ukulelė su 15 žalvarinių juostelių. Tai puikus pasirinkimas tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Vartotojų mėgstamiausia Ukulele prisijungęs

„Hrikane ukulele“ yra viena iš geriausiai vartotojų vertinamų galimybių prisijungęs. Šiuo atveju tai yra 26 colių tenoro ukulelė. Tačiau šis modelis taip pat yra 21 colių (soprano ukulelė) ir 23 (koncertinė ukulelė).

Dėl šios ukulelės dydžio ji idealiai tinka turintiems didesnes rankas ar ieškantiems žemesnio garso. Jame taip pat yra dėklas, skirtas jį laikyti.

Geriausias koncertas ukulele

Cahaya mūsų žinioje suteikia rankomis pagamintą instrumentą. Tai koncertinė ukulelė, šiek tiek didesnė už sopraną, nors ir mažesnė už tenorą. Jame taip pat yra nailoninių virvių, kurias gamina italų prekės ženklas „Aquila“.

„Cahaya ukulele“ idealiai tinka tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems žaidėjams. Kita vertus, šiame modelyje yra dėklas, derintuvas ir diržas.

Geriausias kainos ir kokybės santykis ukulele

Martino Smitho pagaminta ukulelė pagaminta iš medžio ir joje yra nailono stygos. Be to, jo derinimo kaiščiai yra pagaminti iš metalo. Tai ideali soprano ukulelė pradedantiesiems ir vaikams.

„Martin Smith ukulele“ yra įvairių spalvų, taip pat yra nešiojimo dėklas. Mes susiduriame su geru variantu mažų sąnaudų ukulelėse.

Prekių vadovas: viskas, ką turėtumėte žinoti apie „Ukuleles“

Ukulelė yra paprastas instrumentas. Pradėti jį žaisti nėra ypač sunku. Tačiau svarbu žinoti tam tikrus aspektus, kad galėtume pasirinkti tą, kuris geriausiai atitiktų mūsų poreikius. Šiame skyriuje mes išspręsime dažniausiai pasitaikančias abejones, kurios gali atsirasti renkantis geriausią 2021 m. Ukulelę.

Mergina su ukulele

Norėdami suderinti savo ukulelę, galite tai padaryti ausimis arba su derintuvu. Kai kuriose ukulelėse yra derintuvas. (Šaltinis: „Busing“: VlVAlwAH2_E / Unsplash.com)

Kokios yra ukulelės kilmė?

Ukulelės istorija prasidėjo XIX amžiaus pabaigoje, ypač 1880-aisiais, Havajuose. Ukulelė yra portugalų mačetės evoliucija arba adaptacija. Šį instrumentą į Havajų salyną atvežė portugalų imigrantai, ypač iš Madeiros ir Žaliojo Kyšulio (tuo metu buvusių Portugalijos kolonija).

Mačetė yra tam tikros rūšies cavaquinho —Mažas instrumentas su metalinėmis stygomis ar žarnomis – kilęs iš Madeiros. Taigi mačetė laikoma tiesiogine ukulelės pirmtake, nors ji būtų susijusi ir su kitais instrumentais, tokiais kaip laikmatis ar rajão. Kai kurie šaltiniai teigia, kad jo pavadinimas gali reikšti kažką panašaus į „šokinėjančią blusą“.

Koks instrumentas yra ukulelė?

Ukulelė priklauso gitarų šeimai. Tai nuplėštas styginis instrumentas, dažniausiai pagamintas iš medžio, nors yra ir plastikinių modelių. Iš pradžių jis turėjo penkias stygas ir buvo pagamintas iš gyvūnų žarnų. Tačiau šiais laikais dažniausiai yra tai, kad yra keturi ir kad jie yra pagaminti iš nailono.

Dažniausia ukulelės kūno forma yra panaši į aštuonetą. Kitaip tariant, ji yra labai panaši į akustinės ar ispaniškos gitaros, tačiau savo dydžiu žymiai mažesnė. Tačiau, norint pateikti keletą pavyzdžių, yra ir kitų formų, pavyzdžiui, trikampio, kvadrato ar ovalo formos ukulelės.

ukulele sode

Ukulelė yra paprastas instrumentas. Pradėti jį žaisti nėra ypač sunku.
(Šaltinis: Morrisonas: fEdo2qJ647U / Unsplash.com)

Kokios yra ukulelės rūšys?

Nepaisant to, kad tai yra labai paprastas instrumentas, yra įvairių tipų ukuleles. Pagrindinė klasifikacija atliekama atsižvelgiant į jos dydį. Priklausomai nuo to, ar jis didesnis, ar mažesnis, jis skambės žemiau ar aukščiau. Labiausiai paplitusi ukulelė yra sopranas. Toliau mes išsamiai parodysime, kokių tipų ukuleles, be soprano, galime rasti:

  • Soprano ukulelė: Tai mažiausias ukulelių šeimos narys. Tai labiausiai paplitusi ukulelė. Jo dydis yra 21 colis (53 centimetrai), o jo dydis yra originalaus instrumento dydis. Tai tas, kurio garsas yra pats aukščiausias.
  • Koncertas ukulele: jis yra antras pagal dydį. Jo dydis yra maždaug 23 coliai (maždaug 58 centimetrai). Jos vargai yra toliau vienas nuo kito nei soprano ukulelės atveju, o garsas yra šiek tiek žemesnis. Svarbu pažymėti, kad pavadinimas koncert ukulele nurodo tik dydį. per koncertas ukuleles Yra labai skirtingų savybių modeliai, vieni profesionalai, kiti – pradedantiesiems.
  • Tenor ukulele: kita pagal dydį yra tenorinė ukulelė. Jo dydis yra apie 26 coliai (apie 66 centimetrai). Dėl savo matmenų kai kuriems žaidėjams, ypač turintiems didesnes rankas, lengviau žaisti.
  • Baritonas ukulele: galiausiai, mes turime baritono ukulelę, didžiausią iš visų. Jo dydis yra apie 30 colių (76 centimetrai, daugiau ar mažiau). Iš visų ukulelių yra mažiausias garsas.
  • Kitos ukulelių rūšys: pirmiau minėtos keturios yra pagrindinės ukulelės klasės. Tačiau yra ir šešių ar aštuonių stygų ukulelių, ukulelių su išpjova, elektrinės ukulelės, Taičio ukulelė arba Polinezijos ukulelė. Taip pat yra mažesnė nei sopranas ukulelė, vadinama sopranissimo, kurio dydis yra apie 16 colių (40 centimetrų).

Kokios yra ukulelės dalys?

„Ukulele“ yra kompaktiškas ir lengvas instrumentas. Dėl mažo dydžio idealiai tinka nešiotis visur. Kaip matėme anksčiau, yra įvairių rūšių ukulelės. Tačiau dauguma jo komponentų yra bendri vienas kitam. Nors skirtingi modeliai gali skirtis, tai yra pagrindinės ukulelės dalys:
Elementas Charakteristikos
Pegboxas Ši dalis, esanti viršutiniame kaklo gale, yra kaiščių vieta.
Kaiščiai Jie leidžia jums sureguliuoti ukulelę, sugriežtinant ar atleidžiant stygas.
Kapo (arba veržlė) Tai elementas, esantis smeigtuko sandūroje su kaklu. Virvės remiasi į jį.
Stiebas Tai yra ilga ir siaura dalis, einanti nuo ukulelės kūno iki atramos. Ant kaklo randame pirštų lentą ir sielvartus.
Diapasonas Tai dalis, kuri išilgai uždengia kaklą, paprastai pagaminta iš medžio. Ant lentos mes palaikome pirštus žaisdami.
Frets Jie yra lygiagrečios metalo juostos, dedamos ant stiebo, skersai į jį. Frets yra žaidimo vadovas.
Stygos Iš pradžių jie buvo gaminami iš gyvūnų žarnų. Šiais laikais dažniausiai tai, kad jie pagaminti iš nailono. Stygos eina nuo galvutės iki ukulelės tilto. Suplyšus, vibracija sukuria garsą, kurį sustiprina instrumento korpusas.
kūnas Tai didžiausia ukulelės dalis. Kūnas leidžia mums išgirsti stygų skleidžiamą garsą. Jo medžiaga ir forma turės įtakos garso tipui, kurį sukuria instrumentas.
Burna Tai apvali anga ukulelės kūne. Per ją sklinda garsas.
Tiltas Tai kūrinys, esantis apatinėje ukulelės dalyje, kur pritvirtintos stygos, ir leidžiantis perduoti jų vibraciją stiprinimui kūne per garso plokštę.
Garso plokštė Tai gabalas, paprastai pagamintas iš medžio, uždengiantis ukulelės kūną.

Kas yra ukulelės derinimas?

Norėdami suderinti savo ukulelę, galite tai padaryti ausimis arba su derintuvu. Kai kurie ukuleles apima paketas derintojas. Kitu atveju galite nusipirkti atskirai arba naudoti programą mobiliajame telefone ar kompiuteryje. Kaip ir daugumoje styginių instrumentų, ukulelę galima derinti įvairiai

Tačiau dažniausiai derinimas atliekamas C (anglosaksų kode atitiktų C reikšmę).

Tokiu atveju derinimas būtų toks: GCEA (arba kas yra tas pats, sol, do, mi, la). Turite atsižvelgti į keletą dalykų. Pirma, ukulelės stygos, kaip ir kiti styginiai instrumentai, sunumeruotos pradedant nuo apačios.

Tačiau derinimas nurodomas pradedant ketvirta eilute. Tai yra, pastaba G atitinka viršutinę eilutę, C – kitą ir pan. Kita vertus, naudojant klasikinį ukulelės derinimą, ketvirtoji styga, tai yra viršutinė, yra aukščiausia, priešingai nei vyksta su kitais instrumentais, tokiais kaip gitara ar bosas.

Kokie yra garsiausi ukulelės žaidėjai?

Daugelis žmonių šokinėja į ukulelės žaidimą pamatę …