Geriausių sojos baltymų Pasirinkimas

Soja dažnai kaltinama daugybe nuodėmių. Tačiau kas iš tikrųjų yra šis paslaptingas produktas ir kokia jo paslaptis? Apie tai, taip pat kokie sojos baltymai yra geriausi, skaitykite mūsų reitinge.

Sojos baltymų rūšys

Pagrindiniai baltymų turintys sojos preparatai yra šie:

  • miltai,
  • susikoncentruoti,
  • izoliuoti,

taip pat tekstūruotų sojų baltymų.

Pirmosios trys produktų grupės skiriasi viena nuo kitos baltymų kiekiu 100 g produkto. Mažiausias baltymų kiekis yra nuriebalintuose miltuose – apie 52-59% viso produkto tūrio.

Tada ateina sojos koncentratas, kuriame baltymų kiekis yra apie 65-72%. Izoliuotas sojos baltymas laikomas labiausiai koncentruotu vaistu, kurio baltymų kiekis yra 90–92%.

sojos miltai

Jis gaminamas iš sojų pupelių tiek prieš, tiek po aliejaus spaudimo. Sojų miltai plačiai naudojami maisto pramonėje. Visų pirma dešrų, konservų ir paštetų gamyboje, kepykloje, taip pat gaminant maistą gyvūnams.

sojos koncentratas

Kaip ir sojos miltai, jie gaminami iš nuriebalintų sojų pupelių, tačiau iš koncentrato pašalinama dauguma tirpių nebaltyminių komponentų. Yra trijų tipų sojų koncentratai:

  • tradicinis (gaunamas ekstrahuojant rūgštimi arba vandeniu-alkoholiu),
  • kombinuotas (tradicinis koncentratas su tirštikliu, pvz., guaro miltais, kurie pagerina sojos baltymų gebėjimą išlaikyti vandenį),
  • labai funkcionalus (hidroterminiu būdu apdorotas tradicinis koncentratas, pasižymintis geresniu tirpumu ir vandens sulaikymo savybėmis).

Pagal funkcines savybes pastarasis nenusileidžia sojų izoliatams.

sojos izoliatas

Dažniausiai naudojami sojos baltymai. Kaip ir koncentratas, jis pagamintas iš nuriebalintų sojų pupelių, tačiau izoliatui trūksta beveik visų nebaltyminių komponentų.

Izoliuotame sojos baltyme nėra sojos angliavandenių ir riebalų ir nėra skaidulų. Izoliatas gerai tirpsta ir neturi specifinio kvapo, taip pat yra neutralaus skonio.

tekstūruotas sojos baltymas

Gali būti pagamintas iš bet kokio sojos preparato, bet dažniausiai gaminamas iš miltų, iš kurių pašalinti riebalai. Tiesą sakant, tekstūra yra specialus produktas, sukurtas verdant sojų tešlą, siekiant imituoti vertingiausių maisto produktų tekstūrą.

plačiai žinomas Sojų mėsa Tai tekstūruotas sojos baltymas. Jis turi pluoštinę mėsos struktūrą ir gali sugerti bet kokius skonius ir aromatus. Todėl tekstūra plačiai naudojama kaip mėsos pakaitalas ir analogas gaminant, pavyzdžiui, dešras, paštetus ir kitus mėsos turinčius produktus.

Prieš verdant sojų tekstūrą reikia pamirkyti arba išvirti vandenyje arba sultinyje. Po to pradinio produkto masė padidėja kelis kartus.

Sojų baltymų privalumai

Kaina

Sojos baltymai yra daug pigesni nei mėsos ir pieno produktai. Pavyzdžiui, 1 kg sojų mėsos kainuoja apie 150 rublių. Ir tai nepaisant to, kad po mirkymo tekstūra padidėja 2-3 kartus.

Celiuliozė

Kadangi soja yra augalas, joje yra skaidulų, t.y. maistinės skaidulos. Šio komponento žmogaus organizmas nevirškina, bet yra maistas naudingai žarnyno mikroflorai, o tai naudinga patogiam virškinimui.

Nėra laktozės

Padaro soją idealiu produktu tiems, kurie netoleruoja laktozės (pieno cukraus), taip pat vegetarams. Be to, sojos yra idealus daug baltymų turintis liesas maistas.

Išsamus aminorūgščių profilis ir sudėtis, kurioje gausu svarbių organizmui elementų, taip pat yra sojos pranašumas prieš kitus augalinius baltymus.

Sojos baltymų trūkumai

Šios sojos baltymų savybės neturėtų būti laikomos rimtais trūkumais. Nes visos čia aprašytos temos yra dviprasmiškos.

Blogas virškinamumas ir virškinimo greitis

Kaip ir bet kuris kitas augalinis baltymas, sojos virškinamumas yra mažesnis nei gyvuliniai baltymai.

Tai reiškia, kad maždaug penktadalio suvalgytų sojos baltymų organizmas negalės panaudoti. Kuriuo momentu tai yra pliusas? Pavyzdžiui, kai mesti svorį. Tai reiškia, kad suvalgius 100 g sojų organizmas negaus visų 380 kalorijų. Tačiau ši suma bus įrašyta ir į ją bus atsižvelgta maisto dienoraštyje. Taigi būtinas kalorijų deficitas bus patenkintas su marža.

Tuo pačiu tokia sojos baltymų savybė gali tapti kliūtimi masės augimui. Kadangi šiuo atveju tai labai svarbu…