Užrašai, akordai ir kompozicijos yra kvapas

Kompozicija, nata, akordas – tai muzikinės sąvokos, kurios taip pat naudojamos parfumerijoje. Kvapai gali būti tikri meno kūriniai – jie kruopščiai sukurti, o jų kompozicija parenkama net iškilmingai. Štai kodėl parfumeriai dažnai vadinami menininkais. Čia yra nedidelis vadovas, kas tiksliai yra šis stebuklingas gėrimas butelyje.

Kvepalų natos ir akordai

„Perf fumus“ – lotynų kalba. „Per dūmus“

Egipte, kur prasidėjo kvapni alchemija, kvepalai buvo paslaptingos galios produktas, taip pat naudojamas medicinoje. Dievams buvo aukojamos aromatinių žolelių, medžio sakų ir vaisių dovanos. Kai XVIII amžiuje Prancūzijoje buvo pradėta plačiai gaminti kvepalus, jau atsirado šios sąvokos: galvos (viršuje), širdies (vidurio) ir gylio (apačios, pagrindo, pagrindo) natos. Nors akordas mes vadiname dviejų ar daugiau kvapų mišinį, kuris sudaro vieną išskirtinę pastabą. Vėliau jie sujungiami į skirtingus kvapų kompozicijoskad visas dalykas taptų puokštė.


Ar tu tai žinai…

Kvepalai skaičiumi: Kvepalų pasaulį sudaro apie 35 000 aromatinių medžiagų, o vienas butelis yra maždaug 30 ingredientų mišinys.


Kvapų užrašai – galvos nata

Tai sukuria intensyvų, bet labai lakų kvapą. Tai yra užrašas, kurį pasijusite geriausiai išpurškę dirželį ar riešą. Tai stipriai veikia kvapo ir jo atmintį, tačiau gana greitai išnyksta. Jis išliks ant jūsų odos nuo kelių minučių iki pusvalandžio.

Pagrindinė nata yra pati gaiviausia ir lengviausia kvepaluose, todėl čia naudojami ryškiausi visų kategorijų kvapai. Jei jums labiau patinka citrusinių vaisių kompozicijos, iškart atidarę butelį pajusite geriausią citriną, bergamotę, kalkes ar apelsiną, jei vaisiai, tada: melioną, arbūzą, ananasą ar kaktusą, žalumynuose užuosite mėtų, agurkų ir melisų kvapą, vaistažolių – levandų ir čiobrelių, o prieskonių – juodųjų ir žaliųjų pipirų. Renkantis kvepalus, pagrindinė nata daro didelę įtaką jūsų sprendimui, tačiau atminkite, kad jo kuriamas aromatas praras didelę savo intensyvumo dalį.

Centrinis kvapas – širdys

Kvapas žinomas kaip dominuojanti tema, kuri daro įtaką tam tikrų kvepalų pobūdžiui ir palaipsniui susilieja su gylio užuomina. Jis tampa visiškai pastebimas, kai kvapas sumaišomas su jūsų odos kvapu, todėl geriausiai jį atpažinsite maždaug po 10–20 minučių po purškimo ant riešų. Tai trunka nuo valandos iki keturių – čia didžiausią reikšmę turi kvepalų kokybė.

Kvapai, naudojami kuriant šią natą, yra vidutinio lakumo. Dažniausiai tai yra gėlių aromatai – rožių, ilango, jazminų, lelijų, pakalnučių, tuberozų, žibuoklių ar magnolijų; aštrus – gvazdikėlis, cinamonas, imbieras, kardamonas ar izopas, o žaliasis – šalavijas, rozmarinas, kiparisas ar kadagys. Širdies nata jungia kitas dvi natas ir yra atsakinga už jų bendrą puokštę – nors jūs tam ir neskirsite ypatingo dėmesio, ji vaidina labai svarbų vaidmenį suvokiant visą kvepalų aromatą.

Gylio užrašas – vadinamasis Kvapas „fiksatorius“

Pagamintas iš mažiausiai lakių medžiagų, būtent užrašas yra kvapo pagrindas. Į jo sudėtį buvo įtrauktos fiksavimo priemonės, todėl galite užuosti kelias valandas ar net kelias dienas. Jis stabilizuoja ir stiprina, remdamasis sunkiais aromatiniais akordais – žinomais senovėje, balzamiko ir dervos aromatais. Aliejai, sudarantys pagrindinę natą, yra praktiškai nepastovūs, todėl dažnai jie būna sunkūs ir žemi. Jie aiškiai pasirodo praėjus valandai po to, kai tepate kvepalus ant odos, ir visų pirma turi įtakos visos puokštės patvarumui.

Pagrindinę natą sukuria kvapai iš šių grupių: mediniai, kuriuose naudojami sandalai, kedrai ir pačiuliai; gintaras ir gyvūnas, kur pagrindinį vaidmenį vaidina muskusas, taip pat oda, tabakas, balzamas, į kurį įeina, pavyzdžiui, smilkalai ir miros, bei aromatiniai-saldūs, kur rasite vanilės, konjako, kavos, medaus ir marcipano . Sukurdamas konkretų kvapo pagrindą, jis iš tikrųjų formuoja jo charakterį, kuris prisitaiko prie jūsų asmenybės ir ją sustiprina.