Kambario temperatūra gali labai paveikti miego kokybę, ypač jei ji per karšta ar šalta. Nors optimali oro kondicionavimo (AC) temperatūra miegui yra 65 °F (18,3 °C), ji gali šiek tiek skirtis tarp asmenų.

Tinkama oro temperatūra ir kiti miego higienos įpročiai gali padėti lengviau užmigti ir pagerinti miego kokybę. Tai ypač svarbu vasaros mėnesiais ir žmonėms, gyvenantiems šiltame klimate.

Šiame straipsnyje aprašoma geriausia kintamosios srovės temperatūra miegui, kaip temperatūra veikia miegą ir patarimai, kaip pagerinti miegą.

Geriausia kintamosios srovės temperatūra miegui

Asmuo, miegantis su ACPasidalinkite Pinterest
Jimena Roquero/Stocksy

Miegojimas kambaryje, kuriame oro kondicionierius nustatytas pagal atitinkamą temperatūrą, yra svarbus kokybiškam miegui. Ideali kintamosios srovės temperatūra miegui yra apie 65 °F (18,3 °C). Tačiau tai gali skirtis tarp asmenų, kurių ideali kintamosios srovės temperatūra yra nuo 60 iki 67 °F (15,6–19,4 °C).

Vėsus kambarys padeda žmonėms kokybiškai išsimiegoti, iš dalies dėl jo poveikio cirkadiniams ritmams, kurie kontroliuoja kūno procesus, tokius kaip pagrindinė kūno temperatūra ir miego ir pabudimo ciklas. Tinkamos temperatūros nustatymas kintamosios srovės gali padėti sureguliuoti pagrindinę kūno temperatūrą, kuri šiek tiek sumažėja likus kelioms valandoms iki miego ir naktį.

Žemesnė kūno temperatūra leidžia kūnui suprasti, kad laikas eiti miegoti ir užmigti. Per šaltas arba šiltas kambarys gali trukdyti šiems signalams, todėl bus sunkiau užmigti ir giliai užmigti. Be to, žmonės, kurių cirkadinis ritmas nesubalansuotas (kai jis nesutampa su dienos ir nakties ciklu), gali patirti daugiau miego sutrikimų ir jiems gali būti sunkiau pakankamai išsimiegoti.

Rizika miegoti su AC

Saugu miegoti su įjungtu kintamosios srovės šaltiniu, jei žmogus laiko savo kintamosios srovės įrenginį švarų ir užtikrina, kad jis reguliariai prižiūrimas. Šiuos įrenginius, įskaitant jų filtrus ir kanalus, paprastai reikia valyti du kartus per metus. Tai padeda išvengti ore esančių teršalų, tokių kaip dulkių erkutės, lakieji organiniai junginiai ir naminių gyvūnėlių pleiskanos, kaupimosi ir sklaidos. Papildomi dirgikliai gali būti pelėsiai, žiedadulkės ir bakterijos.

Miego su kintamosios srovės privalumai

Miegojimas su įjungtu kintamosios srovės šaltiniu padeda išvengti su karščiu susijusių sąlygų, tokių kaip dehidratacija, šilumos smūgis ir šilumos išsekimas.

Įprasti kintamosios srovės filtrai neišvalo oro, tačiau gali neleisti dulkėms ir dalelėms patekti į įrenginį. Yra specializuoti filtrai, kurie gali padėti išvalyti orą pašalindami dirgiklius, tokius kaip žiedadulkės, mikrobai ir bakterijos.

Naudojant kintamosios srovės sistemą, žmogus taip pat gali uždaryti langus ir miegoti su oro valytuvu, kuris taip pat skatina švaresnį orą. Tai ypač naudinga žmonėms, sergantiems astma, alergijomis ar kvėpavimo ligomis.

Kodėl žmonės negali miegoti, jei per karšta arba per šalta?

Per karšta arba per šalta patalpa gali apsunkinti žmonių miego kokybę ir sukelti įprastas problemas, tokias kaip neramumas, sunku užmigti ir pabusti naktį. Per karštas kambarys taip pat sukelia daugiau miego sutrikimų nei per šaltas.

Be to, per šilta patalpa gali sukelti diskomfortą, neramumą ir prakaitavimą, o tai gali sukelti dehidrataciją. Tyrimas teigia, kad miegas perkaitintame kambaryje taip pat gali padidinti budrumą, apsunkinti užmigimą ir sumažinti miego efektyvumą, o tai gali sukelti nuovargį. Aukšta temperatūra taip pat gali sumažinti apetitą ir padidinti širdies bei kvėpavimo dažnį.

Asmens pagrindinė kūno temperatūra lašai prieš miegą, nes šerdis paskirsto šilumą ir kraują į galūnes, todėl rankos ir kojos šiltėja. Per aukšta kūno temperatūra, kuri nesiunčia šilumos į galūnes, gali sumažinti atkuriamojo lėto miego kiekį ir miego kokybę. Aukšta kūno temperatūra taip pat gali sumažinti miego efektyvumą ir sukelti dažną pabudimą.

Priešingai, miegant per šaltame kambaryje gali būti sunkiau užmigti ir užmigti giliai. A 2021 m. gyvūnų tyrimas teigia, kad, palyginti su kontroline 73,4 °F (23 °C) temperatūra, 59 °F (15 °C) ir 64,4 °F (18 °C) temperatūra yra susijusi su prasta miego kokybe, padažnėjusiais miego sutrikimais ir sumažėjęs delta bangų aktyvumas, susijęs su giliu miegu. Žemesnė temperatūra taip pat padidino kraujospūdį ir širdies susitraukimų dažnį.

Kiti miego patarimai

Norėdami pagerinti miego kokybę, žmonės gali laikytis įprastos miego rutinos ir laikytis geros miego higienos.

Asmenys gali padėti pagerinti miegą:

 • laikytis nuoseklios miego rutinos ir grafiko net savaitgaliais
 • apriboti dienos miegą iki 30 minučių
 • reguliariai mankštintis
 • naudokite balto triukšmo aparatą arba ausų kištukus, jei triukšmas kelia susirūpinimą
 • naudoti akių kaukę, kad užblokuotų šviesą
 • naudoti patogią, natūralaus pluošto patalynę ir reguliariai ją valyti
 • investuoti į aukštos kokybės čiužinio ir pagalvių komplektą
 • miega nuogas arba dėvi natūralaus pluošto pižamą
 • 1–2 valandas prieš miegą išsimaudyti šiltu dušu arba vonioje
 • valgykite lengvą, lengvai virškinamą vakarienę, nes gausūs valgiai gali per daug stimuliuoti virškinimą
 • atliekant kvėpavimo pratimus, medituojant ar atpalaiduojančius tempimus
 • prieš miegą naudokite kvapiąsias žvakes, kambario purškalus ar eterinius aliejus, kad signalizuotų smegenims, kad laikas miegoti
 • gerti miegą skatinančius gėrimus, tokius kaip žolelių arbata, vyšnių sultys ar pienas
 • vengti arba sumažinti alkoholio, kofeino ir saldžių gėrimų vartojimą, ypač po pietų ir vakare
 • išjungti elektroniką likus kelioms valandoms iki miego ir neleisti prietaisams patekti į miegamąjį
 • pritemdyti arba išjungti šviesą prieš miegą ir naudoti tik naktines šviesas nakties metu
 • naudojant tamsias užuolaidas gatvių apšvietimui filtruoti
 • likus 30–60 minučių iki pabudimo, į kambarį patektų natūrali šviesa

Skaitykite daugiau patarimų, kaip geriau miegoti.

Santrauka

Kokybiškas miegas yra svarbus sveikatai ir bendrai gerovei.

Turint tai omenyje, labai svarbu nustatyti patogią ir tinkamą kintamosios srovės temperatūrą, kad žmogus galėtų lengvai užmigti ir giliai miegoti.

Daugumai žmonių ideali miegamojo temperatūra yra apie 65 °F (18,3 °C). Ši temperatūra gali padėti lengviau užmigti ir pagerinti miego efektyvumą.