Kaip treniruotis mezomorfo kūno tipui

Kaip ir visi turime skirtingas asmenybes, akivaizdžiai visi esame gimę su skirtingomis fizinėmis savybėmis, kurios suteikia mums unikalią išvaizdą. Bet ar žinojote, kad kai kurie žmonės gimsta turėdami specifinius kūno tipus, kurie palengvina riebalų deginimą ar raumenų kaupimą? Kai kurie žmonės daro daug širdies, nematydami riebalų nuostolių, o kiti turi daugiau dirbti, kad augintų raumenis. Sužinoję savo kūno tipą, galite pakoreguoti treniruotę, kad pasiektumėte kuo daugiau rezultatų.

Šiame straipsnyje rasite:

mezomorfo mokymas

Koks jūsų somatotoninis kūno tipas?

Yra trys pagrindinės kūno tipų klasifikacijos: ektomorfai, endomorfai ir mezomorfai. Tai priklauso nuo jūsų kūno fizinės išvaizdos ir natūralaus polinkio auginti raumenis ar lengvai sudeginti kalorijas. Nors mūsų kūno tipus gali kontroliuoti genetika (kurią perduoda tėvai), būdas, kurį mes pasirenkame sąveikauti su savo aplinka, laikydamiesi dietos ir mankštos, gali paveikti mūsų kūno reakciją ir pokyčius.

Ektomorfai paprastai yra natūraliai aukšti ir ploni, todėl jie stengiasi priaugti svorio arba auginti raumenis.1 Jie pasižymi didesniu nei vidutinis metabolizmu ir lengvai degina kalorijas.1 Jie turi daugiau dirbti, kad padidėtų kūno masė, nes jų kūnas yra toks efektyvus. Tai gali būti apmaudu tiems, kurie dažnai kilnoja svorį, nematydami rezultatų, ir gali sužeisti dėl per didelių treniruočių. Ektomorfams gali būti naudingi didelio kaloringumo baltymų papildai masės auginimui.

Endomorfai yra priešingi kūno tipai. Jie natūraliai yra stambesnio ūgio ir pločio, dažnai turi platesnius juosmenis ir klubus.1 Šio kūno tipo asmenys natūraliai laikosi daugiau kūno riebalų. Net jei jie yra raumeningi arba augina raumenis, dažnai sunkiau suprasti apibrėžimą dėl jų kūno polinkio kaupti riebalus. Jie sunkiau dirba degindami riebalus, taip pat gali stengtis pamatyti norimus rezultatus. Endomorfai gali susigundyti laikytis labai nekaloringų dietų ir toliau dirbti dar labiau, kai nemato norimų rezultatų.

Mesomorfas

Mesomorfai yra laiminga terpė tarp dviejų ankstesnių kūno tipų, dažnai turi plačius pečius ir natūraliai plonus juosmenis.1 Terminas somatotoninis reiškia agresyvų ir energingą – kaip ir jų energijos lygis dažnai atspindi. Jų kūnas dažnai turi didelę raumenų masę ir mažai kūno riebalų, todėl jiems lengva naudoti dietą ir mankštą, kad būtų pasiekti norimi fiziniai rezultatai.1 Tačiau mezomorfai vidutiniškai metabolizuojami, o tai reiškia, kad persivalgius gali padidėti svoris, o nevalgius – kova dėl raumenų auginimo – taip pat iššūkių derinys. Dažnai mezomorfai yra natūraliai sportiški ir kultūrizmo srityje yra puikūs dėl savo genetinės sudėties.

Trumpai tariant, mezomorfai yra tiesus pavyzdys, parodantis, ką galite padaryti savo kūnui laikydamiesi dietos ir mankštindamiesi. Treniruodamiesi ir tinkamai maitindamiesi, jie gali auginti raumenis, deginti riebalus ir pagerinti jėgą bei ištvermę, atsižvelgdami į savo kūno tipą. Tačiau yra keletas bendrų rekomendacijų, kurių mesomorfai turėtų laikytis, kad tinkamai treniruotųsi pagal savo kūno tipą.

Mezomorfinio kūno tipo mokymai

Raktas natūraliai lieknam žmogui, galinčiam auginti raumenis, yra subalansuoti savo treniruotes, kad išliktų tinkami nesudeginant per daug kalorijų ir neprarandant raumenų masės.

  • Vidutinis ir didelis svoris

Treniruodamiesi pasipriešinimo, mezomorfai turi mesti iššūkį vidutiniu ar dideliu svoriu, nes jie yra natūraliai raumeningi. Naudojant lengvus svorius, jų raumenų hipertrofijai neužtektų, o tai bus būtina asmenims, turintiems šį kūno tipą, kad pamatytų tikrą pažangą.

Nors kas nors, keliantis lengvesnius svorius, gali pakartoti po 10–15, naudojant didesnius svorius gali prireikti tik 6–8 pakartojimų, kad jūsų raumenys būtų pavargę. Geriausias būdas sužinoti, ar pasirinkote tinkamą svorio kiekį, yra tai, kad pastebėjote, jog vidutiniškai negalite atlikti daugiau nei 10 pakartojimų.

Dėl natūralių mezomorfo sportinių sugebėjimų jų kūnas lengvai prisitaiko prie treniruočių rutinos ir nebus toks iššūkis, jei 4 ar 5 kartus iš eilės laikysitės tų pačių modelių. Pakeitus svorį, rinkinius ir darbų tipus, jūsų raumenys gali spėlioti ir iššaukti jų augimą ir prisitaikymą bėgant laikui. Kūno svorio ar HIIT kardio įtraukimas gali būti puikus būdas iššaukti raumenis.

  • Pakankamas poilsis ir sveikimas

Net jei manote, kad esate mezomorfas ir lengvai matote norimus treniruočių rezultatus, nepamirškite, kad ir jums reikia rūpintis savo kūnu ir klausytis jo, kai jam reikia poilsio. Tinkamos papildų rutinos ir atsigavimo kiekio nustatymas, siekiant maksimalaus jūsų našumo treniruočių dienomis, ilgainiui padės pasiekti geriausių rezultatų. Mažiausiai 2 poilsio dienos per savaitę ir laikantis įprasto režimo, kuris neveikia tų pačių raumenų grupių iš eilės iš eilės, gali pakakti, kad jūsų kūnas tinkamai atsigautų.

Mezomorfo dieta

Ektomorfams ir endomorfams reikia skirti ypatingą dėmesį dietoms, atsižvelgiant į jų kūno tipus, o mezomorfai nesiskiria. Kai lengvai deginate kalorijas ir auginate raumenis, yra keletas specialių mitybos strategijų, kurių reikia laikytis, kad palaikytumėte ir kuo geriau išnaudotumėte darbą, kurį atliekate sporto salėje.

Valgyti dažnai nepriaugant svorio skamba kaip svajonė, tačiau net mezomorfai turi pasirinkti teisingai. Kadangi mezomorfai natūraliai greitai metabolizuojami, atėmus jūsų organizmui pakankamai kalorijų ar baltymų, raumenys gali suskaidyti, kai nėra kito kuro. Kiekvieną valgį ir užkandį reikėtų apsvarstyti apie baltymų, riebalų ir angliavandenių pusiausvyrą, palaikantį jūsų treniruotę – derinant angliavandenius (pvz., Vaisių gabalą ar viso grūdo skrudintą duoną) su riebalų ir baltymų šaltiniu (žemės riešutų sviestu, sūriu, jogurtu).

Mesomorfo gebėjimas lengvai sudeginti kalorijas gali būti palaima ir prakeiksmas, nes tai gali apsunkinti patekimą į kalorijų perteklių, kuris yra būtinas norint pridėti raumenų. Jei stengiatės gauti pakankamai kalorijų per dažnai valgomus patiekalus ir užkandžius, sutelkite dėmesį į kalorijų turinčius maisto produktus, kurie suteikia didelių kalorijų be didelių porcijų. Pagalvokite apie takų mišinį (džiovintus vaisius ir riešutus), kaloringus kokteilius ir sveikus riebalus, kad padidintumėte kalorijas. Negerkite vien spurgų ir sausainių, nes turite greitą medžiagų apykaitą. Jūsų kūnas geriau reaguos į kokybiškas kalorijas iš angliavandenių iš neskaldytų grūdų, vaisių ir daržovių, o treniruočių metu matysite geresnius rezultatus ir jausitės geriau.

Nors raumenų auginimas natūraliai gali pasireikšti mezomorfiniu kūno tipu, vis tiek turite vartoti papildomų baltymų, kai reguliariai dirbate raumenis iki nuovargio. Norint pamatyti norimus rezultatus, gali prireikti daugiau nei 1–1,5 g baltymų 1 kg kūno svorio per parą. Pasiekite šį tikslą įtraukdami baltymus į kiekvieną valgį ir užkandį (mažai riebalų, mažai cholesterolio, pvz., Liesos jautienos, paukštienos, žuvies ir daržovių baltymai) ir prireikus naudokite baltymų papildus, kad gerai atsigautumėte po treniruočių ir pakurstytumėte raumenis kitam iššūkiui.

Paimkite namų pranešimą

Nors gali atrodyti, kad mezomorfai gauna geriausią pasiūlymą iš trijų treniruojančių kūno tipų – natūraliai atletiško, lieso ir raumeningo -, jie vis tiek turi degalus ir mesti iššūkį savo kūnui teisingais būdais, kad pamatytų ieškomus rezultatus. Svarbu išlaikyti efektyvią medžiagų apykaitą ir aprūpinti maistinėmis medžiagomis, kurių jų raumenims reikia, kad jie ir toliau veiktų ir augtų kaip norima. Kaip ir visiems kūno tipams, svarbu treniruotis protingai ir vengti pervargimų bei traumų.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *