Jūsų šarminių maisto produktų vadovas Kodėl tu ne

Šarminė dieta buvo įvardijama kaip būdas sumažinti dietos rūgščių kiekį, padidinti kūno energijos lygį ir pagerinti sveikatą. Tačiau svarbu nepamiršti, kad jūsų kūno pH yra griežtai reguliuojamas inkstų ir yra labai mažai įrodymų, kad mitybos pasirinkimas paveiks jūsų kūno ph.1.

Be to, skirtingos jūsų kūno dalys turi skirtingą natūralų pH, kad galėtų tinkamai veikti. Pavyzdžiui, jūsų skrandžio pH yra nuo 1,35 iki 3,5, o odos – nuo 4 iki 6,5. 1

Tikėtina, kad joks špinatų kiekis jūsų dietoje to nepakeis. Tai sakant, vaisių ir daržovių skaičiaus didinimas dietoje yra susijęs su daugybe naudos sveikatai. 2

Kas yra šarminė dieta?

Šarminėje dietoje daugiausia dėmesio skiriama maisto produktų vartojimui, kurie tariamai turi šarminį poveikį jūsų kūnui. Idėja yra vengti maisto produktai, kurie sukuria rūgšties kaupimąsi, pavyzdžiui, mėsa, pieno produktai ir žuvis. Maistas dietos šalininkai teigia, kad jūsų organizmas šarmina specifiniai vaisiai ir daržovės.

Kaip tai veikia?

Dietos teorija yra ta, kad valgydami šarminį maistą, kuris pakeis jūsų kūno pH, t.y, paverskite savo kūną šarmingesniu – padidinsite energijos lygį ir gausite naudos sveikatai.

Nors mėsos suvartojimo mažinimas ir daržovių suvartojimo padidėjimas yra susijęs su daugeliu naudos sveikatai, šarminės dietos pagrindas buvo abejojamas1. Nors valgant „šarminį“ maistą šlapimas gali tapti šarminis, jis nepakeis jūsų kraujo pH, kurį griežtai reguliuoja inkstai.

Šarminio maisto nauda

Nors šiuo metu yra nedaug įrodymų, kad mitybos pasirinkimas pakeis jūsų kūno pH (tai griežtai reguliuoja jūsų inkstai), padidėjęs šarminių maisto produktų, tokių kaip aukščiau išvardytos daržovės ir vaisiai, skaičius gali pagerinti jūsų bendrą sveikatą.

Valgydami įvairiausius vaisius ir daržoves, įsitikinsite, kad vartojate daug įvairių mikroelementų ir atitinkamą kiekį maistinių skaidulų. Bet mes esame tikri, kad jūs tai jau žinote.

Kokie yra trūkumai?

Mažai baltymų

Kadangi dauguma daug baltymų turinčio maisto yra rūgštūs, valgant šarminę dietą būtų sunku patenkinti baltymų poreikius.

Pavyzdžiui, mėsa, žuvis, pieno produktai ir net lęšiai būtų neįtraukti. Baltymai yra būtini norint palaikyti raumenų ir kasdieninę funkciją ir pašalinti visus tuos baltymų šaltinius gali turėti ilgalaikių neigiamų padarinių.

Neįtraukiami sveiki maisto produktai

Renkantis mitybą, remiantis tik jų poveikiu PRAL, reiškia, kad neįtrauksite į daugybę kitaip sveikų maisto produktų.

Pavyzdžiui, citrusiniai vaisiai, obuoliai ir bananai būtų neįtraukti, nepaisant to, kad jie yra puikus sveikų vitaminų, mineralų ir skaidulų šaltinis.

Kokius maisto produktus galite valgyti?

Štai patikrinkite mūsų šarminių maisto produktų sąrašas su ir visa jų nauda ir mikroelementų kiekis …

1. Špinatai

Ši lapinė žalia yra puikus vitamino K šaltinis, kuris svarbus jūsų kaulų sveikatai. Špinatai taip pat yra geras geležies šaltinis, kai 100 g yra 1,9 mg rekomenduojamo geležies kiekio (9 mg vyrams ir 14,5 mg 19–50 metų moterims).

Be viso to, spinachas taip pat yra geras vitamino C, kuris yra galingas antioksidantas, šaltinis padeda palaikyti imuninę funkciją ir sveiką odą. Tikrai vienas, kurį reikia pridėti prie pirkinių sąrašo.

2. Kale

Kaip špinatai, lapiniai kopūstai yra dar vienas puikus vitamino K šaltinis, jei netikite mumis 100 g kopūstų provides 831% tavo kasdien vitaminas K nuoroda intake! Kopūstai taip pat yra labai geras skaidulų šaltinis, kai 100 g yra 3,7 g. 3 Skaidulos yra svarbios virškinimo sveikatai palaikyti ir Gegužė taip pat padėkite, jei bandote sulieknėti, nes tai padės ilgiau jaustis pilnavertei. 4

Kale taip pat yra puikus vitamino C šaltinis, būtinas sveikai imuninei sistemai ir sveikai odai palaikyti.

Nežinote, kuo valgyti savo kopūstą? Išbandykite šį receptą.

Saldžiųjų bulvių maišos receptas  Skanūs raumenis stiprinantys pusryčiai

3. Avokadas

Avokadai yra puikus sveikų riebalų šaltinis, o tipiškas avokadas suteikia 17 g riebalų mononesočiųjų riebalų, 58% dienos normos.

Be to, avokadas yra a geras vitamino E šaltinis, kuris padeda išlaikyti sveikas akis ir odą bei stiprina jūsų imuninė sistema. Rekomenduojamas vitamino E kiekis yra 15mg su visu avokadu suteikiant 4,5mg. Taigi įtraukdami kai kuriuos avo skrudinta duona ryte nepraeis.

Išbandykite mūsų „Avo“ kepimo kiaušinius kitą kartą, kai užstrigsite pusryčiams.

4. Bananas

Bananos yra puikus užkandis po treniruotės, nes jie yra geras angliavandenių šaltinis su glikemija apkrova 20 (didelis glikemija angliavandeniai yra efektyviausi atstatant glikogeną lygiai po mankštos 5.)

Bananuose taip pat yra vitamino B6, vitamino C ir kalio. Terpė bananas taip pat suteiks 1,4 g skaidulų. Jie taip pat gamina puikų kokteilio ingredientą ir, žinoma, bananų duoną tiems bananams, kuriuos pamiršote suvalgyti.

5. Juodieji serbentai

Juodieji serbentai yra ypač geras vitamino C šaltinis (100g suteikia RI 250%) ir a geras šaltinis pluošto. Juodieji serbentai taip pat suteikia polifenolių ir antioksidantų bei gali padėti sustiprinti imunitetą. Ir jie tikrai skanūs.

6. Abrikosai

Abrikosai teikia daugybę vitaminų ir mineralų, tokių kaip vitaminas C, vitaminas B6 ir kalio. Jie taip pat yra geras skaidulų šaltinis, ypač džiovinti abrikosai, iš kurių gaunama 22 g 100 g – 86% dienos normos.

7. Morkos

Jie gali ne iš tikrųjų padėti jums pamatyti tamsoje, bet carmatai yra puikus vitamino A šaltinis, kuris atlieka daugybę svarbių funkcijų.y padeda išlaikyti sveiką imuninę sistemą, jūsų regėjimą ir sveiką odą.

Suaugusiesiems reikia 600 – 700 ug vitamino A a dieną, o vidutinio dydžio morkoje – 1314 ug. Vitaminas A yra laikomas kūne, todėl nebūtinai reikia suvartoti šią sumą kiekvieną dieną, bet morkos suteikia gerą kiekį jūsų lygiui papildyti.

8. Žiediniai kopūstai

Žiediniai kopūstai yra geras vitamino C, vitamino K ir folatų (B9) šaltinis.

Folatai yra B vitaminas reikalingas raudoniesiems ir baltiesiems kraujo kūneliams gaminti ir yra ypač svarbus nėštumo metu. Rekomenduojamas folio rūgšties kiekis per parą yra 400 mg. Taip pat puikus mėsos pakaitalas vegetarams ir veganams.

9. Žaliosios pupelės

Kaip ir žiediniai kopūstai, šparaginės pupelės taip pat yra geras folatų šaltinis, o 100 g jų sudaro 29% jūsų RI. Žaliosios pupelės taip pat teikia daugybę mineralų, tokių kaip manganas, kalis, geležis ir magnio. Žaliosios pupelės yra dar vienas geras skaidulų šaltinis, kuriame yra 100 g 4,1 g.

Juos taip pat labai lengva mesti beveik bet kokio valgio pusėje, kad greitai pasiektumėte pagrindinių vitaminų.

10. Saldžioji bulvė

Saldžiosios bulvės, kuriose yra daugybė mineralų (kalio, mangano ir vario), a puikus vitamino A šaltinis, kaip ir avokadai, jie yra geras vitamino E. šaltinis turi daug antioksidantų, kurie gali padėti apsaugoti jūsų kūną nuo laisvųjų radikalų. Dėl didelis ląstelienos kiekis (3,1 g 100 g), jie taip pat gali padėti pagerinti žarnyno sveikatą.

Jie taip pat puikiai pakeičia įprastą bulvių košę, jei norite šiek tiek daugiau sprogimo dėl savo vitaminų.

Dabar pasimerkite per mūsų visiškai pakrautas saldžiųjų bulvių odeles

Šarminio maisto nauda

Nors šiuo metu yra nedaug įrodymų, kad mitybos pasirinkimas pakeis pH jūsų kūnas (tai griežtai reguliuoja jūsų inkstai), padidindamas numeris šarminių maisto produktų pavyzdžiui, anksčiau išvardytos daržovės ir vaisiai gali padėti pagerinti jūsų sveikatą apskritai sveikata.

Valgant plačiai vaisių ir daržovių asortimentas užtikrins, kad vartojate platų mikroelementų asortimentą ir atitinkamą maistinių skaidulų kiekį.

Paimkite namų pranešimą

Šiuo metu įrodymai rodo, kad šarminio maisto vartojimas pakeis pH savo kūno. Jūsų kūno pH skiriasi visame kūne ir jis yra jūsų griežtai reguliuojamas inkstai.

Tačiau didinant numeris apie augalinis maisto produktai jūsų dietoje yra susiję daug naudos sveikatai ir vaisių bei daržovių vartojimo padidins jūsų mitybos maistinių medžiagų įvairovę ir pagerins skaidulų kiekį.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *