▷ Geriausi skiediniai 2021 m. (5 geriausi)

Kaip pasirinkti skiedinį

skiedinys tai virtuvės įrankis, kurį daugiausia sudaro dvi dalys: pagrindas, beveik visada suapvalintas, pagamintas iš skirtingų kietų ir atsparių medžiagų, ir grūstuvas, kuris naudojamas ingredientams pjaustyti. Tai galbūt apie vienas seniausių įrankių, tiesiog pagalvokite, kad tai jau buvo paminėta Senajame Biblijos testamente.
Pirmieji skiediniai buvo pagaminti iš akmens, o tik vėliau iš bronzos ir geležies. Italijoje jie buvo plačiai paplitę tik apie XV amžių. Nuo to laiko praktinis įrankis patyrė nemažą evoliuciją, net jei forma ir funkcija išliko beveik vienodi.
skiedinio įrankis
Nors per pastaruosius 50 metų tokie prietaisai kaip rankiniai maišytuvai ar virtuvės kombainai daugelyje žmonių namuose buvo puiki vieta, skiediniai ir toliau yra vienas iš būtiniausių indų maisto ruošimo mėgėjams. Skiedinys iš tikrųjų turi pranašumą, kurio neturi dauguma buitinių prietaisų, būtent išsaugoti nepažeistas ingredientų savybes smulkinimo metu, kad galutinis rezultatas būtų tikrai kokybiškesnis.
Šiame vadove mes atidžiau išnagrinėsime visus pagrindinius skiedinį apibūdinančius aspektus, tokius kaip medžiagos, jo komponentai ir skirtingi naudojimo būdai, tada parinksime modelį, kuris yra arčiausiai jūsų poreikių.

Skiedinio komponentai

Kaip jau buvo minėta įžangoje, skiedinys turi labai tvirtą ir kompaktišką struktūrą, susidedančią iš dviejų dalių, kurios nuo seniausių laikų iki šių dienų beveik nepakito, ty pagrindas ir grūstuvas. Pažvelkime atidžiau į tai, kaip atrodo šie du komponentai arba kaip jie turėtų atlikti savo funkciją geriausiu įmanomu būdu.

Bazė

Ten skiedinio pagrindas, dar vadinamas puodeliu, turi suapvalintą formą ir gali būti pagamintas iš daugybės medžiagų, kurias pamatysime vėliau šiame vadove. Pagrindinis šios skiedinio dalies vaidmuo yra sudedamosios dalys, kurios vėliau bus sumaltos, todėl konstrukcija turi būti pakankamai gili ir tinkamo dydžio, kiek norite dirbti. Šiuolaikiniai skiediniai turi pagrindą su neslystančiu dugnu, kad būtų galima geriau sukibti ir naudoti jį patogiau.
pagrindo skiedinys

Pestle

grūstuvas skiedinys naudojamas tiksliai susmulkinti ir paskui susmulkinti arba susmulkinti beveik visada šviežius ingredientus, įdėtus į pagrindą. Jis yra klubo ar klubo formos suapvalinta smūgine galva ir gali būti įvairių dydžių. Vėlgi, jis gali būti pagamintas iš skirtingų medžiagų, kurias pamatysime žemiau.

Medžiagos

Viena iš pagrindinių skiedinio savybių yra medžiaga, iš kurios jis pagamintas. Kaip matėme anksčiau, tai yra įrankis, jau plačiai naudojamas senovėje, kai akmuo, bronza ar geležis buvo vienintelės medžiagos, naudojamos jam įgyvendinti, atsižvelgiant į ataskaitinį laikotarpį. Nuo tada skiedinys padarė pažangą ir yra gaminamas su tiek tradicinių, tiek novatoriškų medžiagų, bet visi tvirti ir atsparūs. Sužinokime kartu.

Mediena

Mediniai skiediniai yra vieni iš labiausiai paplitusių ir naudojami virtuvėse. Šios rūšies medžiaga tinka dirbant su mažais ingredientais, tokiais kaip prieskoniai, kedro riešutai ir druska, ar kitais minkštesniais, pavyzdžiui, baziliku. Todėl jis puikiai tinka ruošiant klasikinį genujietišką pesto, tačiau turime atsižvelgti į tai, kad tai yra medžiaga akytas jis linkęs lengvai absorbuoti kvapus.
medžio skiedinys

Granitas

Granitas yra viena iš tvirtiausių ir atspariausių medžiagų skiediniui gaminti tarp daugumos sunkus, todėl reikės nemažai susipažinti su priemone. Jis tinka smulkinti prieskonius ar kitus ingredientus į grūdus, todėl taip pat tirštesnius ir kietesnius. Be to, patartina pasirinkti modelį su vidine pagrindo dalimi šiurkščia, kad būtų sukurta daugiau trinties su grūstuvu.
granito skiedinys

Akmens dirbiniai

Net akmens masė arba porceliano keramika yra labai atspari ir kompaktiška medžiaga, tačiau ji yra mažiau efektyvi, jei norite sumalti prieskonius į grūdus, pavyzdžiui, pipirus. Labai tinka vietoj su minkštesniais prieskoniais ar net aromatinėms žolelėms. Palyginti su granito, jis yra šiek tiek lengvesnis ir lengviau valdomas.

Marmuras

Dėl tvirtumo ir tvirtumo marmuras taip pat yra viena iš labiausiai naudojamų medžiagų virtuvės skiediniams gaminti. Taip pat šiuo atveju būtina atsižvelgti į didelį jo svorį ir dėl to, kaip sunku naudotis pasauliečiui. Naudojant marmurinį skiedinį, bus lengva susmulkinti bet kurį ingredientą, tiek sausą, tiek šlapį, kad gautumėte skanių receptų.
porceliano skiedinys

Porcelianas

Vienas iš pagrindinių porceliano skiedinių privalumų yra jų neporiškumas, todėl šlifuojant negalima absorbuoti jokių kvapų. Tačiau taip pat reikia įvertinti jo trūkumus, būtent per didelį delikatesą, kad jis galėtų sulūžti to paties naudojimo metu.

Keramikos

Keramika yra gana trapi medžiaga, kaip ir porcelianas, nors labai vertinama dėl prieskonių malimo. Paprastai keraminiai skiediniai išorėje turi lygų paviršių, o viduje – šiurkštų paviršių, kad būtų galima laikyti ingredientus, todėl smūgio metu jie negalės išsilieti.
plieninis skiedinys

Nerūdijantis plienas

Viena iš novatoriškiausių medžiagų, susijusių su skiediniais, yra tikrai nerūdijantis plienas, kuris taip pat suteikia kur kas modernesnę ir patrauklesnę estetiką. Tai medžiaga, kurią lengva valyti ir tvarkyti, bet tuo pačiu metu, turėdamas lygų paviršių, negarantuoja ingredientų sandarumo pagrindo viduje.

Skiedinio naudojimas

Skiedinio sunku nesieti su Genujos pesto, tačiau iš tikrųjų, atsižvelgiant į kulinarinę tradiciją ir nagrinėjamą geografinę vietovę, yra daugybė kitų šio senovinio virtuvės indo panaudojimo būdų. Pažiūrėkime kartu, kurie yra labiausiai paplitę ir kodėl skiedinys gali būti naudingas mūsų virtuvėse.
skiedinio panaudojimas

Kenkėjai

pesto „alla Genovese“, kaip jau minėta, yra vienas geriausiai žinomų ir vertinamų itališkų receptų, taip pat užsienyje. Naudojami ingredientai yra gana gerai žinomi, tai yra bazilikas, česnakai, parmezanas, pecorinas, rupi druska, kedro riešutai ir alyvuogių aliejus, kuriuos labai lengva naudoti klasikiniame skiedinyje su grūstuvu. Atsižvelgiant į užuominą iš „pesto alla genovese“, galima sukurti daugybę kitų variantų, pavyzdžiui, trapano, su migdolais ir pomidorais, arba kaparėlių pesto.

Tarptautiniai receptai

Senovėje skiedinys buvo naudojamas ne tik Italijoje. Tiesiog susituokkite netoliese esančiame Pirėnų pusiasalyje, kur galėsite mėgautis geru salmorejo, pagamintas iš gaspačų šeimos, pagamintas tik iš garsiojo įrankio. Tai labai paprastas receptas, pagamintas iš pomidorų, pasenusios duonos, česnako, druskos, acto ir aliejaus. Kita vertus, jei vykstame į užsienį, galime mėgautis puikiu guakamolė, garsus meksikiečių actekų kilmės receptas, paruoštas su avokadu, kalkėmis, svogūnais ir žaliąja paprika.

Prieskonių malimas

Prieskoniai yra pagrindiniai ingredientai virtuvėje daugelyje pasaulio šalių, todėl bus lengva rasti skiedinį, kad būtų galima juos susmulkinti ir susmulkinti. Paprastai skiedinys naudojamas pipirams, gvazdikėliams, cinamonui ar šafrano sėklalizmams malti. Tačiau matėme, kad ne visos medžiagos tinka kviečių prieskoniams, todėl geriau rinktis atspariausias.
prieskonių skiedinys

Sėklos

Skiedinyje galima susmulkinti daugybę sėklų, tokių kaip pankolio, linų ar net moliūgų ir kanapių sėklos. Kiekvienas, norintis paruošti puikų veganišką sviestą, gali sutrinti saulėgrąžų sėklas skiediniu ir grūstuvu.

Džiovinti vaisiai

Ir jei jums reikia pjaustyti džiovintus vaisius, tokius kaip graikiniai riešutai ar migdolai, ar paruošti skanius padažus, ar skanius desertus, skiedinys taps jūsų sąjungininku virtuvėje. Be to, reikia atsiminti, kad pirmenybę teikiant šiam tradiciniam indui, o ne šiuolaikiniams prietaisams, išsaugomos visos naudojamų ingredientų maistinės savybės.

Kokteilis

Pirmas kokteilis galvojant apie skiedinį, galvoje tikrai yra mojito, gautas kalkių, rudojo cukraus ir šviežių mėtų lapų malimo dėka. Barmenų žargone skiedinys vadinamas purvinas, ir naudojamas būtent ledui, šviežiems vaisiams ir kitiems ingredientams, reikalingiems geram kokteiliui sukurti, sutrinti.

Matmenys

Taip pat ten dimensija skiedinio yra konkretaus modelio, o ne kito, pasirinkimo kriterijus. Galutinis pasirinkimas priklauso nuo norimo naudoti naudojimo tipo. Jei jau planuojate jį naudoti prieskoniams malti, nereikės pirkti didelio skiedinio. Priešingai, jei norite išbandyti savo kvapą ir šviežią genujietišką pesto, atminkite, kad baziliko lapų kiekiui reikia daug vietos, todėl neapsiribokite vien mažais skiediniais. Tarp rinkoje esančių standartinių dydžių randame: mažus skiedinius, kurių išorinis skersmuo nuo 10/12 cm, vidutinio dydžio, išorinis skersmuo nuo 14/16 cm ir didesni iš 19/20 cm išoriniame skersmenyje. Siūloma ant pakuotės etiketės patikrinti, kurie dydžiai nurodomi cm, atsižvelgiant į išorinį ar vidinį gaminio skersmenį.
skiedinio dydis

Priedai

Norėdami atlikti savo funkciją, skiediniui reikia pagrindo ir grūstuvo, tačiau rinkoje yra priedų, dėl kurių jo naudojimas galėtų būti dar praktiškesnis, patogesnis ir greitesnis. Pažiūrėkime, kokie jie yra ir kokius privalumus jie turi.

Viršelis

Kai kuriuose modeliuose, ypač nerūdijančio plieno, yra a viršelis silikonas, naudingas siekiant užkirsti kelią ingredientų šlifavimui iš skiedinio šlifavimo metu. Jo struktūroje centre yra skylė, leidžianti grūstuvui dirbti be sunkumų ir kliūčių.

Guminis kilimėlis

Kaip jau minėjome skyriuje apie komponentus, kai kurie naujausios kartos skiedinių dubenys turi neslidų pagrindą. Priešingu atveju galite nusipirkti atskirai guminis kilimėlis kad įrankis neslystų jį naudojant, ypač jei dirbate ant labai lygių pagrindų arba perkate gaminį, kuriame yra šis priedas.

Nulupkite česnaką

Kai kuriuose skiedinio modeliuose taip pat yra prekių nulupkite česnaką pagamintas iš silikono, kad greitai ir lengvai pašalintų žievelę. Tai yra nedidelis vamzdelis, į kurį prieš dedant trintį ir nulupus reikia įdėti česnako skiltelę.

Dažnai užduodami klausimai apie skiedinį

Kiek kainuoja skiedinys?

Skiedinio kaina daugiausia priklauso nuo pagamintų medžiagų, kurių, kaip jau matėme, yra tikrai daug. Tas, kuris turi daugiausiai …