Žalios, mėlynos ir rudos akys

Trumpai tariant, makiažas yra spalvų naudojimo menas. Dėl to jis turėtų pabrėžti tam tikrus elementus arba, priešingai, dangstyti. Kai dažai akis, daugiausia dėmesio skiri natūraliam jų grožiui pabrėžti. Tinkamai parinktas atspalvis arba kreidelės spalva leidžia išryškinti rainelės spalvos gylį. Taigi, kaip nustatyti, kuris spalvų derinys tinka jūsų mėlynai, žaliai ir rudai rainelei?

Kaip makiažą priderinti prie akių spalvos?

Šiek tiek spalvų teorijos

Norėdami patikrinti, kokia spalva išryškins rainelės grožį, turite perkelti spalvų ratą. Ji primena picą, padalytą į gabaliukus – kiekviena jų turi skirtingą spalvą ir rūšis nuo šviesaus iki tamsaus atspalvio. Pavyzdžiui, mėlynas apskritimo gabalas yra šviesiai mėlynas arčiausiai centro, todėl jo išorinis kraštas yra visiškai prisotintas.

Kiekvienas kūrinys taip pat turi kaimynus iš abiejų pusių, su kuriais sukuria harmonizuojančias spalvas. Spalvos, esančios priešingoje apskritimo pusėje, vadinamos viena kitą papildančiomis arba kontrastingomis. Turėdami šias pagrindines spalvų žinias galime pereiti prie tolesnių makiažo paslapčių atradimo.

Makiažas žalioms akims

žalios akysKiekviena spalva, įskaitant irisų spalvą, turi daug atspalvių. Žalios akys gali būti šviesios, tamsios arba alyvuogių žalios. Žemiau rasite universalų spalvų „pradinį rinkinį“, skirtą naudoti žalių akių makiažas. Verta pradėti linksmybes derinant šešėlius

  1. Dramatiškas efektas – norėdami patekti į žalias akis, derinkite šviesias ir tamsias spalvas. Ryškiai žalia atrodo gerai su juodais, baklažanais ir raudonmedžiu. Įspūdį padarys ir raudonos spalvos atspalviai.
  1. Spalvos pagerinimas – žalią spalvą puikiai sustiprina papildomi atspalviai: slyvos, koralai, levandos ir alyvinė. Jie suteikia stipriausią kontrasto efektą. Auksiniai, vario ir raudoni akcentai taip pat gerai atrodo kartu su žalia rainele.
  1. Kiekvieną dieną žalių akių makiažas – jis turėtų būti grindžiamas spalvomis, derinančiomis su žaliąja spalva. Puikiai tinka neutralios, šiltos rudos spalvos atspalviai – nuo auksinio iki juodojo šokolado.

Svarbu!

Rinkdamiesi žalių atspalvių paletę, būkite atsargūs, kad atspalvis nebūtų prisotintas spalvos labiau nei rainelė, kad neužgožtų žvilgsnio.


Makiažas mėlynoms akims

Mėlynų akių savininkai turėtų vengti mėlynos ir tamsiai rudos spalvos. Kokią mėlynų akių šešėlių spalvą reikėtų rinktis?

  1. Dramatiškas efektas – norėdami jį gauti, naudokite stiprų oranžinį atspalvį, kuris yra labiausiai kontrastingos spalvos. Kai kurie mėlynakiai žmonės taip pat gražiai atrodo geltonuose šešėliuose, kurie suteikia žvilgesio akims.
  1. Spalvos pagerinimas – akių mėlynumą pabrėžia auksiniai, abrikosų, vario ir šviesiai rudi šešėliai.
  1. Mėlynų akių makiažas kiekvieną dieną – spalvos, derančios su mėlyna, yra žalia, violetinė ir rožinė.

Ar tu tai žinai…
Mėlynos akys gali turėti gelsvą arba žalią apvadą, o atsižvelgiant į akies voko atspalvį, jų spalva bus melsvesnė arba akvarelė. Jei jūsų akių spalva tampa pilkai mėlyna, galite eksperimentuoti su mėlyna kreidelės ar tušo spalva.


Makiažas rudoms akims

rudos akys

Rudos akys gali būti aukso rudos atspalvio, tačiau jos gali būti beveik juodos.

  1. Dramatiškas efektas – tamsiai mėlyna spalva, kuri stipriai kontrastuoja su ruda, ypatingai progai įdomiai paryškins akis.
  1. Spalvos pagerinimas – ruda rainelė gražiai pabrėš mėlynus ir žalius atspalvius.
  1. Makiažas rudoms akims, kasdien pabrėžiantis spalvą – rudų akių žmonėms harmonizuojančios spalvos yra geltona, auksinė ir oranžinė.

PATARIMAI


Grynai rudos akys neturi žalsvų akcentų. Jei rainelėje yra žalių atspindžių, verta įvertinti, kuri spalva vyrauja: ruda ar žalia? Kai akys yra alyvuogių žalios spalvos, o aplink vyzdį yra ruda aureolė, rekomenduojama makiažo spalva šiek tiek pasikeičia (žalių akių makiažą rasite aukščiau). Rainelės spalva geriausiai vertinama dienos šviesoje.


Atminkite, kad svarbu ne tik akių spalva, koks makiažas jums bus geriausias. Taip pat svarbu odos ir plaukų spalva, netgi drabužiai. Norėdami sužinoti, kurios spalvos jums tinka ir kurių reikėtų vengti, eksperimentuokite su skirtingais spalvų atspalviais – tiek šaltų, tiek šiltų tonų.