BMR: koks yra mano bazinis medžiagų apykaitos greitis?

Kas yra BMR?

BMR arba bazinis medžiagų apykaitos greitis yra kalorijų, kurių jūsų kūnas turi atlikti pagrindinėms (pagrindinėms) gyvybę palaikančioms funkcijoms, skaičius.

Norint pateikti išsamų mokslinį aprašymą, bazinis metabolizmo greitis (BMR) yra energijos kiekis, išeikvotas ramybės būsenoje neutraliai vidutinio klimato aplinkoje. Paprasčiau tariant, reikalingas kalorijų skaičius per 24 valandas be jokio judėjimo ar maisto virškinimo.

Jei kada susimąstėte BMR yra energija, reikalinga gyvybiškai svarbiems organams, tokiems kaip kepenys, smegenys, širdis, plaučiai, inkstai, taip pat raumenų masė ir oda, palaikyti. Maždaug 70% visų jums reikalingų kalorijų sudeginama tik aukščiau nurodytiems pagrindiniams procesams. Dar 10% naudojama kūno temperatūrai palaikyti ir maistui virškinti. Tai reiškia, kad judant sudeginama tik 20% kalorijų, kurių mums reikia.

Jei visą dieną gulėtumėte lovoje ir nejudintumėte raumenų, vis tiek turėtumėte suvartoti apie 80% visų kalorijų, kad jūsų kūnas tinkamai veiktų. BMR skiriasi skirtingais asmenimis, o 150 suaugusių Škotijoje tyrimas parodė, kad vidutinis BMR yra 1500 kalorijų per dieną, mažiausias – 1027 kalorijas per dieną, o didžiausias – 2499 kalorijas per dieną.

Kaip apskaičiuoti savo BMR

BMR priklauso nuo tokių veiksnių kaip amžius, ūgis, svoris, lytis ir liesa raumenų masė. BMR galite apskaičiuoti čia.

Norėdami apskaičiuoti savo BMR, galite naudoti šią formulę:

Moterys: 10 * svoris (kg) + 6,26 * aukštis (cm) – 5 * amžius (metai) – 161

Vyrai: 10 * svoris (kg) + 6,26 * aukštis (cm) – 5 * amžius (metai) + 5

Ar galiu valgyti mažiau kalorijų nei mano BMR?

Chroniškas valgymas mažiau kalorijų nei jūsų BMR gali būti labai žalingas jūsų sveikatai. Dėl mažo energijos prieinamumo gali sutrikti valgymas, nuovargis, plaukų slinkimas, ilgesnis traumų gydymo laikas, sumažėjęs kaulų tankis (tai reiškia, kad padidėja lūžių tikimybė), ir prasta nuotaika. Lėtinis mažas energijos prieinamumas taip pat turi įtakos hormonų gamybai ir gali sumažinti pagrindinių hormonų, tokių kaip testo, gamybąsterone.2

Be šio pavojaus sveikatai, jei ilgesnį laiką valgysite žemiau savo kūno svorio, jūsų kūno medžiagų apykaita pradės lėtėti.2 Tai apsunkins ilgalaikį svorio metimą ir galiausiai sustabdys laipsniškus kūno sudėties pokyčius. .

Kaip nustatyti kalorijas?

Atminkite, kad paprastai kalbant apie kalorijas, išeikvotas kalorijas.

AAsmenys mes visi turime savo kalorijų poreikį išlaikyti savo dabartinį svorį ne tik BMR lygiu, bet ir priklausomai nuo to, kiek kalorijų išleidžiame mankštindamiesi ir kasdien judėdami.

Taigi, kalorijų nustatymas priklausys nuo jūsų fizinio krūvio lygio, taip pat nuo jūsų BMR ir tikslų.

jei jūsų pagrindinis tikslas yra raumenų augimas arba riebalų mažėjimas, dėmesys turėtų būti skiriamas bendros raumenų masės didinimui. Kuo daugiau raumenų masės, tuo didesni kalorijų poreikiai, o tai natūraliai padidina riebalų nuostolius.1

Jei rimtai siekiate rezultatų, jūs turėtų daugiausia kilnokite svorius dideliais progresyviais judesiais, tokiais kaip pritūpimai, nuleidimai, presai ir pan., taip pat teisingai maitinkite savo kūną, atsižvelgdami į savo specifinį BMR ir bendrą kalorijų poreikį.

Žingsniai ir kardio aktyvumas taip pat yra pagrindinis elementas, kai bandote numesti svorį ir padidinti savo kalorijų deficitą.

Perskaitę šį straipsnį turėtumėte suprasti, kad aklai per daug sumažinus kalorijas, bus baisios pasekmės, kaip minėta aukščiau. Taigi, visada pabandykite rasti tai, kas jums tinka, ir pirmiausia pasitarkite su savo šeimos gydytoju.

Jei norite sužinoti daugiau apie jums tinkamo kalorijų deficito apskaičiavimą, naudokite toliau pateiktą straipsnį.

Paimkite namų pranešimą

Mūsų kūnas sukurtas tam, kad būtų kurstomas, o ne badas. Nuolatinis nepakankamas valgymas neduos ilgalaikių rezultatų ir gali sukelti daug pavojingų pavojų sveikatai. Supratę bazinį medžiagų apykaitos greitį ir bendrą kalorijų poreikį, galėsite artėti prie tikslo kūno.